ماهی تن
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
ماهی تن - تازه - خام
%DV*
انرژی 144 KCal 7%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 4.9 gr 7.5%
کلسترول 38 mg 12.7%
پروتئین 23.33 gr 46.7%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 39 mg 1.6%
پتاسیم 252 mg 7.2%
آهن 1.02 mg 5.7%
کلسیم 8 mg 0.8%
منیزیم 50 mg 12.5%
ویتامین A 2183 IU 43.7%
ویتامین D 5.7 µg 57%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0.46 mg 23%
فولات 2 µg 0.5%
ویتامین B12 9.43 µg 157.2%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

ماهی تن

تن نام چند نوع ماهی بزرگ اقیانوسی از خانواده تون و ماهیان Scom bridea است . این نوع ماهی خیلی سریع شنا می کند و سرعت حرکت آن به 70 کیلوکتر بر ساعت می رسد بعضی از انواع تن خونگرم می باشند. برخلاف انواع دیگر ماهی که گوشت سفید دارند، ماهی تن گوشت صورتی یا قرمز تیره دارد. علت قرمزی گوشت آنها، میزان زیاد میوگلوبین (پروتئین محتوی آهن قرمز در عضله)، در بافت های ماهیچه است.

گوشت سفید ماهی تن دارای پروتئین و ویتامین های بسیار است.

بیشتر ماهیهان تن در دریاهای گرم زندگی می کنند. اما بسیاری از آنها در فصل تابستان به آب های شمالی کره زمین سفر می کنند. "بال ماهی آبی" حدود 3 متر طول دارد. الباکور از انواع دیگر ماهی تن هستند. برخی از انواع بزرگتر ماهی تن مانند بلوفین می توانند حرارت بدنشان را با فعالیت های ماهیچه ای بالاتر از  دمای آب ببرند. این کار به آنها کمک می کند که بتوانند در آبهای سرد زنده بمانند.

نگهداری ماهی تن در محیط بسته بسیار مشکل است و به همین دلیل ماهی تن پرورشی به شکلی که برای مثال قزل آلا پرورشی نگهداری می شود. وجود ندارد. صید ماهی تن معمولاً با طعمه مصنوعی انجام می شود و مسابقاتی نیز برای صید بزرگترین ماهی تن سال در مکانهای مختلف جهان که میزبان این نوع ماهی هستند برگزار می شود.

این مسابقات یا در کشتیهای ماهیگیری در میان اقیانوس و یا در جزایر و مکانهای مشابه دور از ساحل انجام می گیرند.

ماهی تن از غذاهای محبوب دریایی است و به دلیل صید بیش از حد بعضی از گونه های آن در معرض خطر انقراض قرار دارند.

آنچه در این مقاله می خوانید:
کالری

100 گرم ماهی تن دارای 144 کیلوکالری انرژی می باشد.

پروتئین

ماهی تن حاوی پروتئین با کیفیت بالا می باشد و همچنین میزان قابل توجهی از اسیدهای آمینه ضروری برای بدن را داراست که قابل هضم برای تمامی افراد می باشد. و هر 100 گرم آن حاوی 23 گرم پروتئین می باشد.

چربی

گوشت ماهی تن سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که مصرف آن مشکلات پوستی و التهابات را کاهش می دهد و سرعت بهبود بیماران قلبی را بالا می برد. اسیدهای چرب امگا 3 به طور کلی نقش پیشگیری کننده از بیماری های مزمنی نظیر بیماری های قلبی – عروقی، دیابت نوع دوم و برخی از انواع سرطان را دارند.

اسیدهای چرب امگا 3  میزان چربی های بد خون (LDL کلسترول و تری گلیسیرید ها) را کاهش می دهند، میزان کلسترول خوب یا HDL را افزایش می دهند، تجمع پلاکت را پایین می آورد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند، با کاهش سلولهای اندوتلیال و تولید مشتقات پلاکت عامل رشد، از ضخیم شدن رگها جلوگیری می کند، فعالیت مشتقات شیمیایی سلولهای دیوراه رگها که باعث آرامش و باز شدن رگها می شود را افزایش می دهد، تولید پیام آورنده های شیمیایی بنام سیتوکسین ها را نیز کم می کند.

مواد معدنی

ماهی تن منبع بسیار خوبی از مواد معدنی نظیر سلنیوم، منیزیوم و پتاسیم است.

ویتامین

ماهی تن غنی از ویتامین های B6, B1, B3 می باشند. ماهی تن از جهت دیگری هم برای بیماران قلبی مفید است، زیرا با دارا بودن ویتامین B6، سطح هموسیستئین خون را پایین می آورد و از آسیب دیواره رگ ها پیشگیری می کند.

مضرات

ماهی تن از جمله ماهی هایی است که از میزان قابل توجهی جیوه برخوردار است. مصرف زیاد جیوه احتمال بروز برخی بیماری ها از جمله بیماری های عصبی را افزایش می دهد.

جیوه از عناصر سنگین به شمار می رود و استفاده زیاد از آن برای بدن حکم مواد سمی را دارد. این عنصر با آنزیم های درونی بدن ترکیب و مانع از عمل آنها می شود. تجمع جیوه در بدن منجر به بروز اختلالات شنوایی، لرزش عضلات، بروز بی حسی عمومی و به هم خوردن متابولیسم درونی می شود و از همه مهم تر این که جیوه عملکرد سیستم عصبی را مختل می کند و به رشد بافت مغزی آسیب جدی می رساند.

به همین دلیل مصرف زیاد تن ماهی برای مبتلایان به بیماری های مغزی و عصبی و همچنین کودکان و مادران باردار توصیه نمی شود. زیرا سیستم مرکزی و عصبی جنین را که به سرعت در حال رشد است تحت تأثیر قرار می دهد.

علی رغم تآثیر مصرف متعادل ماهی تن در پیشگیری از سرطان، مصرف زیاد و بیش از اندازه آن به دلیل داشتن جیوه احتمال بروز سرطان را افزایش می دهد.