قبل از مصرف

آلرژی به دارو

قبل از مصرف سیپروهپتادین، اگر به این دارو حساسیت دارید، به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. در ترکیب این دارو (یا هر داروی دیگری) ممکن است مواد دیگری نیز باشد که بدن برخی افراد نسبت به آنها حساسیت نشان می دهد. در این باره از پزشک خود سوال کنید.

مصرف در بارداری

گروه B:

مطالعات بر روی حیوانات، حاکی از عارضه جانبی مصرف این داروها بر روی جنین نمی باشد، ولی مطالعات کافی و کنترل شده بر روی زنان باردار صورت نگرفته است.

کودکان

کودکان ممکن است نسبت به اثرات و عوارض این دارو حساس تر باشند، این دارو ممکن است به جای آرامبخشی، موجب افزایش تحریک پذیری کودکان شود.

سالمندان

بالغین مسن و سالمندان ممکن است نسبت به عوارض جانبی و اثرات این دارو حساس تر باشند؛ بخصوص خواب آلودگی، سرگیجه، یبوست، و اشکال در ادرار کردن. خواب آلودگی و سرگیجه ممکن است خطر افتادن و عدم حفظ تعادل را در این گروه سنی، افزایش دهد.

تداخل های دارویی

تداخل های دارویی ممکن است نحوه عملکرد دارو را تغییر داده و یا خطر بروز عوارض جانبی دارو را افزایش دهد. نمایش تمام تداخلات دارویی احتمالی این دارو در این بخش ممکن نیست، بنابراین قبا از مصرف دارو لیست تمام داروها و مکمل ها (چه داروهایی که توسط پزشک تجویز شده و چه داروهای بدون نسخه) و حتی داروهای گیاهی مصرفی خود را در اختیار پزشک قرار دهید.

بدون تایید پزشک معالج خود اقدام به کاهش و یا افزایش خودسرانه دوز داروهای مصرفی خود ننمایید.

 

در صورتی که هر یک از داروهای زیر را مصرف می کنید، پزشک خود را مطلع سازید:

  • سایر داروهایی که برای آلرژی، سرماخوردگی و یا سرفه دریافت می کنید.
  • داروهای ضد اضطراب، ضد افسردگی و ضد تشنج
  • شل کننده های عضلانی
  • ضد درد های مخدری
  • داروهای آرامبخش و داروهای خواب آور