گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
آویشن
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
آویشن - خشک شده
%DV*
انرژی 276 KCal 14%
کربوهیدرات 63.94 gr 21.3%
چربی 7.43 gr 11.4%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 9.11 gr 18.2%
فیبر خوراکی 37 gr 148%
سدیم 55 mg 2.3%
پتاسیم 814 mg 23.3%
آهن 100 mg 555.6%
کلسیم 1890 mg 189%
منیزیم 220 mg 55%
ویتامین A 3800 IU 76%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 50 mg 83.3%
ویتامین B6 0.55 mg 27.5%
فولات 274 µg 68.5%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

آویشن

آویشن گیاهی است علفی، دارای شاخه های زیاد و چوبی به ارتفاع 30 سانتی متر که در نواحی کوهستانی در بین تخته سنگ و به ویژه در کشورهای اروپایی میروید.

ساقه های آویشن پوشیده از کرک و برگهای کوچک زیادی است. برگهای آن کوچک، لوزی شکل، نوک تیز و به صورت متقابل، بر روی ساقه قرار دارند. این برگ ها به رنگ خاکستری روشن و با بوی بسیار نافذ است و دارای دم برگهای کوچکی نیز می باشد.

گل ها کوچک، گلی رنگ و یا سفید و به صورت مجتمع در انتهای ساقه قرار گرفته اند.

قسمتهای مورد استفاده گیاه، گل و به ویژه برگهای آن است. این گیاه، به طور محدود و برای تهیه داروها، در ایران کشت می گردد.

آویشن در ایران 14 گونه گیاه معطر و چند ساله دارد. این گیاه با آریگانو هم خانواده است. در آذربایجان به "آویشن"، "کهلیک اوتی" و یا "ککلیک اوتی" به معنای علف کبک گفته می شود چون در ترکی ککلیک یا کهلیک به معنی کبک می باشد. مهمترین ترکیب گیاه، اسانس آن است که به میزان 1 – 2.5  درصد در برگهای آن وجود دارد. مهم ترین اجسام اسانس شامل تیمول و کارواکرول که به ترتیب از  30 – 70 درصد اسانس و 15 – 30 درصد اسانس را تشکیل می دهند. ترکیبات دیگر شامل لینالول، سیمن، تیمن و آلفا پی نن هستند. این ترکیبات و درصد آنها به شرایط حمل کشت، زمان برداشت و سایر شرایط جغرافیایی بستگی دارد.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید
  • در طب عوام، اکثراً به خاطر اثرات مسکن، ضد اسپاسم و ضد نفخ از آن استفاده می کنند.
  • خاصیت ضد میکروب تیمول، بسیار قوی و حدود 25 بار از فنل در مورد تعدادی از میکروبها بیشتر است.
  • مصرف خوارکی آویشن دارای اثر خلط آور و ضد سرفه خوبی می باشد. به همین دلیل محصولات زیاد به ویژه به صورت شربت از آن تهیه شده است. همچنین در برونشیت، سیاه سرفه به خوبی می توان از آن استفاده کرد.
  • همچنین در بعضی محصولات موضعی به عنوان ضد خارش، ضد میکروب، مالشی قرمز کننده و محرک، محلولهای حمام و محلولهای غرغره برای کاهش تورم دهان و گلو مصرف می شود.
  • آویشن به صورت پودر در بعضی ادویه جات و ترشی جات مصرف می شود. و همچنین به طور مستقیم و یا همراه با دیگر گیاهان، به عنوان بو، مزه و ضد نفخ در صنایع غذایی مصرف زیادی دارد.
مضرات
  • مصرف آویشن برای افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند، توصیه نمی شود.
  • همچنین استفاده داخلی از تیمول با وجود کولیت، نارسایی قلبی و در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی گردد.
  • تا کنون در مورد عارضه جانبی ناشی از مصرف مقادیر خوراکی آویشن یا فرآورده های وابسته، گزارش داده نشده است، ولی ممکن است در موارد معدودی، دردهای شکمی را ایجاد کند و یا باعث گرفتگی موقت گردد.