غاز
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
چربی غاز
%DV*
انرژی 900 KCal 45%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 99.8 gr 153.5%
کلسترول 100 mg 33.3%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 0 mg 0%
پتاسیم 0 mg 0%
آهن 0 mg 0%
کلسیم 0 mg 0%
منیزیم 0 mg 0%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

غاز

غازها پرندگانی باهوش و زیبا هستند. جثه غازها متوسط و گردن آنها نسبتاً دراز است. پاهای آنها بلند است. دم غازها بلند و نوک آنها نسبت به قوها کوتاهتر و ستبر است.

غازها پرندگانی مهاجرند و چراگاهها را به محیط آبی ترجیح می دهند. سرغازها بزرگ است و ناحیه بین دو چشم و نوک آنها پوشیده از پر می باشد. غازها در سن دو سالگی بالغ می شوند. این پرندگان به صورت گروهی در علفزارها تغذیه می کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:
کالری

هر 100 گرم گوشت غاز 370 کیلوکالری انرژی تولید می کنند.

پروتئین

پروتئین گوشت غاز با کیفیت بالا می باشد و حاوی اسید آمینه های ضروری برای رشد بدن است. پروتئین گوشت غاز و اردک از گوشت قرمز، مرغ، گوشت گاو بالاتر است و حاوی لیزین بالایی است.

چربی

چربی به عنوان بخش مهمی از تعادل رژیم می باشد، از جمله ویتامین های محلول در چربی K , E , D, A  و اسیدهای چرب ضروری که برای حفظ سلامتی و عملکرد بدن مورد نیاز است. اگر چه چربیهای حیوانی به نظر بد می باشند اما چربی موجود در گوشت غاز در مقایسه با سایر گوشت های حیوانی، برای سلامتی مفید است، زیرا حاوی اسیدهای چرب اشباع کمتر و اسیدهای چرب غیر اشباع بیشتر می باشد. این گوشت حاوی 58 درصد اولئیک اسید می باشد که در مقایسه با سایر گوشت های حیوانی بالاترین میزان را دارد. این اسید چرب می تواند سطح کلسترول بد خون را کاهش دهد همچنین حاوی لینولنیک اسید می باشد که برای سلامتی بسیار مفید است.

مواد معدنی

مهمترین مواد معدنی موجود در گوشت غاز فسفر، کلسیم، سدیم، و پتاسیم و آهن می باشد.

ویتامین

ویتامین B6, C, A، فولات و B12 از مهمترین ویتامین های موجود در گوشت غاز است.

فواید

گوشت غاز حاوی پروتئین بالا، چربی کم و کلسترول پایین می باشد. این گوشت تقویت کننده نیرو و ضد تب روماتیسمی است و یکی از روشهای درمانی در چین محسوب می شود.

در کاهش عطش، سرفه، اشتها و بزاق، حل کردن سموم بدن، تقویت نیرو، افزایش ترشح مایع معده، تنگی نفس و خستگی، خوردن گوشت غاز یا سوپ آن می تواند به بهبود وضعیت کمک کند.

در بیماری دیابت می تواند باعث کنترل پیشرفت بیماری شود و در درمان بیماری هایی مثل سرماخوردگی، برونشیت مزمن، نفریت، ادم، آمفیزم و آسم مؤثر می باشد.

گوشت غاز حاوی فاکتورهای ضد سرطانی در خون است و باعث تقویت ایمنی هومورال می شود و می تواند باعث تولید آنتی بادی در خون شود. ناگفته نماند که کاهش عملکرد سیستم ایمنی در بدن با ایجاد تومور در ارتباط است. ایمونوگلوبین های گوشت غاز فعالیت ضد سرطانی دارند و با تقویت سیستم ایمنی بدن می تواند در درمان سرطان مفید باشد این گوشت طعم شیرینی دارد و برای تقویت نیروی طحال و ریه مناسب است.

نقطه ذوب این گوشت بسیار پایین است  هضم و جذب آن بوسیله بدن آسان است.