گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
زنجبیل
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
زنجبیل - آسیاب شده
%DV*
انرژی 335 KCal 17%
کربوهیدرات 71.62 gr 23.9%
چربی 4.24 gr 6.5%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 8.98 gr 18%
فیبر خوراکی 14.1 gr 56.4%
سدیم 27 mg 1.1%
پتاسیم 1320 mg 37.7%
آهن 19.8 mg 110%
کلسیم 114 mg 11.4%
منیزیم 214 mg 53.5%
ویتامین A 30 IU 0.6%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 0.7 mg 1.2%
ویتامین B6 0.63 mg 31.5%
فولات 13 µg 3.3%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

زنجبیل

زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه های بنفش با نام علمی Zingiber Officinale  بدست می آید. اگر چه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که ریزوم نام دارد.

جنس زنجبیل، سرده ای از تیره زنجبیلیان علفی ایستاده چند ساله با حدود 70 گونه بومی آسیای جنوب شرقی است با ساقه باریک و نی مانند و برگ های سرنیزه ای سبز براق که از زمین ساقه ای غده ای می رویند، گل های آنها سبز مایل به زرد با لبه ای ارغوانی و لکه های کرم رنگ و گل آذین مخروطی و کوچک و سنبله ای تراکم است که در تابستان از زمین ساقه بیرون می زند.

مهم ترین ترکیبات زنجبیل شامل مواد بودار سوزاننده ای است که بیشتر اثرات اصلی آن مربوط به همین مواد است.

ترکیبات اصلی آن شامل: انواع قندها (50 تا 70 درصد)، چربی ها (3  تا 18 درصد)، اولئورزین (4  تا 7.5 درصد) و ترکیبات سوزاننده (1  تا 3 درصد) است.

یک قاشق غذاخوری زنجبیل تازه (6  گرم)، حاوی5  کالری، یک گرم کربوهیدرات و مقدار بسیار جزئی چربی، پروتئین و فیبر می باشد.

زنجبیل سرشار از ویتامین هایB , C , D  ، مواد معدنی پتاسیم، کلسیم، منیزیوم، مس و روی می باشد. برای همین دلیل یک ماده انرژی زای قوی محسوب می شود.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید
  • زنجبیل برای کاهش حالت نفخ
  • زنجبیل برای تسکین درد

نتایج پژوهشهای متعدد نشان می دهد که افرادی که با شروع اولین علائم میگرن یا سردرد زنجبیل مصرف می کنند درد کمتری احساس می کنند. به خاطر اینکه ترکیبات موجود در زنجبیل باعث مسدود شدن ترشح هورمونهای التهاب زا می شودنتایج بررسی های دیگر نشان می دهد زنجبیل می تواند به بهبود و تسکین آرتریت کمک کند.

به عقیده محققان افرادی که از آرتروز یا پولی آرتریت رنج می برند و روزانه پودر زنجبیل میل می کنند درد و تورم کمتری در مفاصل خود احساس می کنند.

  • زنجبیل برای پیشگیری از خطر ابتلا به سرطان

نتایج پژوهشهای متعدد نشان می دهد که زنجبیل حاوی ترکیباتی است که خواص ضد سرطانی دارد. محققان مشاهده کرده اند که زنجبیل با سلولهای سرطانی تخمدان مقابله می کند. نتایج بررسی های دیگر نیز نشان می دهد که مصرف زنجبیل تازه باعث کاهش التهاب های کولون (روده) می شود.

  • زنجبیل در دوران بارداری: آری یا نه؟

در خصوص مصرف زنجبیل در دوره بارداری اتفاق نظری بین محققان وجود ندارد. نتایج پژوهشهای مختلف نتایج مختلفی را نیز نشان داده است. برخی از مطالعات نشان می دهند که رابطه ای بین مصرف زنجبیل و سقط جنین وجود دارد. نتایج بررسی های دیگر حاکی از این است که مصرف این ادویه باعث بروز مشکلات و عوارض در این دوره می شود. در حالیکه بررسی های متعدد دیگر نشان می دهد که مصرف زنجبیل در دوره بارداری نه تنها مشکلی به بار نمی آورد،بلکه باعث تسکین حالت تهوع نیز می شود. به همین دلیل توصیه می شود قبل از مصرف زنجبیل در دروه بارداری با پزشک معالج مشورت شود.

  • زنجبیل باعث بروز التهاب های دهانی می شود.

در طب سنتی این اعتقاد وجود دارد که زنجبیل گرمی است و باعث گرم شدن بدن می شود، یعنی اینکه باعث می شود بدن گرمای بیشتری تولید کند. امکان دارد این مسئله نیز باعث بروز التهاب در دهان و مخاط شده و ایجاد سوزش یا خارش کند.

  • زنجبیل باعث تسکین حالت تهوع می شود

اگر به دلیل ورود یک ویروس به بدنتان و یا حالت تهوع ناشی از ماشین گرفتگی و ... دچار حالت تهوع می شوید زنجبیل می تواند مفید واقع شود. پودر، نوشیدنی زنجبیل، قرص و یا مربای آن باعث تسکین معده و جلوگیری از آشوب آن می شودو نتایج پژوهش ها نشان می دهد که زنجبیل به اندازه داروی اسکوپولامین یا همان هیوسین مؤثر عمل می کند. این دارو که بدون نسخه تجویز می شود و برای پیشگیری از ماشین گرفتگی، دل درد و ... مصرف می شود.

  • زنجبیل می تواند باعث کاهش قند خون شود.

نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که پودر زنجبیل در افرادی که از دیابت نوع دو رنج می برند باعث کاهش قند خون می شود.

  • زنجبیل همپای داروهای ضد انعقاد خون
  • نتایج یک پژوهش استرالیایی نشان می دهد که زنجبیل یک ضد انعقاد قوی است که تا حدودی قویتر از آسپرین نیز محسوب می شود. در نتیجه مصرف آن برای بیمارانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند توصیه نمی شود.