بلدرچین
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
بلدرچین - گوشت و پوست - خام
%DV*
انرژی 192 KCal 10%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 12.05 gr 18.5%
کلسترول 76 mg 25.3%
پروتئین 19.63 gr 39.3%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 53 mg 2.2%
پتاسیم 216 mg 6.2%
آهن 3.97 mg 22.1%
کلسیم 13 mg 1.3%
منیزیم 23 mg 5.8%
ویتامین A 243 IU 4.9%
ویتامین C 6.1 mg 10.2%
ویتامین B6 0.6 mg 30%
فولات 8 µg 2%
ویتامین B12 0.43 µg 7.2%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

بلدرچین

بلدرچین، کوچک ترین پرنده از خانواده قرقاول می باشد. بلدرچین پرنده ای است با خصوصیات پرندگان وحشی شکاری و بسیار پرجنب و جوش، لاجرم باید در وضعیتی پرورش یابد که امکان جست و خیز و پرواز داشته باشد. هر قدر ماهیچه در طول حیات خود فعال تر باشد گوشت آن لذیذتر است (مانند ران مرغ، دم ماهی، ران حیوانات شکاری و گوسفند).

در واقع فعالیت و جنب و جوش زیاد در بلدرچین ها، باعث ازدیاد ذخیره گلیکوژن در بافت های ماهیچه ای آنها می شود که این امر باعث می گردد گوشت این پرنده مانند پرندگان شکاری، بسیار لذیذ شوند.

از دیگر مزایای بلدرچین این است که بعد از طبخ به دلیل وجود سلولهای پیچیده پیوندی، در اثر پخته یا بریان شدن به هیچ وجه متلاشی نمی شود و پرنده ترکیب خود را کاملاً حفظ کرده و در میمهانی ها، زیبایی فروان به سفره می دهد.

72 درصد وزن بلدرچین قابل استفاده است که در مرغ 55 درصد می باشد. 20 درصد وزن کل بدن بلدرچین را عضله تشکیل می دهد و درصد پروتئین و ماده خشک در عضله ران 80 درصد است، در صورتیکه این رقم در مرغ 65 درصد می باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید:
کالری

گوشت بلدرچین نسبت به گوشت مرغ کالری کمتری دارد و بطوریکه هر 100 گرم گوشت بلدرچین 192 کیلوکالری و هر 100 گرم گوشت مرغ 215 کیلوکالری انرژی دارد.

پروتئین

پروتئین ها گروه مهمی  هستند که باید در غذای روزانه انسانها وجود داشته باشند. این ترکیبات برای رشد و سلامت بدن بسیار ضروری می باشند.

گوشت طیور به عنوان یک منبع پروتئین حیوانی اهیمت بسزایی دارد، میزان پروتئین موجود در گوشت بلدرچین 5 – 10 درصد بیشتر از پروتئین سایر پرندگان و نشخوار کنندگان معمولی است. لذا بیشتر انوع اسیدهای آمینه کمیاب در گوشت این پرنده یافت می شود.

ارزش پروتئین موجود در گوشت این پرنده 24.9 درصد می باشد و این در حالی است که انواع اسیدهای آمینه کمیاب که در سایر پروتئین ها  یافت نمی شود، در گوشت این پرنده به وفور وجود دارد. به همین دلیل در اغلب نقاط دنیا متخصصان برای افراد مسن و از کار افتاده که احتیاج مبرمی به ترمیم سلولهای از دست رفته بافت های خود دارند، مصرف گوشت بلدرچین را تجویز می نمایند.

چربی

گوشت بلدرچین، کلسترول کمی دارد و چربی کل آن نیز بسیار پایین می باشد؛ بطوریکه مقدار چربی گوشت این پرنده 1.12 میلی گرم در 100 گرم آن می باشد.

مواد معدنی

سیدم، پتاسیم، آهن، کلسیم، منیزیوم، سلنیوم، مس و فسفر از مواد معدنی مهم گوشت بلدرچین می باشند.

ویتامین

گوشت این پرنده منبع خوب ویتامین B3 و منبع غنی ویتامین هایB6 , B2 , B1  می باشد.

فواید

وجود عناصر معدنی و ویتامین ها در گوشت بلدرچین موجب شده که برای بیماری هایی چون آسم، تشنج، فشار خون، ضعف اعصاب و یا در مواردی ناراحتی های روانی، عقب افتادگی جسمی و همچنین بی خوابی داروی معجزه آسایی محسوب شود. به همین دلیل در اغلب نقاط دنیا پزشکان برای افراد مسن و از کار افتاده که احتیاج مبرمی به بازیابی سلامت و شادابی روحی و جسمی دارند مصرف گوشت بلدرچین را تجویز می کنند.

مضرات

از جمله مضراتی که می توان برای مصرف گوشت این پرنده ذکر کرد این است که، در صورت افراط در مصرف گوشت آن امکان ایجاد جوشهای پوستی و خارش آنها وجود دارد. البته می توان آنرا به حساسیتهای شخصی مربوط به گوشت این پرنده مربوط کرد و تنها منحصر به بلدرچین نمی باشد. گوشت بلدرچین اگر با روغن و ترشی مصرف شود این عیب نیز برطرف می شود.