گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
سرکه بالزامیک
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
سرکه بالزامیک
%DV*
انرژی 88 KCal 4%
کربوهیدرات 17.03 gr 5.7%
چربی 0 gr 0%
پروتئین 0.49 gr 1%
سدیم 23 mg 1%
پتاسیم 112 mg 3.2%
آهن 0.72 mg 4%
کلسیم 27 mg 2.7%
منیزیم 12 mg 3%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0.37 mg 18.5%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

سرکه بالزامیک

این روزها سرکه به یکی از پر تنوع ترین مواد غذایی تبدیل شده است. برخی از انواع سرکه ها در دنیا شهرت جهانی دارند. یکی از پرطرفدارترین های این خانواده، سرکه بالزامیک نام دارد.

سرکه بالزامیک از احیا شدن آب نوع خاصی از انگور شیرین که جوشیده شده و کاملاً نپخته شده است، تهیه می شود و فرایند تهیه آن با بقیه انوع سرکه تا حدی متقاوت است. بالزام در لغت به معنای رزین هایی با ساختار حلقوی است که دارای مقادیر قابل توجهی از چند نوع از اسیدها مانند اسید بنزوییک هستند.

به طور کلی ماده اولیه سرکه بالزامیک، انگور سفید است. البته در تولید آن می توان از مجموعه ای از میوه هایی مانند سیب، گلابی، گیلاس و زردآلو هم استفاده کرد. اما در پاسخ به اینکه این سرکه به چه نحوی تولید می شود، باید گفت وقتی میوه ها چیده می شوند، به وسیله دستگاه های مخصوصی تحت فشار قرار گرفته و آب آنها گرفته می شود آب انگور سفید یا سایر میوه ها حرارتی حدود 80 درجه سانتی گراد (به مدت طولانی) می بینند تا در نهایت، برخی باکتری ها که در انگور موجود است از بین برود.

در سرکه بالزامیک، یک سری ترکیبات وجود دارد که می تواند میزان حساسیت به انسولین را در افراد بالا ببرد، یعنی که باعث می شود انسولین بهتر در بدن عمل کرده و قند را به داخل سلول هدایت کند و در نهایت برای کنترل قند خون در افرادی که یا دیابت دارند و یا در مرحله پیش از دیابت هستند، مفید واقع شود.

بعد در انتهای حرارت، شکر موجود اندازه گیری می شود. تقریباًهر 100 لیتر آب انگور به 60 لیتر سرکه تبدیل می شود و بعد از جوشانده شدن برای چند ساعت با باقی عصاره ها مخلوط شده و داخل کانترهای بزرگ چوبی از جنس درخت زردآلو یا توت ریخته می شود و چند سال در این خمره ها باقی می ماند. این موضوع که قیمت سرکه بالزامیک در مقایسه با سایر سرکه ها تا این حد بالا است، شاید به هیمن دلیل است که سرکه بالزامیک حداقل به 15 تا 20 سال استراحت نیاز دارد تا بتواند به سر میز هر یک از ما برسد.

سرکه بالزامیک سه نوع دارد، نوعی که به شکل سنتی در بعضی شهرهای ایتالیا تهیه می شود، نوعی که به شکل صنعتی و تجاری تهیه می شود و نوع سوم که مخلوطی از این دو است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید
  • همه انواع سرکه ها به دلیل وجود اسید خاصیت پایین آوردن کلسترول تری گلیسرید در افرادی را دارند که چربی خون بالایی دارند یا مستعد ابتلا به چربی خون بالا هستند.
  • از این نوع سرکه می توان به میزان چند قاشق مرباخوری در سالاد استفاده کرد. مخلوط سرکه بالزامیک و روغن زیتون یک سس مغذی و سالم برای مصرف سالادها معرفی می شود.
  • سرکه بالزامیک از انگوری تهیه می شود که این نوع از انگور حاوی گروهی از فلاونوئیدها است. این گروه از فلاونوییدها به علت داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی می توانند عملکرد ضد پیری سلولهای بدن، ضد سرطان و ضد بیماری های قلبی – عروقی داشته باشند.
  • سرکه بالزامیک دارای گروهی از آنتی اکسیدانهاست که به آنها ترکیبات پلی فنولی گفته می شود. حداقل 8 نوع آنتی اکسیدان پلی فنولی در سرکه بالزامیک وجود دارد. پلی فنولها رادیکالهای آزاد تولید شده در بدن را خنثی می کند و تمامی انواع آن ضد سرطان بوده و در نتیجه عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد. از این رو سرکه بالزامیک می تواند خواص ضد میکروبی و ضد عفونی کننده داشته باشد.

از طرفی وقتی این پلی فنولها وارد معده می شوند، معده را تحریک به ترشح اسید کرده و به هضم مواد غذایی به ویژه پروتئین ها کمک می کند. در نتیجه توصیه می شود اگر غذاهای گوشتی مصرف می کنید برای هضم راحت تر گوشت، سرکه بالزامیک مصرف نمایید.

  • تمامی انواع سرکه از جمله سرکه بالزامیک سبب کاهش اشتها شده و میل سیری را القا می کنند، یعنی وقتی فردی سرکه بالزامیک را که عمدتاً با سالاد یا غذا های سرد مصرف می شود، می خورد. تا حدی اشتهایش کاهش یافته و مصرف آن یکی از راههای مؤثر برای کم کردن وزن در افرادی است که رژیم کاهش وزن دارند.
  • سرکه بالزامیک در محیط معده، حالت اسیدی ایجاد می کند. به طور معمول در افراد جوان و سالم، محیط معده به اندازه کافی اسیدی است اما در افرادی که به هر علت ترشح اسید معده آنها کاهش یافته است مانند افراد سالمند یا کسانی که قسمتی از معده آنها با عمل جراحی برداشته شده است، استفاده از این سرکه به اسیدی تر شدن محیط معده کمک می کند و در نتیجه فرایند هضم و جذب بسیاری از مواد مغذی بهبود می یابند همچنین این محیط اسیدی جذب عناصری مثل کلسیم و آهن را افزایش می دهد. بنابراین کسانی که دچار کم خونی و فقر آهن هستند. می توانند همراه گوشت قرمز مختصری سرکه بالزامیک استفاده کنند تا جذب آهن گوشت افزایش یابد.
  • در برخی منابع دیده شده در سرکه بالزامیک یکسری ترکیبات وجود دارد که می تواند میزان حساسیت به انسولین را در افراد بالا ببرد. یعنی اینکه باعث می شود انسولین بهتر در بدن عمل کرده و قند را به داخل سلول هدایت کند و در نهایت برای کنترل قند خون در افرادی که یا دیابت دارند یا در مرحله پیش از دیابت هستند. مفید واقع شود.
مضرات
  • همچنین در افرادی که به انواعی از انگور حساسیت دارند، استفاده از این نوع سرکه باید با احتیاط صورت گیرد.
  • استفاده از این نوع سرکه یا سایر انواع سرکه ها در افردی که مبتلا به رفلاکس یا برگشت اسید معده از معده به طرف مری هستند و دچار سوزش سر دل و ترش کردن می شوند مناسب نیست.