گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
فلفل تند
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
فلفل تند - سبز - خام
%DV*
انرژی 40 KCal 2%
کربوهیدرات 9.46 gr 3.2%
چربی 0.2 gr 0.3%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 2 gr 4%
فیبر خوراکی 1.5 gr 6%
سدیم 7 mg 0.3%
پتاسیم 340 mg 9.7%
آهن 1.2 mg 6.7%
کلسیم 18 mg 1.8%
منیزیم 25 mg 6.3%
ویتامین A 1179 IU 23.6%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 242.5 mg 404.2%
ویتامین B6 0.28 mg 14%
فولات 23 µg 5.8%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

فلفل تند

فلفل تند میوه گیاهی از سرده فلفل دلمه ای است که عضوی از خانواده بادنجانیان می باشد. بعد از کشف آمریکا توسط کریستف کلمب و مبادله همه جانبه بین قاره ها، مبادله کلمبی، تیپ های گوناگونی از فلفل تند در سراسر دنیا برای استفاده خوراکی و پزشکی پرورش پیدا کرد. فلفل قرمز و فلفل هابانرو از انواع این فلفل هستند.

علت احساس تندی کردن در دهان بوسیله فلفل، ماده ای است به نام کاپسیسین که بسیار برای بدن مفید است.

کاپسیسین و تعدادی از ترکیبات مشابه دیگر توسط برخی از گیاهان جنس کپسیکوم تولید می شود و موجب رانده شدن بعضی از علفخواران می گردد. کاپسیسین نوعی آلکالوئید است که در برخی از گیاهان مثل فلفل قرمز یافت می شود که برای پوست و موکوس محرک بوده و برای تهیه نوعی دارو که در تسکین برخی از دردها بکار می رود مورد استفاده قرار گرفته است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید

تخقیقات اخیر نشان می دهند مصرف فلفل و غذاهای تند برای سلامت انسان خاصیت بسیاری دارد. برخی از خواص فلفل تند:

کاهش وزن

فلفل های تند حاوی مقادیری کاپسیسین هستند. این ماده به متابولیسم بدن کمک می کند و سرعت سوخت و ساز را افزایش می دهد. علت این امر این است که کاپسیسین باعث افزایش دمای بدن شده و ضربان قلب را نیز افزایش می دهد. همچنین ثابت شده است که افرادی که با غذای خود فلفل مصرف می کنند یا غذای تند زیادی می خورند، حجم وعده غذایی شان کاهش می یابد در نتیجه کالری کمتری دریافت می کنند.

سلامت قلب

غذاهای تند برای قلب مفید هستند. و از آنجا که فلفل و غذاهای تند توانایی بدن را برای از بین بردن لخته های خونی افزایش می دهند به سلامت قلب کمک زیادی می کنند. تحقیقات نشان می دهند با مصرف فلفل تند کلسترول LDL (کلسترول بد خون) کمتر اکسید شده و در نتیجه احتمال سکته قلبی کاهش پیدا می کند.

آمار نشان می دهد میزان مشکلات قلبی، از جمله سکته در فرهنگ هایی که در آنها غذهای تند بیشتر مصرف می شود به میزان قابل توجهی کمتر است.

بهبود گردش خون

غذاهای تند همچنین به بهبود گردش خون در بدن کمک بسیاری می کنند. با مصرف فلفل دمای بدن افزایش پیدا می کند و در نتیجه سرعت گردش خون بیشتر می شود. همچنین با توجه به اینکه فلفل دارای ویتامین A , C است، با خوردن آن، دیواره رگ ها مقاومت بیشتری پیدا می کنند.

ضد سرطان

مطالعات نشان می دهد که با مصرف فلفل و غذاهای تند می توان احتمال ابتلا به سرطان را کاهش داد. کاپسیسین سرعت رشد سلول های سرطانی را کاهش می دهد و گاه باعث نابود شدن سلولهای  سرطانی بدون آسیب رساندن به سلولهای اطراف می شود. در برخی کشورها که مصرف فلفل و غذاهای تند در آنها زیاد است مانند هند و مکزیک نرخ ابتلا به سرطان بسیار کمتر است.

بهبود هضم غذا

فلفل به هضم غذا کمک می کند زیرا باعث افزایش ترشحات هیدروکلریک معده می شود. در نتیجه خون بیشتری اطراف معده جمع می شود و روند هضم غذا تسهیل پیدا می کند اما توجه داشته باشید که اگر بعد از خوردن فلفل احساس سوزش معده به شما دست داد، حتماً با پزشک در میان بگذارید، معمولاً در چنین مواردی داروهایی تجویز می شود که اسید معده را خنثی می کند.

بهبود خلق  و خو

فلفل های تند میزان اندروفین و سروتونین را در بدن افزایش می دهند . این دو ماده موجب کاهش درد و باعث نشاط و شادابی بدن می شوند. این دو ماده را می توان برای از بین بردن افسردگی و کاهش استرس بکار برد.

مضرات

اما فلفل در کنار تمام خواصی که دارد، دارای مضراتی نیز برای بدن است. برخی از مضرات فلفل:

دستگاه گوارش

با خوردن فلفل و غذاهای تند، در دهان و معده احساس سوزش شدید ایجاد می شود. گویی در حال سوختن است. اما در واقع این گونه نیست. با تماس فلفل با زبان، ماده ای در دهان تحریک می شود که پیام سوزش و درد را به مغز می رساند. اما برخی انواع ادویه و فلفل می توانند در واقع به بافت های دهان و معده آسیب برسانند. هر چند که فلفل باعث ایجاد زخم معده نمی شود، اما به تشدید آن کمک می کند.

اگر بعد از مصرف احساس سوزش در دهان و معده شما را اذیت می کند، برای درمان آن  آب تأثیر چندانی ندارد، زیرا ترکیبات تند فلفل در آب حل نمی شود. برای بهبود این وضعیت شیر مصرف کنید. همچنین برخی افراد با خوردن فلفل دچار ریفلاکس اسید معده می شوند. این مشکل خود می تواند منجر به مشکلات دیگری نیز بشود. ریفلاکس اسید معده اگر مزمن شود ممکن است منجر به سرطان معده گردد.

آسیب غدد چشایی

خوردن غذاهای تند به طور مداوم می تواند برای همیشه به غدد چشایی آسیب برساند. عدم تشخیص طعم غذاها یکی از تبعات نامطلوب این مسئله است. به همین دلیل است که افرادی که غداهای تند به شکل مداوم مصرف می کنند پس از مدتی متوجه شدت تندی غذاها نمی شوند و طعم تند آن آزارشان نمی دهد.