گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
ریحان
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
ریحان - خشک شده
%DV*
انرژی 233 KCal 12%
کربوهیدرات 47.75 gr 15.9%
چربی 4.07 gr 6.3%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 22.98 gr 46%
فیبر خوراکی 37.7 gr 150.8%
سدیم 76 mg 3.2%
پتاسیم 2630 mg 75.1%
آهن 89.8 mg 498.9%
کلسیم 2240 mg 224%
منیزیم 711 mg 177.8%
ویتامین A 744 IU 14.9%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 0.8 mg 1.3%
ویتامین B6 1.34 mg 67%
فولات 310 µg 77.5%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

ریحان

ریحان، گیاه بوته ای یک ساله است که معمولاً طول آن بین 20 تا 45 سانتی متر است و دارای عطر و بوی مطلوبی است. رنگ ساقه بوته ریحان سبز تند است و دارای برگهای منظم و بیضی شکل است. گلهای ریحان به رنگ سفید یا صورتی در ماههای مرداد یا شهریور به شکل خوشه در انتهای ساقه ریحان ظاهر می شوند. و پس از چندی از همین گلها تخم ریحان حاصل می گردد. دو نوع ریحان وجود دارد که یک نوع آن برگهای سبز و نازکی دارد و نوع دیگر برگهای بنفش رنگ دارد. گیاه ریحان بومی هند است. این گیاه هیچ گونه ترشح زیان آوری ندارد و تمام بخشهای آن مثل برگ، گل و حتی ساقه آن بسیار معطر و خوشبو است. از این رو در تمام دنیا به عنوان یک طعم دهنده و عطر دهنده به غذا مورد استفاده قرار می گیرد تخم ریحان سیاه و ریز است و به تخم شربتی معروف است که برای تهیه شربت به کار می رود. ریحان از لحاظ طب سنتی ایران کمی گرم و خشک است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید

سلامت دستگاه قلبی – عروقی

ریحان سرشار از کارتنوئیدهایی مانند بتاکاروتن است که می تواند در بدن تبدیل به ویتامین A شوند. بتاکاروتن به ویتامین A دارای خواص آنتی اکسیدانی بیشتری است چرا که نه تنها از سلولها در برابر آسیب رادیکالهای آزاد محافظت می کند بلکه از اکسیده شدن کلسترول خون توسط رادیکالهای آزاد در رگهای خونی پیشگیری می کند.

ریحان منبع خوبی از منیزیوم نیز می باشد این گیاه با ایجاد آرامش در عضلات و رگهای خونی موجب تقویت دستگاه قلبی – عروقی می شود, گردش خون در رگها را بهبود بخشیده و خطر نامنظم بودن ریتم های قلبی و اسپاسم های قلبی – عروقی را کاهش می دهد.

پیشگیری از سرطان

ریحان دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی می باشد. آنتی اکسیدانهای طبیعی موجود در این گیاه می تواند از بدن در برابر آسیبهای رادیکالهای آزاد محافظت کرده و به این ترتیب یا اکثر فرمهای سرطان مبارزه کند.

سلامت پوست و مو

روغن فرار ریحان به عنوان مرطوب کننده برای شفافیت پوست و موی کدر شده نیز بکار می رود، این گیاه دارویی برای درمان آکنه نیز استفاده می شود.

سلامت استخوان و بافت همبند

ماده اوژنول روغن های فرار ریحان موضوع مطالعات گسترده بوده است، چون این ماده می تواند جلوی فعالیت آنزیمی بنام سایکواکسیژناز در بدن را بگیرد. بسیاری از داروهای ضد التهابی از قبیل آسپرین و ایبوپروفن، جلوی فعالیت چنین آنزیمی را می گیرند.

این اثر مهار کنندگی اوژنول در ریحان، به آن خاصیت ضد التهابی می دهد و می تواند نقش اساسی در درمان داشته و انسان را از درد ناشی از بیماری های التهابی مثل روماتیسم مفصلی مصون نگهدارد.

خواص ضد باکتریایی

محققان ثابت کرده اند که روغن های اساسی ریحان در برابر رشد ناخواسته انواع بسیاری از باکتریها مانند گونه های مختلفی که در برابر آنتی بیوتیک های معمول مقاومت نشان داده اند اثر درمانی و محافظتی خوبی از خود نشان داده اند. مطالعات نشان داده اگر محصولی را در محلولی که فقط حاوی یک درصد روغن ریحان باشد، شستشو دهیم منجر به از بین رفتن چنین باکتری هایی می شود، پس با تمایل بیشتری از این سبزی پرخاصیت در سالاد خود استفاده کنید.

تقویت سیستم ایمنی بدن

شواهد نشان می دهد آنتی اکسیدانها و روغن های فرار موجود در ریحان باعث شده تا این گیاه عامل خوبی برای تقویت سیستم ایمنی بدن به شمار رود. برگ ها و روغن ریحان هر دو دارای خاصیت ضد باکتریایی هستند که می توانند حتی برای از بین بردن بیماری های عفونی نیز مفید باشند.

استفاده موضعی از برگهای ریحان بر روی زخم ها، می تواند موجب از بین رفتن عفونت باکتریای شود. مادامی که از خوردن ریحان در غذا لذت می برید از خواص ضد ویروس آن برای درمان بیماری هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و تب خال نیز بهره مند می شوید.