گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
جعفری فرنگی
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
جعفری فرنگی - خشک شده
%DV*
انرژی 237 KCal 12%
کربوهیدرات 49.1 gr 16.4%
چربی 3.9 gr 6%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 23.2 gr 46.4%
فیبر خوراکی 11.3 gr 45.2%
سدیم 83 mg 3.5%
پتاسیم 4740 mg 135.4%
آهن 31.95 mg 177.5%
کلسیم 1346 mg 134.6%
منیزیم 130 mg 32.5%
ویتامین A 5850 IU 117%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 50 mg 83.3%
ویتامین B6 0.93 mg 46.5%
فولات 274 µg 68.5%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

جعفری فرنگی

جعفری فرنگی گیاهی است یک ساله از خانواده Umbelli Ferae، ساقه آن به ارتفاع 30 – 50 سانتی متر با مقطع مربع. برگ های آن سبز روشن، مثلث شکل با بریدگی های عمیق می باشد به طوری که به صورت رشته های باریک در می آید و طعم آنها شیرین تر و معطرتر از برگهای جعفری است. عطر آن شبیه به عطر رازیانه با کمی بوی تند فلفل می باشد. گل های آن کوچک، سفید، به صورت گروهی و چتری شکل در انتهای ساقه گل دهنده دیده می شود. نوع چتردار آن دارای برگهای سبز تیره، موجدار، فردار و پرپشت است که آن را جعفری فری می گویند. میوه یا تخم آن از زیره کمی بلندتر و باریکترو به رنگ تیره و در نژادهای وحشی پوشیده از مو می باشد. این گیاه بومی آسیا و جنوب شوروی سابق است و توسط رومی ها به اروپا، فرانسه، انگلستان برده شده است. در حال حاضر در اغلب مناطق اروپا و آمریکا کاشته می شود، در مناطق شمال ایران در دیلمان به طور خودرو شناسایی شده است.

ترکیبات شیمیایی این گیاه گلوکوزیدی به نام آپی یین و اسانس روغنی فرار می باشد. همچنین در یک صدم برگ خام آن حدود 9 میلی گرم ویتامین C وجود دارد.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید
  • کنترل فشارخون
  • متوقف ساختن سکسکه

جویدن برگهای جعفری تازه می تواند سکسکه را درمان کند.

  • تقویت سیستم ایمنی بدن

دم کرده گیاه دارویی جعفری فرنگی می تواند به عنوان داروی مقوی سیستم ایمنی عمل کند.

  • تسکین نقرس

جعفری فرنگی خاصیت ضد التهابی قدرتمندی از خود نشان می دهد بنابراین می تواند به درمان بیماری های التهابی مفاصل کمک کند.

  • مؤثر در درمان سرماخوردگی

جعفری فرنگی دارای خاصیت ضد التهاب است. همچنین می تواند در درمان سرماخوردگی و نیز آنفولانزای فصلی که باعث التهاب مجراهای بینی می شود مورد استفاده قرار گیرد.

  • کاهش مشکلات پوستی

جعفری فرنگی می تواند، در تسکین ناراحتی مرتبط با آکنه و اگزما موجب شگفتی شود. به علت توانایی آن در تسکین پوست، اغلب به لوسیون ها و مواد پاک کننده افزوده می شود. خاصیت مرطوب کنندگی جعفری فرنگی به منظور تسهیل بهبود نیش حشرات و گزیدگی می تواند به کار رود.

  • تسکین سرفه

جعفری فرنگی دارای خصوصیت خلط آور قوی است، می تواند به مایع و روان کردن مخاط به دام افتاده کمک کرده و خروج آن از مجرای تنفسی را تسهیل بخشد. این ویژگی در درمان سرفه خلط دار و یا مرطوب مفید است، به گونه ای که احتقان سینه را تسکین می دهد. سرفه خلط دار که معمولاً ناشی از عفونت های تنفسی مانند برونشیت می باشند، ممکن است با مصرف جعفری فرنگی، بهبود یابد.

  • از بین بردن آلودگی ها

نوشیدن چای جعفری فرنگی تازه به عنوان عاملی سم زدا عمل کرده و در از بین بردن آلودگی ها و ناخالصی ها از خون کمک می کند. خصوصیت ادرارآوری آن همچنین به منظور تسهیل در حذف سموم از طریق ادرار مفید است. به عنوان یک داروی ادرارآور، می تواند در خلاصی از سنگ کلیه و مثانه کمک کند.

  • بالا بردن هضم

تنها 100 گرم جعفری خشک شده مقدار قابل توجهی فیبر در رژیم غذایی (حدود 11.3 گرم) عرضه می کند، که به سالم نگه داشتن سیستم گوارشی کمک می کند. وجود فیبر کافی در رژیم غذایی در حفظ طبیعی دفع مدفوع و به نوبه خود در بهبود عمل هضم بسیار مهم است. بنابراین افزودن جعفری فرنگی به وعده های غذایی روزانه قطعاً می تواند به افزایش عملکرد گوارشی کمک کند.