گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
مرزه
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
مرزه - آسیاب شده
%DV*
انرژی 272 KCal 14%
کربوهیدرات 68.73 gr 22.9%
چربی 5.91 gr 9.1%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 6.73 gr 13.5%
فیبر خوراکی 45.7 gr 182.8%
سدیم 24 mg 1%
پتاسیم 1051 mg 30%
آهن 37.88 mg 210.4%
کلسیم 2132 mg 213.2%
منیزیم 377 mg 94.3%
ویتامین A 5130 IU 102.6%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 50 mg 83.3%
ویتامین B6 1.81 mg 90.5%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

مرزه

مرزه که از گیاهان خانواده نعناع به شمار می رود، در فاصله ماههای تیر تا شهریور در ایران به گل می نشیند.

مرزه گیاه چند ساله ای است که بومی مدیترانه شرقی و جنوب غربی آسیاست.

قسمت های هوایی به انضمام برگ ها که در بعضی مواقع، فقط قسمت های فوقانی گل دار جمع آوری می گردد، بصوت خوشه ای دسته شده و یا بر روی قاب های چوبی پهن کرده و در سایه و با حرارت مصنوعی کمتر از 40 درجه سانتی گراد خشک می شوند.

برگهای آن نرم و متقابل و تقریباً بدون دمبرگ و باریک و نوک تیز و پوشیده از کرک و دارای تارهای غده ای فراوان اسانس دار است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
موادمعدنی

مرزه منبع بسیار عالی مواد معدنی است که برای سلامت کلی بدن مفید و مؤثر است. برگها و شاخه های آن منبع بسیار غنی از پتاسیم، آهن، کلسیم، منیزیوم، منگنز، روی و سلنیوم می باشد. پتاسیم یکی از مهمترین ترکیبات سلولی است و به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک می کند.

ویتامین

این گیاه منبع غنی از ویتامین های مهمی همچون گروه B، ویتامینA ، ویتامینC ، نیاسین، تیامین و پیریدوکسین است.

مرزه خشک 1.810 میلی گرم از ویتامینB6  را تأمین می کند. پیریدوکسین نیز سطح GABA (تسکین دهنده انتقال دهنده عصبی) در مغز را بالا نگه می دارد  و در نتیجه استرس را کاهش می دهد.

همچنین ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی و آنتی اکسیدان است که برای حفظ سلامت غشاهای مخاطی و پوست سالم و همچنین برای بینایی ضروری است. مصرف موادی که سرشار از ویتامین A هستند برای محافظت از ریه ها و پیشگیری از سرطان مجاری تنفسی بسیار مهم است.

فواید

اسانس گیاه مرزه دارای طبیعت گرم و اثرات تقویت کننده معده، تسهیل کننده عمل هضم، ضد نفخ و مدر است.

تأثیر مرزه در درمان دردهای عصبی

مصرف مرزه در درمان دردهای عصبی و نرمی استخوان تأثیر دارد. همچنین حمام (بخور) جوشانده برگهای گیاه مرزه در واقع در رفع دردهای روماتیسمی، عصبی و نرمی استخوان نیز مؤثر است.

اثرات ضد انعقادی خون گیاه مرزه

محققان تأثیر مرزه را بر افزایش فعالیت فاکتورهای انعقادی خون در حیوانات آزمایشگاهی نشان دادند، تحقیقات این پژوهشگران نشان می دهد که مصرف سه بار در روز گیاه مرزه و هر بار به میزان 50 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن، موجب افزایش پروترومبین (PT) و پارشیال پروترومبین (APTT) فعال شده می گردد که هر دو از فاکتورهای انعقادی خون می باشند.

کاهش چربی خون

فیبر موجود در این گیاه به کاهش LDL یا کلسترول بد خون کمک می کند. در حالیکه کلسترول خوب خون یا همان HDL را افزایش خواهد داد.

کمک به کاهش وزن

برای کاهش وزن، رژیم غذایی کم کالری همراه با مکمل گیاه مرزه بسیار سودمند می باشد.

برگهای مرزه دارای فنول های روغنی ضروری فراری همچون تیمول و کارواکرول است. همچنین ترکیباتی همچون لینالول، کامفن، کاریوفیلن و دیگر ترپنوئیدها نیز در آن یافت می شود.