تخم شربتی
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
تخم شربتی - خشک شده
%DV*
انرژی 486 KCal 24%
کربوهیدرات 42.12 gr 14%
چربی 30.74 gr 47.3%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 16.54 gr 33.1%
فیبر خوراکی 34.4 gr 137.6%
سدیم 16 mg 0.7%
پتاسیم 407 mg 11.6%
آهن 7.72 mg 42.9%
کلسیم 631 mg 63.1%
منیزیم 335 mg 83.8%
ویتامین A 54 IU 1.1%
ویتامین C 1.6 mg 2.7%
فولات 49 µg 12.3%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

تخم شربتی

تخم شربتی در واقع دانه های گیاه ریحان است که به علت داشتن ترکیبات لعاب دار به صورت محلول در آب (شربت) استفاده می شود. لعاب این دانه ها پس از جذب آب به صورت ژله ای در می آید که می تواند برای رفع عطش مورد استفاده قرار بگیرد.

استفاده از تخم شربتی در محلول آب یکی از بهترین مواد برای کم کردن وزن است. شربت تخم شربتی علاوه بر رفع تشنگی برای متعادل نگهداشتن فشار خون و لاغر شدن بسیار مؤثر است. تخم شربتی در تسکین ورم معده یا دیگر ناراحتی های گوارشی مؤثر است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
گالری

100 گرم تخم شربتی حاوی 486 کیلوکالری انرژی می باشد.

پروتئین

تخم شربتی دارای 20 درصد پروتئین است که به جز اسید آمینه تورین، همه آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن را در خود دارد و غذایی کامل محسوب می شود.

چربی

تخم شربتی منبع فوق العاده اسیدهای چرب امگا 3 و امگا  6 می باشد. در واقع حدود 20 درصد وزن دانه های به این کوچکی حاوی این اسیدهای چرب است که از این نظرشباهت زیادی به تخم کتان دارد. میزان امگا 3 موجود در تخم شربتی، 8 برابر ماهی سالمون است.

موادمعدنی

تخم شربتی منبع فوق العاده کلسیم است به طوری که 5 تا 6 برابر بیشتر از شیر کلسیم دارد. ماده معدنی بنام بورون در تخم شربتی باعث انتقال کلسیم به استخوانها می شود.

اگر موز را به عنوان منبع پتاسیم می شناسید باید بدانید که این دانه های ریز بیشتر از موز پتاسیم و 3 برابر بیشتر از اسفناج آهن دارند.

از نظر آنتی اکسیدانی قوی تر از میوه ای بنام بلوبری هستند.

تخم شربتی همچنین منبع فوق العاده منیزیوم، منگنز، مس، روی می باشد.

ویتامین

تخم شربتی غنی از ویتامین C , B3 و ویتامین های دیگر بوده و سرشار از فیبرهای محلول در آب می باشد. این دانه ها 9 تا 12 برابر وزن خود آب را به خود گرفته و لعاب مانند می شوند.

فواید
  • به تعادل گلوکز خون کمک می کند. (برای بیماران دیابتیک عالی است)
  • از تخم شربتی برای درمان ناراحتی های گوارشی مانند درد معده، نفخ، یبوست، سوء هاضمه و بی نظمی کارکرد روده ها استفاده می شود
  • این دانه های ریز سیاه رنگ دارای خواص زیادی هستند که برای درمان بیماری های تنفسی مفید هستند. مخلوطی از تخم شربتی با زنجبیل و عسل در درمان آسم، سرماخوردگی، آنفولانزا و برونشیت مؤثر است.
  • استفاده از تخم شربتی در محلول آب، یکی از بهترین مواد برای کم کردن وزن است. دانه های ژلاتینی تخم شربتی بدون آنکه کالری داشته باشند تا مدتها فرد را سیر نگه می دارد. و به جای خوردن داروهای زیان آور برای کم کردن اشتها، می توان از تخم شربتی استفاده کرد.
مضرات
  • اشخاص مبتلا به کرم معده نباید از تخم شربتی استفاده کنند.
  • مصرف این دانه ها برای افرادی که داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند توصیه نمی شود.
  • زیاده روی در مصرف تخم شربتی موجب ایجاد سرگیجه و همچنین بروز اختلال در حس بینایی می شود.
  • تخم شربتی باعث کاهش فشار خون می شود لذا افرادی که داروی ضد فشار خون مصرف می کنند باید در مصرف تخم شربتی دقت نمایند.