گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
نعناع
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
نعناع فلفلی - تازه
%DV*
انرژی 70 KCal 4%
کربوهیدرات 14.89 gr 5%
چربی 0.94 gr 1.4%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 3.75 gr 7.5%
فیبر خوراکی 8 gr 32%
سدیم 31 mg 1.3%
پتاسیم 569 mg 16.3%
آهن 5.08 mg 28.2%
کلسیم 243 mg 24.3%
منیزیم 80 mg 20%
ویتامین A 4248 IU 85%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 31.8 mg 53%
ویتامین B6 0.13 mg 6.5%
فولات 114 µg 28.5%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

نعناع

نعنا، گیاهی است از رده دو لپه ای های پیوسته گلبرگ که سردسته تیره نعنائیان و از سبزی های خوارکی است. این گیاه تمام اسانس ها و خواص پونه را دارد ولی برگهایش کرک کمتری دارند و بریدگی های کنار برگ های آن بیشتر از پونه و اسانس آن نیز ملایم تر است. نعنا گیاهی است علفی و پایا، ساقه های آن دو نوع خزنده و زیرزمینی می باشند. از میان ریشه ها، یک شاخه قائم و برگدار کوچک خارج می شود. که برگهای آن متقابل، بیضوی، نوک تیز، دندانه دار و کمی پوشیده از کرک بوده و از تمامی قسمتهای آن بوی معطر مطبوعی استشمام می شود. ساقه این گیاه چهار گوش و به رنگ قرمز مایل به بنفش یا مایل به ارغوانی است. گل های آن در ماههای مرداد و شهریور ظاهر می گردند. رنگ گلی یا ارغوانی مایل به بنفش دارند و به تعداد زیاد در مجاور یکدیگر به نحوی مجتمع می رویند.

نعنا گیاهی است با ریشه هوایی و ساقه های مستقیم و چهار گوش، برگهای آن به طول 3 تا 5 سانتی متر، متقابل، نیزه ای یا دوکی است، حاشیه آن دارای بریدگی های عمیقی است، بریدگی های کناره آن نوک تیز است. کرک برگهای نعنا کم است. نعنا سبز معمولاً در سرتاسر جهان کشت می شود. این گیاه در نواحی شمال ایران و اطراف تهران به حالت وحشی و پرورشی می روید.

نعنای قرمز گونه ای از نعنا است که در لبه رودخانه ها و در جریان آب های ملایم و کم عمق می روید و چون برگهایش قرمز رنگ هستند به این نام خوانده می شود. نعنا دارای ماده ای بنام منتول می باشد که ایجاد احساس خنکی در دهان می کند. مقدار منتول در نعنا بسته به نوع آن از 35 درصد تا 55 درصد تغییر می کند که البته اگر نعنا دیر کنده شود مقدار منتول آن تا حدود 30 درصد پایین می آید.

آنچه در این مقاله می خوانید:
کالری

هر 100 گرم نعنای تازه 43 کالری انرژی دارد.

موادمعدنی

نعنای تازه حاوی آهن غیرهم، کلسیم، سدیم، پتاسیم، گوگرد، منگنز می باشد. صد گرم نعنا خشک نسبت به صد گرم نعنای تازه حجم بیشتری از املاح فوق را دارا می باشد.

ویتامین

نعنای تازه سرشار از ویتامینA  وC و فولات می باشد و همچنین حاوی ویتامین هایB2 , B1  و    B3نیز می باشد.

فواید

نعنا یکی از گیاهان داروئی بسیار مفیدی است که از مهمترین خواص آن این است که بادشکن است و گاز معده را از بین می برد. نعنا تقویت کننده معده و بدن است. ضد تشنج و ضد سرفه می باشد. سینه را آرام می کند. از دیگر خواص نعنا این است که مسکن و آرام بخش و قاعده آور است. استفاده از نعنا درد شکم را برطرف می کند. همچنین درمان سرماخوردگی و آنفولانزا می باشد. ناراحتی های عصبی را برطرف می کند. برای از بین بردن سکسکه و دل بهم خوردگی و استفراغ مفید است و ادرار را زیاد می کند.

نعنا معرق است، بنابراین تب را پایین می آورد. یکی از خواص نعنا این است که بهترین دوست کبد است. کبد را تمیز کرده و صفرا را رقیق می کند و کلسترول خون را پایین می آورد. عطر نعنا برای پیشگیری از خواب آلودگی و احساس آرامش مؤثر است. نعنا اضطراب و نگرانی را کاهش می دهد.