گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
دانه یونجه
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
دانه یونجه - جوانه زده - خام
%DV*
انرژی 23 KCal 1%
کربوهیدرات 2.1 gr 0.7%
چربی 0.69 gr 1.1%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 3.99 gr 8%
فیبر خوراکی 1.9 gr 7.6%
سدیم 6 mg 0.3%
پتاسیم 79 mg 2.3%
آهن 0.96 mg 5.3%
کلسیم 32 mg 3.2%
منیزیم 27 mg 6.8%
ویتامین A 155 IU 3.1%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 8.2 mg 13.7%
ویتامین B6 0.03 mg 1.5%
فولات 36 µg 9%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

دانه یونجه

یونجه گیاهی است چند ساله یا دائمی که ریشه ای راست و مستقیم دارد و به ریشه اولیه یونجه معروف است به موازات پیدایش ریشه اول، قسمت هیپوکوتیل در زیر سطح خاک قرار می گیرد وطویل شدن زیر لپه باعث جوانه زدن و خارج شدن از سطح خاک می شود. یونجه جوانه زده در این موقع نسبت به آب بیش از اندازه، کمبود آب، شوری خاک و یا سله بستن سطح خاک حساسیت خاصی نشان می دهد. چنانچه در این موقع سطح خاک سله ببندد، زیر لپه یونجه که به صورت قوسی در زیر سطح خاک قرار گرفته است نمی تواند به سهولت سطح خاک را بشکافد و از آن خارج شود چنانچه زیر لپه یونجه بتواند از سطح خاک خارج گردد در این موقع یونجه جوانه زده فقط دارای دو لپه یا کوتیلدون است که به صورت برگهای متورم به نظر می آیند.   این برگ اولیه ساده و معمولاً قلبی شکل است و شباهتی با برگهای اصلی یونجه ندارد. بعد از گذشت مدتی، نخستین برگ مرکب سه برگچه ای یونجه به وجود می آید که به تدریج با ادامه رشد و نمو، سایر برگهای مرکب نیز تشکیل می شود. گیاه یونجه علاوه بر ریشه راست و مستقیم اولیه، ریشه های جانبی نیز دارد که از سلولهای حاشیه استوانه مرکزی ریشه اصلی سر چشمه می گیرند عامل موفقیت یونجه در مقاومت به کلیه عوامل نامساعد و همچنین استفاده از مواد غذایی تحت الارض، برخورداری از یک سیستم ریشه قوی می باشد. ارتفاع آن تا یک متر می رسد برگهای آن دارای سه برگچه می باشد برگچه های نوک تیز، سبز رنگ و بیضی شکل است. گلهای یونجه به شکل سبز و به رنگ بنفش تیره یا آبی روشن است میوه یونجه مانند صدف بوده و دانه داخل میوه مانند لوبیا ولی کوچکتر از آن می باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید:
پروتئین

یونجه دارای حدود 20 درصد پروتئین می باشد آمینو اسیدهای موجود در پروتئین های یونجه عبارتند از: لیزین، آرژنین، هیستیدین، آلانین، فنیل آلانین، آسپاراژین و سیستئین.

موادمعدنی

یونجه حاوی پتاسیم، کلسیم، فسفر، منیزیوم، آهن و مقدار جزئی آرسنیک و سیلیس است. بنابراین یونجه از نظر مواد غذایی بسیار قوی است و غذای خوبی برای انسان و حیوانات است.

ویتامین

یونجه دارای مقادیر قابل ملاحظه ای ویتامین های A ,B6, D ,E ,C ,K و همچنین دارای آمیلاز که آنزیم مخصوص هضم مواد نشاسته ای است می باشد.

فواید
  • دم کرده یونجه درمان اسهال است.
  • عوارض کمبود ویتامین C با خوردن یونجه از بین می رود.
  • تخم یونجه قاعده آور است و برای این منظور تخم یونجه را باید بصورت دم کرده مصرف نمود.
  • یونجه ملین است. یونجه دو برابر اسفناج آهن دارد و بنابراین خون ساز است و برای کسانی که به کم خونی مبتلا هستند مفید است.