درمان های طبیعی آنفلوانزا و سرماخوردگی

شیوه های طبیعی برای درمان سرماخوردگی

درمان زکام بدون مصرف قرص

هر چند که استراحت کافی، پیروی از یک رژیم غذایی متعادل که حاوی مقادیر کمی شکر و غذاهای فرآوری شده می باشد و انجام تمرینات ورزشی می توانند منجر به بالا رفتن عملکرد سیستم ایمنی در طول سال شوند، با این حال، گاهی اوقات نیاز به بهره گیری از سایر روش ها نیز وجود دارد، بویژه در فصولی که ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوانزا شایع هستند.

در اینجا درمانهای خانگی ساده ای ذکر شده اند که بهره گیری از آنها به هنگام مشاهده اولین نشانه های بیماری می تواند منجر به کوتاه تر شدن مدت و شدت بیماری شده و به شما کمک کند تا در کوتاه ترین مدت، سلامتی خود را باز یابید.

 

سیر

سیر یک ماده ضد باکتریایی و ضد قارچی طبیعی به شمار می رود و تقریبا می تواند منجر به دفع تمامی بیماری ها شود. پختن سیر منجر به از بین رفتن خواص آن می شود. بنابراین بهترین شیوه، مصرف خام این ماده در طول بیماری می باشد. آب سیر را امتحان کنید: 1 یا 2 حبه سیر له شده را در یک لیوان کوچک آب بریزید و سپس آنرا به سرعت و در یک جرعه بنوشید.

 

روغن نارگیل

روغن نارگیل بطور طبیعی دارای مقادیر بالایی اسید لائوریک می باشد. این اسید در بدن تبدیل به ترکیبی می شود که از خواص ضد میکروبی قوی برخوردار است و می تواند باعث بالا رفتن عملکرد سیستم ایمنی و دفع بیماری ها شود. روغن نارگیل را می توان همراه با غذا، چای داغ یا به تنهایی مصرف کرد.

 

روغن تخمیر شده بدست آمده از کبد ماهی Cod (ماهی روغنی)

مقادیر زیاد امگا 3 موجود در ماهی Cod، سبب می شود که ماده مذکور گزینه ای ایده ال برای کاهش التهاب محسوب شود. همچنین وجود مقادیر طبیعی از ویتامین های A و D نیز منجر به افزایش بهداشت ایمنی بدن می شود. می توان به منظور برخورداری از ایمنی بالاتر در دوران بیماری، میزان مصرف روزانه توصیه شده را 2 برابر کرد.

 

سرکه سیب

افزودن یک قاشق سوپخوری سرکه سیب یا آبلیمو به یک لیوان آب و نوشیدن آن به قلیایی شدن بدن کمک می کند. بوجود آمدن یک محیط قلیایی در از بین رفتن باکتری ها و ویروس ها موثر می باشد. به محض مشاهده اولین نشانه های بیماری اقدام به نوشیدن سرکه سیب بکنید و تا زمان فروکش کردن علایم بیماری به مصرف این نوشیدنی ادامه دهید.

 

کلروفیل مایع

کلروفیل نیز بواسطه ایجاد یک محیط قلیایی مانع از زنده ماندن ویروس ها می شود، همچنین این ماده یک تصفیه کننده خونی محسوب می شود که سرشار از مواد مغذی می باشد. تنها کاری که می بایست انجام داد افزودن یک قاشق چایخوری از این ماده به آب آشامیدنی مصرفی در طول روز می باشد.

 

شستشوی بینی

به هنگام گرفتگی سینوس ها، امکان تخلیه مخاط اضافی میسر نیست. که این امر منجر به تجمع باکتری ها، تورم و گرفتگی بینی می شود. شستشوی مجرای بینی با آب تصفیه شده به تخلیه خلط، آلاینده ها و باکتری ها کمک می کند، در نتیجه مخاط طبیعی بینی بهتر می توانند با عفونت ها و آلرژی ها مبارزه کنند.

 

مایعات گرم

آب گوشت و استخوان خانگی، آبلیمو و چای همگی می توانند باعث افزایش توانایی سیستم ایمنی و تسکین بیمار در دوران بیماری شوند. مصرف زنجبیل نیز در رفع مشکلات سینوسی و احتقان موثر می باشد. بابونه به کاهش التهاب و تسکین اعصاب کمک می کند و منجر به خواب بهتر نیز می شود. چای دارچین خانگی که با یک قاشق سوپخوری دارچین و یک قاشق چایخوری عسل درست می شود نیز می تواند در روند کاهش سرفه و احتقان کمک کننده باشد.

به خاطر داشته باشید که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. در صورت مشاهده ادامه یا تشدید علایم، به پزشک یا یک درمانگاه مراجعه کنید تا بدین ترتیب از بروز بیماری های خطرناک جلوگیری کنید.