گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
نعناع فلفلی
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
نعناع فلفلی - تازه
%DV*
انرژی 70 KCal 4%
کربوهیدرات 14.89 gr 5%
چربی 0.94 gr 1.4%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 3.75 gr 7.5%
فیبر خوراکی 8 gr 32%
سدیم 31 mg 1.3%
پتاسیم 569 mg 16.3%
آهن 5.08 mg 28.2%
کلسیم 243 mg 24.3%
منیزیم 80 mg 20%
ویتامین A 4248 IU 85%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 31.8 mg 53%
ویتامین B6 0.13 mg 6.5%
فولات 114 µg 28.5%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

نعناع فلفلی

نعنا فلفلی، گونه ای نعنا است. گیاهی است از رده دو لپه ای های پیوسته گلبرگ که از سبزیهای خوراکی و دارویی است.

نعنا فلفلی، گیاهی است علفی و چندساله، دارای ساقه های خزنده (استولون) و ساقه های زیر زمینی (ریزورم)، ساقه اش چهار گوش به رنگ قرمز مایل به بنفش که برگهای بیضوی شکلی به صورت متقابل روی آن قرار می گیرند. گل های آن به رنگ بنفش هستند و میوه اش کپسولی به رنگ قرمز است که دارای بذرهایی بدون توان رویشی می باشند. فصل گل دهی از اواسط تا اواخر تابستان است. نعنا فلفلی گیاهی سریع الرشد است و پس از استقرار در زمین به سرعت پخش می شود. این گیاه عقیم بوده و در نتیجه بذر تولید نمی کند. قسمتهای مورد استفاده این گیاه گلها و برگها هستند که با شروع باز شدن گلها برداشت انجام می شود.

نعنا فلفلی مقادیر بالایی منتول (40.7%) دارد، علاوه بر این، روغن بدست آمده از آن دارای منتول (23.4%)، استرهای منتیل وجه خصوصی استات منتیل است. نعنای خشک شده بین 0.3 – 0.4 درصد منتول دارد. روغن نعنای فلفلی دارای فلاوونوئیدهایی مانند eriocitrin، هسپریدین و کامپفرول است.

نعنا فلفلی را اغلب می توان در مناطق مرطوب مانند حاشیه رودخانه ها و جوبها یافت به همین دلیل برای رشد مناسب به رطوبت کافی نیاز دارد. نعنا فلفلی در محیط های نیمه آفتابی تا سایه رشد بهتری دارد.

این گیاه در مناطقی که دارای زمستانهای ملایم (حداقل دما 8 – درجه سانتی گراد) و خاک با PH بین 5 – 8 باشد قابل کشت است. به طور کلی خاکهای اسیدی و زهکشی شده برای کشت نعنا فلفلی مناسب هستند.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید

از نعنا فلفلی در شیرینی پزی، آدامس، خمیر دندان، شامپوها، صابونهای مختلف و محصولات مراقبت پوستی استفاده می شود. نعنا فلفلی گیرنده Trpmb که به سرما حساس است را فعال کرده و باعث ایجاد احساس خنکی در هنگام استفاده موضعی می شود.

نعنا فلفلی معمولاً برای درمان حالت تهوع، استفراغ، دردهای شکمی، سوء هاضمه، التهاب روده و نفخ استفاده می شود.

ماده pulegone موجود در نعنا فلفلی حشره کش است. کمیسیون E آلمان اعلام داشت که مصرف برگ نعنا فلفلی ضد اسپاسم بوده و برای درمان التهابات روده ای، التهاب مخاط دهان، زکام و مشکلات تنفسی مناسب است. استفاده موضعی از روغن نعنا فلفلی برای کاهش دردهای عصبی و عضلانی مفید است.

نعنا فلفلی برای درمان سرماخوردگی های معمولی، سرفه، التهابات گلو و دهان، عفونت های سینوسی و تنفسی هم استفاده می شود.

مضرات
  • سوزش قلب
  • سر درد و دردهای دهانی
  • ایجاد حساسیت مانند سرخ شدن صورت
  • نعنا فلفلی با برخی داروها مانندCyclosporine  و داروهایی که در کبد شکسته و تجزیه می شوند مانندPropranolol , Theophylline ,Verapamil , Amitriptyline , Haloperidol , Ondansetron تداخل دارویی دارد.