روغن هسته زردآلو
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
روغن هسته زردآلو
%DV*
انرژی 884 KCal 44%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 100 gr 153.8%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 0 mg 0%
پتاسیم 0 mg 0%
آهن 0 mg 0%
کلسیم 0 mg 0%
منیزیم 0 mg 0%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

روغن هسته زردآلو

هسته زردآلو حاوی مغزی بادام مانند است و توسط پوسته ای سخت احاطه شده که مغز آن حاوی ماده ای بنام لتریل می باشد که آمیگدالین یا ویتامین B17 نیز نامیده می شود.

این ماده (لتریل) تمایل زیادی به از بین بردن سلولهای سرطانی دارد، در حالیکه در همان لحظه سلولهای سالم را به حال خود رها می کند و نزدیک آنها نمی شود.

لتریل، به نظر ماده مؤثری می آید، چرا که از چهار ملکول مجزا ساخته شده است. 2 عدد گلوکز، 14 عدد سیانید و 1 عدد بنزآلدهید.

سیانید و بنزآلدهید هر دو سمی هستند ولی بخاطر اینکه به صورت غیر زیستی با یکدیگرهم ست شده اند هیچ خطری برای سلولهای بدن نخواهد داشت.

زمانی که لتریل با سلولهای سرطانی مواجه می شود همه چیز متفاوت خواهد بود. از آنجائیکه سلولهای سرطانی شامل آنزیمی به نام بتا گلوکوزیداز هستند که اجزا مولکولهای لتریل را از هم جدا می کند، عناصر سمی لتریل در مواجه با بتا گلوکوزیداز تبدیل به سیانید و بنزآلدهید می شود که این مواد شیمیایی سمی یک راست به سمت کشتن سلولهای سرطانی می روند و هیچ تأثیری بر سلولهای سالم بدن نخواهد داشت. همچنین مصرف بیش از اندازه هسته زردآلو منجر به مسمومیت و حتی بعضی اوقات مرگ شود. پس نباید در مصرف هسته زردآلو زیاده روی شود.

روغن هسته زردآلو بسیار سبک و بدون بو است و بعنوان روغن هسته زردآلو شناخته می شود که از دانه های خشک شده زردآلو گرفته می شود. این روغن حاوی مقادیر زیادی ویتامینA ,C ,E  و همچنین فیبر غذایی و پتاسیم است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید
  • روغن هسته زردآلو مرطوب کننده عالی برای مو می باشد.
  • روغن هسته زردآلو حاوی گامالینولئیک اسید است که سفت کننده و شفاف کننده پوست می باشد.
  • با استفاده از این روغن در پخت و پز و یا اضافه کردن آن به سالاد می توانید پوستی درخشان و زیبا داشته باشید.
  • مخلوط کردن روغن هسته زردآلو با روغن های مفید دیگر برای استفاده در ماساژ پوست سر مناسب و آرام بخش است.
  • روغن هسته زردآلو برای فشار خون، ورم مفاصل، سرماخوردگی و آنفولانزا مفید است و همچنین حاوی ویتامینB17  است که برای پیشگیری از ابتلا به سرطان سودمند است.
  • ترکیب شکر قهوه ای و روغن هسته زردآلو را می توان بعنوان اسکراپ پوست مورد استفاده قرار داد که باعث رهایی از سلولهای مرده پوست شده و طراوت پوست های خشک را به همراه خواهد داشت.