روغن سبوس برنج
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
روغن سبوس برنج
%DV*
انرژی 884 KCal 44%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 100 gr 153.8%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 0 mg 0%
پتاسیم 0 mg 0%
آهن 0.07 mg 0.4%
کلسیم 0 mg 0%
منیزیم 0 mg 0%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

روغن سبوس برنج

روغن سبوس برنج که به عنوان عصاره برنج نیز شناخته می شود، روغن استخراج شده از جوانه و پوست داخلی برنج می باشد. قابل توجه این است که نقطه دود 213 سلسیوس و مزه ملایمی دارد. ساختمان آن مناسب برای پخت با دمای بالا است و به عنوان روغن پخت در چندین کشور آسیایی از جمله ژاپن و چین محبوب است.

روغن سبوس برنج محصولی شگفت انگیز است که از پوسته خارجی و قهوه ای رنگ برنج که متفاوت از شلتوک است تهیه می شود. تنها 8 درصد از مقدار برنج آسیاب نشده را پوسته یا سبوس تشکیل می دهد اما همین مقدار حاوی 15 تا 20 درصد روغن است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
کالری

کالری این روغن در مقایسه با روغن های دیگر یکسان بوده و در هر گرم آن 9 کالری انرژی نهفته است. بنابراین افراط در مصرف آن چاقی و عوارض ناشی از آن را به همراه دارد.

چربی

روغن سبوس برنج ترکیبی شبیه روغن بادام زمینی با 38 درصد اسید چرب غیر اشباع مونو و 37 درصد اسید چرب غیر اشباع و 28 درصد اسید چرب اشباع است.

فواید
  • کنترل کلسترول. سازمان بهداشت جهانی و انجمن قلب آمریکا بیان کرده اند که روغن سبوس برنج نسبت به روغن های گیاهی دیگر دارای بهترین نوع ممکن از چربی های اشباع و غیر اشباع است. این تعادل  در اسیدهای چرب بدین معناست که سطح کلسترول بدن می تواند کاهش یابد چون اشکال مفید کلسترول مانع تشکیل اشکال کلسترول بد در بدن می شود. این کار می تواند به کاهش مشکلاتی مانند تصلب شرائین و مشکلات پس از آن مانند سکته قلبی و مغزی کمک کند.
  • پیشگیری از سرطان. روغن سبوس برنج منبع غنی از آنتی اکسیدانهاست. روغن سبوس برنج حاوی مقدار زیادی ویتامین E است. ویتامین E تأثیری آنتی اکسیدانی دارد که به معنای خنثی شدن رادیکالهای آزاد بدن است.

رادیکالهای آزاد فرآورده های جانبی متابولیسم سلولی هستند که باعث می شوند سلولهای سالم تبدیل به سلولهای سرطانی شوند. به همین دلیل، برقرار بودن جریانی از آنتی اکسیدانها به بدن، احتمال ابتلا به سرطانهای مختلف را کاهش می دهد.

  • پیشگیری از پیری زودرس. ویتامین E فوایدی بیش از پیشگیری از سرطان دارد. این ویتامین با سلامت پوست ارتباطی مستقیم دارد. رادیکالهای آزاد می توانند به سلولهای پوست حمله کنند و علائم پیری زودرس پوست را افزایش دهند.

روغن سبوس برنج می تواند سطح ویتامین E را افزایش دهد و در نتیجه، زخم ها سریع تر بهبود پیدا می کنند، بازسازی سلولی افزایش پیدا می کند، پوست صاف می شود، چروک ها کاهش پیدا می کنند و از پوست در برابر آفتاب سوختگی محافظت می شود. ویتامین E همچنین ویژگی محافظتی سلولهای پوست را افزایش می دهد و از وارد شدن سموم خارجی و پاتوژن ها به پوست جلوگیری می کند.

  • واکنش آلرژیک. روغن سبوس برنج برخلاف روغن های دیگر، حساسیت زا نیست. استفاده از روغن سبوس برنج در آشپزی باعث واکنشهای آلرژیک نمی شود، می تواند سیستم واکنش های آلرژیک بدن را آرام کند و از حساسیت بیش از حد به سایر آلرژن های غیر معمول جلوگیری کند.
  • کاهش وزن. علی رغم این که روغن سبوس برنج کالری بالایی دارد، ویسکوزیته روغن سبوس برنج به این معناست که تنها 20 درصد از روغن جذب غذا می شود.

وقتی روغن کمتری جذب می شود، غذا طعم و فواید آن برای سلامتی را جذب می کند اما مجموع کالری دریافتی آن کمتر از دیگر روغن های گیاهی است.