روغن پنبه دانه
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
روغن پنبه دانه
%DV*
انرژی 884 KCal 44%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 100 gr 153.8%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 0 mg 0%
پتاسیم 0 mg 0%
آهن 0 mg 0%
کلسیم 0 mg 0%
منیزیم 0 mg 0%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

روغن پنبه دانه

روغن پنبه دانه، نوعی روغن نباتی است که از دانه های گیاه پنبه استخراج می شود این روغن را پس از جدا نمودن پنبه دانه از لیف، به دست می آورند. این روغن را حتماً باید برای مصارف خوارکی تصفیه کنند تا گوسیبول، نوعی سم طبیعی که در دانه های پنبه وجود دارد و آنها را از آفت ناشی از حشرات حفظ می کند، را از روغن جدا نمایند. روغن پنبه دانه اصلاً کلسترول نداشته و میزان اسید چرب ترانس آن هم بسیار پایین می باشد. معمولاً در تهیه چیپس سیب زمینی و دیگر انواع اسنک از این روغن استفاده می کنند. روغن پنبه دانه از گروه روغن های نیمه خشک شونده با شاخص یدی 100 تا 140 است. به دلیل استعمال روغن های گیاهی در صنایع مختلف میزان خشک شوندگی آنها مهم است. این درجه از روی شاخص یدی تعیین می شود. که عبارت است از مقدار اسید لازم برای اشباع کردن اتصال باندهای مضاعف 100 گرم روغن است. هر چه ضریب یدی بالاتر باشد یعنی روغن اسید چرب غیر اشباع زیادتری دارد، بنابراین امکان اکسیده شدن زیادتری دارد و در نتیجه خاصیت خشک شوندگی بیشتری خواهد داشت.

همچون روغن دانه سویا، روغن پنبه دانه را هم اغلب به طور جزئی یا کلی هیدروژنه می کنند. مشکلی که در زمینه هیدروژنه نمودن چربی ترانس وجود دارد این است که این گونه روغن ها بسیار برای سلامتی مضرند. روغن پنبه دانه اولین روغنی بود که آن را هیدروژنه نمودند و البته در آن زمان برای مصارف خوراکی به کار نمی رفت، بلکه در تولید شمع از این روغن استفاده می کردند. تخم پنبه دانه از 32 درصد پوست،55  درصد مغز و13  درصد لینتر تشکیل شده است و پروتئین و روغن به مقدار تقریباً مساوی هر یک بر اساس وزن خشک در حدود30  درصد مغز دانه را تشکیل می دهند. روغن پنبه دانه در مقام پنجم از نظر سهم در تولید جهانی قرار داشته  و چین بزرگترین تولید کننده این روغن در جهان است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
چربی

روغن پنبه دانه اصلاً کلسترول نداشته و استرول آن بتاسیتواسترول می باشد. و میزان اسید چرب ترانس آن هم بسیار پایین می باشد. درصد اسیدهای چرب موجود در روغن پنبه دانه:

میزان اسید چرب اشباع حدود23 – 28  درصد

میزان اسید چرب امگا9  حدود22  درصد

میزان اسید چرب امگا6  حدود52  درصد

میزان اسید چرب امگا3  حدود1  درصد

مضرات

روغن پنبه دانه چربی اشباع زیادی دارد. دارای بقایای ضد آفت های گیاهی است و بیشتر اوقات هیدروژنه (جامد) می شود.