روغن آووکادو
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
روغن آووکادو
%DV*
انرژی 884 KCal 44%
کربوهیدرات 0 gr 0%
چربی 100 gr 153.8%
پروتئین 0 gr 0%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 0 mg 0%
پتاسیم 0 mg 0%
آهن 0 mg 0%
کلسیم 0 mg 0%
منیزیم 0 mg 0%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین C 0 mg 0%
ویتامین B6 0 mg 0%
فولات 0 µg 0%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

روغن آووکادو

آووکادو درختی است که ارتفاع آن به حدود 6 متر می رسد و در قسمتهای گرم آمریکا و برزیل و غرب هندوستان پرورش می یابد. منشأ آووکادو آمریکای جنوبی بوده که از آنجا به نواحی دیگر دنیا راه یافته است. برگهای این درخت ضخیم و سبز و گلهای آن کوچک و سبز رنگ است. میوه آن مانند گلابی و دارای پوستی سخت به رنگ سبز تیره و یا سیاه است و در حدود 400 نوع مختلف آووکادو وجود دارد که بعضی از آنها دارای پوست صاف و سبز رنگ بوده ولی پوست برخی از آنها سیاه و خشن است. دانه گیاه آووکادو دارای مقدار کمی (در حدود 2 درصد) روغن است. این روغن غلیظ و سفت و به رنگ زرد مایل به سبز بوده که دارای بو و طعمی مطبوع است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
چربی

روغن دانه آووکادو دارای 7 درصد روغن های اشباع شده مانند اسید پالمیتیک، اسید استئاریک، اسید آراشیدیک، اسید مریستیک و در حدود 80 درصد روغن های اشباع نشده مانند اسید اولئیک و اسید لینولئیک می باشد.

موادمعدنی

روغن آووکادو حاوی کلسیم، فسفر، آهن و پتاسیم می باشد.

ویتامین

روغن آووکادو دارای ویتامین های مختلف مانند ویتامین P, K ,D ,C ,B3 ,B2 ,B1 ,A و H می باشد. بنابراین ارزش غذایی زیادی دارد.

فواید
  • روغن آووکادو روغنی غلیظ و سرشار از مواد مغذی بوده و مصرف آن باعث کاهش اشتها و سیری طولانی مدت می شود. این روغن حاوی میزان بالای اسید اولئیک است که باعث می شود بخشی از مغز که فرمان احساس سیری را صادر می کند فعال شود. هر چه فرد بیشتر احساس سیری داشته باشد طبیعتاً کمتر به سوی خوراکی های مختلف گرایش پیدا می کند و دریافت کالری های کمتر به لاغری و زیبایی اندام منجر می شود. بدین ترتیب می توان چنین نتیجه گرفت که روغن آووکادو می تواند به انسان برای کاهش وزن بیشتر کمک کند. به ویژه زمانی که با یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم همراه شود.
  • افزایش جذب مواد مغذی با روغن آووکادو. کاروتنوئیدها ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند که از اعضای مختلف بدن در مقابل رادیکالهای آزاد محافظت می کند. برای مثال با مراقبت از پوست در مقابل آسیب های محیطی از ایجاد خطوط زیر پوستی، چین و چروک صورت و سایر علائم پیری زودرس جلوگیری نموده و با افزایش میزان تراکم و ضخامت پوست، ظاهر کلی پوست را بهبود می بخشد. کاروتنوئیدهای محلول در چربی برای جذب شدن توسط بدن به چربی های خوارکی متکی هستند این در حالی است که بسیاری از مواد غذایی حاوی کاروتنوئید، چربی کمی دارند و در نتیجه کاروتنوئید موجود در آنها جذب نمی شود. آووکادو حاوی مقادیر بالایی از اسیدهای چرب غیر اشباع و نیز میزان زیادی کاروتنوئید است.