گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
سرکه
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
سرکه سیب
%DV*
انرژی 21 KCal 1%
کربوهیدرات 0.93 gr 0.3%
چربی 0 gr 0%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 5 mg 0.2%
پتاسیم 73 mg 2.1%
آهن 0.2 mg 1.1%
کلسیم 7 mg 0.7%
منیزیم 5 mg 1.3%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

سرکه

سرکه مایع ترشی است که از اکسید شدن اتانول موجود در آب سیب، آبجو و موادی از این قبیل به دست می آید. معمولاً 3 تا 5 درصد از حجم سرکه ها، اسید استیک می باشد. سرکه های طبیعی، اسید تارتاریک و جوهر لیموی کمتری دارند.

سرکه معمولی افزون بر داشتن آنتی بیوتیک های طبیعی، پس از تخمیر دارای اسیدهای آمینه بیولوژیک می شود، در صورتی که در سرکه مصنوعی این ماده مهم وجود ندارد. سرکه طبیعی ناظم متابولیسم بدن می باشد، چون ترشح بزاق را زیاد می کند، ترشح بزاق از نظر علم بیوشیمی، دارای مقدار زیادی مواد پروتئینی آلبومین است که غذا را بهتر حل و هضم می کند. همچنین اختلاط سرکه با بزاق دهان، از دندانها در برابر فساد دفاع می کند.

یک لیوان سرکه 33 کالری انرژی دارد و سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی است. مصرف سرکه در انواع ترشی ها، شورها و سالادهای فصل باعث خوشمزگی، طعم دهندگی، تحریک اشتها و ترشح بیشتر شیره گوارش شده و هضم غذا را بهتر می کند.

استفاده از سرکه در کنار وعده های غذایی باعث رقیق شدن خون شده و به تجزیه چربی ها و رفع سموم کمک کرده و سبب کاهش چربی و کلسترول بد خون می شود.

سرکه می تواند باکتری های مضر سیستم گوارش را از بین ببرد، بنابراین افرادی که در سیستم گوارش خون با مشکلاتی نظیر: یبوست، نفخ، اسهال، دل درد، دفع نامرتب مزاج مواجه هستند، می توانند با مصرف سرکه به رفع این مشکل بپردازند. همچنین سرکه می تواند ترشح اسید معده را متعادل کرده و از بروز گاز معده جلوگیری کند.

سرکه در رفع جرم دندان و التهاب لثه مؤثر است. به منظور رفع بوی بد دهان و نیز سفیدی دندانها، هفته ای یکبار دندانهای خود را با مسواک آغشته به سرکه مسواک بزنید.