گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
برگ بو
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
برگ بو
%DV*
انرژی 313 KCal 16%
کربوهیدرات 74.97 gr 25%
چربی 8.36 gr 12.9%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 7.61 gr 15.2%
فیبر خوراکی 26.3 gr 105.2%
سدیم 23 mg 1%
پتاسیم 529 mg 15.1%
آهن 43 mg 238.9%
کلسیم 834 mg 83.4%
منیزیم 120 mg 30%
ویتامین A 6185 IU 123.7%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 46.5 mg 77.5%
ویتامین B6 1.74 mg 87%
فولات 180 µg 45%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

برگ بو

برگ بو با نام علمی لائوروس نوبیلیس (Laurus nobilis) گیاهی خوشبو و همیشه سبز است که اصل آن از منطقه مدیترانه است و در تمام مدیترانه به عنوان عطر غذا از آن استفاده می شود.

برگ بو به صورت درختچه و درخت یافت می شود. معمولاً در تمام فصول سال سبز است و طول درخت های آن به ده متر هم می رسد. برگها به صورت منفرد بر روی شاخه ها قرار می گیرند. شکل برگها بیضی کشیده به طول تا 14 و عرض تا 4.5 سانتی متر و لبه آنها موجدار و دندانه دار است. سطح روی برگ، سبز تیره و براق، ولی سطح زیرین کمرنگ تر است. این برگها معطرند و با له شدن بوی بیشتری از خود ساطع می کنند. گلها چند تایی و به صورت خوشه و به رنگ زرد هستند. میوه برگ بو به صورت بسته و تقریباً کروی به قطر حدود یک سانتی متر، به رنگ بنفش مایل به آبی (ارغوانی) و دارای یک دانه می باشد. قسمت گوشتی میوه دارای روغنی سبز رنگ و معطر معروف به روغن "لوریه" است. قسمت مورد استفاده گیاه، برگ و میوه آن می باشد.

ساقه آن به صورت راست و مستقیم رشد می کند و از دور به شکل جام وارونه یا سرو است. برگهای آن ساده و همیشه سبز تیره است و بین سه تا نه سانتی متر رشد می کند. میوه این درخت طی ماه های فروردین و اردیبهشت به بار می نشیند و به رنگ سبز مایل به زرد است که طی ماه های تابستان به سیاهی می گراید. این درخت از مقاومت خوبی برخوردار است و در مزارع و زمین های زیادی با تنوع آب و هوایی مختلف رشد می کند، لیکن در مقابل سرمای زیاد حساس است. میوه این درخت دارای اسانس  روغنی فراری است که دارای مقدار زیادی اسید لوریک است. اسید لوریک از اسیدهای چرب است که به شکل متبلور سفید در می آید. در برگ های خشک برگ بو نیز 13 درصد اسانس روغنی فرار بسیار معطر وجود دارد که از طریق تقطیر می توان استخراج نمود. در برگهای سبز گیاه نیز اسانس روغنی فرار وجود دارد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:
موادمعدنی

این گیاه ادویه ای حاوی مس، پتاسیم، کلسیم، منگنز، آهن، سلنیوم، روی و منیزیوم است که در سلامت افراد نقش حیاتی بر عهده دارند.

ویتامین

برگ سبز این گیاه بسیار خوشبو است و در زمانی هم که خشک می شود با رایحه ای دلپذیر همراه است. این گیاه دارای مقادیر قابل توجهی از ویتامین هاست. ویتامین C که در رفع رادیکالهای آزاد و تقویت سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارد و از مهمترین ترکیب های موجود در این ادویه است.

باید توجه داشت که برگهای خشکانده این درخت در آشپزی استفاده می شود نه برگهای سبز آن، زیرا برگهای سبز ممکن است خواص منفی داشته باشد.

همچنین ویتامین A موجود در این ادویه به قدرت بینایی کمک کرده و در پیشگیری از ابتلا به سرطان ریه و دهان نقش دارد.

وجود تعدادی از ویتامین هایB  کمپلکس نظیرB2 ,B5 ,B6 ,B3   در این ادویه در سنتز آنزیمی و عملکرد سیستم عصبی و تنظیم متابولیسم بدن نقش دارد.

فواید
  • برگ بو فواید زیادی در مقابله با انواع سرطانها دارد.
  • اسید فولیک موجود در آن مانع نقص جنین می شود.
  • ترکیبات موجود در آن، سردرد و حتی میگرن را درمان می کند.
  • آنزیمهای موجود در آن با شکستن پروتئین ها و کمک به هضم غذا، علائم اختلالات گوارشی را کاهش می دهد و ناراحتی معده را درمان می کند.

دارای خاصیت ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی و ضد قارچی است. خاصیت آنتی اکسیدانی آن با کمک کردن به بدن در تولید انسولین کافی، می تواند در درمان بیماری هایی مانند دیابت نیز مؤثر باشد.

مضرات
  • استفاده زیاد این گیاه (بیش از چند برگ در غذا) ایجاد مسمومیت می کند.
  • خطر سقط جنین ناشی از مصرف این ادویه باعث شده مصرف آن در زنان باردار بسیار محدود شود.

نکته

  • برگهای خشکانده این درخت در آشپزی استفاده می شود نه برگ های سبز آن، زیرا برگهای سبز ممکن است خواص منفی داشته باشد.

چنانچه برای طعم و عطر بخشیدن به غذا به ویژه غذاهای گوشتی و ماهی از این گیاه استفاده می کنید، لازم است برگ خشکیده آن را به صورت درسته و کامل در غذا بیندازید و پیش از سرو غذا آن را از ظرف خارج کنید، زیاد خوردن این برگ معمول نیست و دارای طعمی قوی است.