گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
دانه خردل
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
دانه خردل - آسیاب شده
%DV*
انرژی 508 KCal 25%
کربوهیدرات 28.09 gr 9.4%
چربی 36.24 gr 55.8%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 26.08 gr 52.2%
فیبر خوراکی 12.2 gr 48.8%
سدیم 13 mg 0.5%
پتاسیم 738 mg 21.1%
آهن 9.21 mg 51.2%
کلسیم 266 mg 26.6%
منیزیم 370 mg 92.5%
ویتامین A 31 IU 0.6%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 7.1 mg 11.8%
ویتامین B6 0.4 mg 20%
فولات 162 µg 40.5%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

دانه خردل

دانه های خردل، دانه هایی کوچک و کروی هستند که از انوع گیاه خردل بدست می آیند. این دانه ها معمولاً 1 یا  2 میلی متر قطر دارند. این دانه ها ممکن است به رنگ سفید متمایل به زرد تا سیاه باشند. این دانه ها ادویه ای مهم در بسیاری از غذاهای محلی محسوب می شوند. خردل در کوچکی و بی مقداری ضرب المثل است.

این دانه به طور کلی به عنوان یک ادویه مفید برای سلامتی شناخته شده و در واقع غنی از مواد مغذی گیاهی، مواد معدنی، ویتامین ها و آنتی اکسیدانها است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
چربی

روغن خردل غنی از اسیدهای چرب اشباع نشده است. و تنها میزان بسیار اندکی از چربی های اشباع شده را داراست، به همین دلیل بسیار برای قلب سالم بوده و مناسب برای پخت و پز است. روغن خردل همچنین دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد قارچ است. و همچنین می تواند برای کمک به استفراغ در مسمومیت های تصادفی کمک کننده باشد.

روغن خردل با توجه به مطالعات انجام شده توسط دانشمند یونانی فیثاغورث، به عنوان یک درمان برای نیش عقرب نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

موادمعدنی

خردل منبع غنی از بسیاری از مواد معدنی مفید برای سلامت بدن است. کلسیم، منگنز، مس، آهن، سلنیوم و روی. برخی از این مواد معدنی هستند که در دانه خردل به وفور وجود دارند. کلسیم به ساخت استخوانها و دندانها کمک می کند. منگنز توسط بدن به عنوان یک عامل مورد نیاز برای ساخت آنتی اکسیدان (آنزیم سوپراکسید دیسموناز) استفاده می شود. مس در تولید سلولهای قرمز خون مورد نیاز است و آهن نیز برای تشکیل گلبول قرمز خون و سوخت و ساز سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.

دانه خردل همچنین مزایا و خواص ضد سرطان و ضد التهابی دارد. به عنوان یک منبع بسیار خوب از سلنیوم و منیزیوم، دانه های خردل می تواند التهاب را کم کرده و علائم بیماری هایی مانند آرتریت روماتوئید یا آسم را کاهش دهند. دانه های خردل همچنین حاوی ایزوتیوسیانیت ها هستند که دارای اثرات ضد سرطانی هستند.

ویتامین

گیاه دانه خردل منبع بسیار خوبی از ویتامین های ضروری گروه B مانند فولات، نیاسین، تیامین، ریبوفلاوین، پیریدوکسین و اسید پانتوتنیک است. این گروه از ویتامین B کمپلکس، درسنتز آنزیم، عملکرد سیستم عصبی و تنظیم متابولیسم بدن نقش مهمی دارند.

دانه های خردل حاوی فلاونوئید و برخی از آنتی اکسیدانها مانند کاروتن، لوتئین، زئاگزانتین هستند. علاوه بر این، این دانه ها دارای مقدار کمی از ویتامین هایی نظیر ویتامین A، ویتامینC  و ویتامینK  هستند.

فواید

از زمانهای قدیم خواص ملین دانه های خردل، به عنوان بهترین مزیت آنها در نظر گرفته شده است، اما امروزه این داروی گیاهی همچنین برای اثرات ضد قارچی و ضد عفونی کننده اش نیز ارزشمند شناختنه می شود. محصولات تولید شده از خردل همچنین برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن و در نتیجه برای بهبود عملکرد سیستم گوارشی مورد استفاده قرار می گیرند.  جالب توجه است که بدانید دانه خردل ترشح بزاق را تحریک کرده و اشتها را بهبود می بخشد.

یکی دیگر از مزایای مهم دانه های خرل، کاهش دفعات حملات میگرنی است، به این منظور باید پوست سر خود را با روغن خردل ماساژ دهید، این کار همچنین کیفیت موها را به طور قابل توجه بهبود بخشیده و از ریزش مو جلوگیری می کند.

فرآورده های خردل به ویژه روغن خردل به طور مؤثر برای قرنها به منظور کاهش فشار خون بالا و جلوگیری از تصلب شرائین مورد استفاده قرار گرفته اند. آنها همچنین به بهبود ایمنی بدن کمک کرده و به مبارزه با بی خوابی کمک می کنند. دانه های خردل در درمان مسائلی مانند اضطراب، اختلالات روانی، اثرات تنش و افسردگی، برونشیت، اختلالات جنسی، نشانه های یائسگی و بسیاری مشکلات دیگر مفید هستند.