روغن خردل
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
روغن خردل
%DV*
انرژی 884 KCal 44%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 100 gr 153.8%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 0 mg 0%
پتاسیم 0 mg 0%
آهن 0 mg 0%
کلسیم 0 mg 0%
منیزیم 0 mg 0%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

روغن خردل

روغن خردل سرشار از ویتامین ها و پروتئین است و مصرف آن به ویژه در فصل سرما در برخی از کشورها بسیار رایج است. با سرد شدن هوا، پوست زبر و خشک می شود و تأثیرگذاری انواع مرطوب کننده ها برای مقابله با خشکی پوست کوتاه مدت است. در این شرایط استفاده از روغن خردل، پوست را نرم کرده و لکه های خشکی نیز از بین خواهد رفت.

زمانی که پوست دچار خارش شد ، مستعد به جوش و لکه های تیره می شود که به راحتی با مصرف این روغن قابل رفع است. روغن خردل به گردش خون کمک می کند و ظاهر پوست را بهبود می بخشد استفاده منظم از این روغن، پوست را شاداب و علائم پیری از جمله چین و چروک، لکه های تیره و .. نیز برطرف خواهد شد.

روغن خردل، تیرگی پوست ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید را برطرف می کند. کافی است هفته ای 2  یا 3 بار این روغن را در قسمت های مؤثر مالید تا سوختگی از بین برود.

برای رفع ریزش مو، شوره سر و مشکلات پوست سر کافی است پوست سر و موها را با این روغن به آرامی ماساژ دهید و پس از نیم ساعت بشوئید. این روغن با سفیدی زودرس، ریزش مو، شوره سر و .. مقابله می کند.

روغن خردل برای درمان سرماخوردگی، سرفه و .. بسیار مؤثر است. با مشکلات قلبی نیز مقابله می کند و در حفظ سلامت سیستم گوارشی مؤثر است با تنظیم گردش خون و رفع ضایعات به بدن کمک می کند. بنابراین توصیه می شود این روغن در برنامه غذایی گنجانده شود