چربی بوقلمون
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
چربی بوقلمون
%DV*
انرژی 900 KCal 45%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 99.8 gr 153.5%
کلسترول 102 mg 34%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 0 mg 0%
پتاسیم 0 mg 0%
آهن 0 mg 0%
کلسیم 0 mg 0%
منیزیم 0 mg 0%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین D 4.8 µg 48%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

چربی بوقلمون

برخی از افراد تصور می کنند چربی موجود در گوشت بوقلمون نسبت به مرغ کمتر است. این موضوع در بعضی از شرایط تأیید می شود. بطور مثال گاهی اوقات در پرورش صنعتی به منظور بالا بردن وزن مرغ ها ترکیباتی به جیره غذایی مرغ افزوده می شود که مقدار چربی بدن حیوان را بیشتر کند، اما حیواناتی که در شرایط طبیعی رشد می کنند به دلیل فعالیت بیشتر و مصرف مواد غذایی طبیعی تر، چربی کمتری در بدنشان وجود دارد و این چربی به بدن مصرف کننده منتقل نمی شود. در این شرایط می توان کمتر بودن چربی بدن بوقلمون ارگانیک را نسبت به مرغ های صنعتی تأیید کرد ضمن اینکه گوشت بوقلمون نسبت به قسمتهای دنده و قلوه گاه گوسفند چربی کمتری دارد و از این لحاظ منبع پروتئینی سالم تری محسوب می شود.

علاوه بر این قسمتهای مختلف بدن بوقلمون از نظر میزان چربی تفاوت فاحشی ندارند و نمی توان گفت چربی سینه به طور قابل توجهی کمتر از ران است. البته در شرایطی که مرغ به واسطه داشتن جیره غذایی نامناسب چربی داشته باشد و این چربی از بدن مرغ جدا نشده و با این شرایط طبخ شود، افزایش چربی بدن را همراه دارد. با این وجود توصیه می شود افرادی که رژیم های غذایی را دنبال می کنند بخش سینه بوقلمون را مصرف کنند چون مقدار کالری کمتری دارد.

گوشت بوقلمون بدون پوست به طور طبیعی چربی کمی دارد و در هر 100 گرم آن تنها یک گرم چربی وجود دارد. تقریباً تمامی چربی بوقلمون در پوست آن موجود است و گوشت تیره رنگ آن چربی بیشتری نسبت به گوشت سفید آن دارد. بنابراین افراد مبتلا به چربی خون بالا بهتر است از گوشت سفید سینه این پرنده استفاده کنند همچنین گوشت سفید بدون پوست بوقلمون چربی اشباع و کلسترول کمتری  از گوشت مرغ و گاو دارد.