انگور
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
روغن هسته انگور
%DV*
انرژی 884 KCal 44%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 100 gr 153.8%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 0 mg 0%
پتاسیم 0 mg 0%
آهن 0 mg 0%
کلسیم 0 mg 0%
منیزیم 0 mg 0%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

انگور

انگور سرده ای از درختان خانواده انگور سانان است. در این خانواده حدود 11 جنس و بیش از 600 گونه وجود دارد. مهمترین جنس این خانواده جنس انگور است. این گیاه حالت بوته ای و رونده دارد و دارای پیچک در مقابل بعضی از برگها می باشد.

میوه انگور به نوع دانه دار و بی دانه تقسیم می شود. هر یک از این دو نوع در رنگهای سرخ، سیاه و زرد و تقریباً سبز دیده می شوند. این میوه در مناطقی که حداکثر دمای آن بیش از 4 درجه سانتی گراد و حداقل آن کمتر از 15 درجه زیر صفر نباشد بهتر رشد می کند.

یکی از انواع انگورهایی که در کشور ما عرضه می شود انگور یاقوتی است که به رنگ قرمز مایل به قهوه ای با خوشه های نسبتاً بزرگ با دانه های کوچک به اندازه نخود که انگور نوبر میدان های تره بار است. همچنین انگور عسگری با دانه های سبز بیضی و نیز انگور بی دانه مهتی خانی، ریش بابا، ایته (دانه بزرگ هسته دار) ، انگور سیاه، انگور پشت سبز و بنفش به نام صاحبی و انگور شیراز می توان نام برد.

نوعی از انگور به نام انگور معطر گلاب در کشور الجزایر کشت می شود که در نوع خود بی نظیر است.

ترکیب شیمیایی انگور

کلیه قسمتهای درخت انگور قابل استفاده دارویی است.

برگ مو: دارای ساکاروز، لوولز Levulose، اینوزیت Inosite، مواد نشاسته ای و تعدادی اسیدهای آلی است.

دم خوشه انگور: دارای تانن، مواد زرینی، تارتارات پتاسیم و اسیدهای آلی است.

غوره: میوه سبز رنگ و نارس انگور است که دارای طعم ترش می باشد. غوره دارای اسیدهای آلی مانند اسید مالیک، اسید فرمیک، اسید سوکسینیک، اسید اگزالیک، اسید گلوکولیک و قند می باشد. غوره برای افراد مبتلا به چربی خون بسیار مفید بوده و ضد عفونی کننده بدن است. همچنین اگر با سالاد میل شود، برای لاغر کردن سودمند است.

پوست انگور: در هسته انگور مقداری روغن و تانن موجود است. روغن هسته انگور به رنگ زرد مایل به سبز است. این روغن فاقد بو و دارای طعمی مطبوع می باشد. روغن هسته دارای تری گلیسرید، اسید اولئیک، اسید بالمتیک، اسید لینولئیک، اسید استثاریک و اسید آراشیک است.

انگور حاوی ویتامین های A, B, C می باشد همچنین دارای مقداری منیزیوم، کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومین است.

انگور هم لاغر کننده است و هم چاق کننده بدین گونه اگر انگور را از صبح تا ظهر، خالی میل کنید لاغر کننده است و اگر آن را همراه با غذا میل کنید چاق کننده است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید

انگور قند خون را تنظیم می کند. به علاوه انگور قرمز برای تصفیه خون و خونسازی از انگور سبز هم بهتر است. البته افراد Hypoglaccmic ( افرادی که قند خون پایین دارند) می توانند از انگور بهره زیادی ببرند.

انگور یکی از میوه های ضد سرطان شناخته شده است و این، به خاطر خواص ضد عفونی کنندگی آن است.

افرادی که در دوره نقاهت یک بیماری هستند و یا ضعف عمومی بدن دارند و در نتیجه قدرت دفاعی بدن آنها کم شده است، سعی  کنند از انگور، هویج، سیب و هلو به مقدار زیاد استفاده کنند.

انگور و سیب هر دو میوه بهشتی هستند که افراد مبتلا به ناراحتی های قلب و اعصاب می توانند آب آن را نیز در طی روز بنوشند.

انگور برای سلامتی قلب، ریه و کلیه نافع است و به علت داشتن املاح و مواد سلولزی، ملین و مدر بوده و برای مبتلایان به اوره خون مناسب و سازگار است.