روغن ذرت
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
روغن ذرت
%DV*
انرژی 884 KCal 44%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 100 gr 153.8%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 0 mg 0%
پتاسیم 0 mg 0%
آهن 0 mg 0%
کلسیم 0 mg 0%
منیزیم 0 mg 0%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

روغن ذرت

ذرت تقریباً حاوی 4.5 درصد روغن می باشد که حدود 85 درصد این روغن در جوانه آن قرار دارد. روغن ذرت بوی ملایمی دارد و دارای ارزش غذایی زیادی می باشد. روغن جوانه ذرت غنی از امگا 3 (که یک اسید چرب ضروی است) می باشد.

مراحل جداسازی روغن جوانه ذرت به این شکل است که در فرایند آسیاب مرطوب، جوانه جداسازی می شود و سپس خشک می گردد. سپس طی انجام عملیات مکانیکی توسط پرس های حلزونی مداوم تحت فشار بالا و دمای متوسط، روغن از جوانه استخراج می گردد.

روغن خام حاصل، جهت کسب کیفیت لازم برای مصارف غذایی تصفیه می شود. تصفیه شامل مراحل صمغ گیری، تصفیه قلیایی، رنگ بری، زمستانه کردن و بی بو کردن است که در طی این مراحل، صمغ ها، فسفولیپیدها، اسیدهای چرب آزاد، مواد رنگی و ... از روغن حذف شده و طعم و بوی روغن بهبود می یابد.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید

روغن ذرت نقش مهمی در تأمین اسیدهای چرب ضروری و ویتامین هایE , K  داشته و اثرات مفیدی بر سیستم قلبی عروقی و همچنین سیستم ایمنی دارد. این روغن حاوی 13 درصد چربی اشباع و 87 درصد چربی غیر اشباع با یک و یا چند پیوند دوگانه است که از این نظر برای سلامتی بسیار مفید می باشد.

همچنین روغن ذرت غنی از فیتواسترولها (استرولهای گیاهی) است و می تواند میزان جذب کلسترول را بیش از 254 درصد کاهش دهد و در نتیجه بیماری های قلبی عروقی که تا حد زیادی مربوط به کلسترول هستند را کاهش می دهد.

اسیدهای چرب لینولئیک و آراشیدونیک موجود در روغن ذرت در سلامت پوست و ساخت هورمونهای مهم بدن به خصوص هورمونهای جنسی و کاهش ابتلا به بیماری های پوستی از قبیل آکنه و اگزما بسیار مؤثر می باشند.

البته لازم به ذکر است که با وجود ارزش غذایی مناسب، مصرف مقادیر بالای روغن موجب چاقی و بیماری می گردد و لذا مصرف مناسب آن توصیه می گردد.

روغن ذرت پایداری زیادی نسبت به اکسیداسیون دارد و از آن می توان برای همه مصارف پختن، سرخ کردن کوتاه مدت و نیز سالاد استفاده نمود، این روغن دارای بوی ملایمی بوده و هم از نقطه نظر تغذیه ای و هم از نظر کیفیت پخت عالی می باشد. دلیل پایداری روغن ذرت در برابر اکسیداسیون، وجود مواد آنتی اکسیدان طبیعی در آن مانند اسید فرولیک و توکوفرول ها است. از نظر میزان توکوفرول ها، روغن ذرت پس از روغن جوانه گندم در مقام دوم قرار دارد.

همچنین روغن ذرت فاقد کلروفیل می باشد. حضور یوبی کینون (کوآنزیم Q) در روغن ذرت به میزان 200PPM نیز در پایداری در برابر اکسیداسیون مؤثر می باشد.