روغن بادام زمینی
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
روغن بادام زمینی
%DV*
انرژی 884 KCal 44%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 100 gr 153.8%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 0 mg 0%
پتاسیم 0 mg 0%
آهن 0.03 mg 0.2%
کلسیم 0 mg 0%
منیزیم 0 mg 0%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

روغن بادام زمینی

روغن بادام زمینی از بادام زمینی پوست گیری شده تهیه می گردد. دانه ها قبل از روغن کشی با حرارت ملایم تفت داده می شوند تا آنزیم های نامطلوب و عواملی که باعث ایجاد حملات شبیه فاویسم می شوند از بین بروند. این روغن خوش طعم، دارای مقدار قابل توجهی اسید چرب امگا 9 (46%) و فاقد کلسترول است که به همراهی ویتامین E، اسید فولیک، فیبر، مواد معدنی و پروتئین ها از قلب و ارگانهای داخلی بدن در مقابل بیماری ها مراقبت می کنند. این روغن افزایش دهنده و تقویت کننده قوای جنسی است وهمچنین از بروز بیماری آتروم (جمع شدن چربی در جدار شریانها) پیشگیری می نماید.

این روغن دارای مقاومت حرارتی، غلظت و ماندگاری بالا است. در نتیجه برای سرخ کردن مواد غذایی بسیار مناسب می باشد و می توان به صورت صنعتی و خانگی از آن استفاده نمود.

از این روغن می توان برای سرخ کردن مواد غذایی، طعم دادن به انواع سس، پاستا و ماهی و نیز تهیه انواع شکلات بهره گرفت. روغن بکر بادام زمینی در دمای زیر 12 درجه سانتی گراد به حالت نیمه جامد در می آید.