زبان
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
زبان گاو - پخته شده - سرخ شده
%DV*
انرژی 224 KCal 11%
کربوهیدرات 3.68 gr 1.2%
چربی 16.09 gr 24.8%
کلسترول 87 mg 29%
پروتئین 14.9 gr 29.8%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 69 mg 2.9%
پتاسیم 315 mg 9%
آهن 2.95 mg 16.4%
کلسیم 6 mg 0.6%
منیزیم 16 mg 4%
ویتامین A 0 IU 0%
ویتامین C 3.1 mg 5.2%
ویتامین B6 0.31 mg 15.5%
فولات 7 µg 1.8%
ویتامین B12 3.79 µg 63.2%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

زبان

زبان گاو و گوساله و گوسفند بسیار خوش گوشت و جزو انواع غذاهای لذیذ و مقوی و سرشار از آهن به شمار می آید و علاوه بر اینکه برای کودکان و نوجوانان در حال رشد بسیار مفید است، می تواند غذای شیک و شکیلی برای مهمانی ها باشد و در سفره غذایی خانوارها جا بگیرد. در ضمن توصیه می شود از خوردن خرخره متصل به انتهای زبان ، اجتناب گردد بر اساس هرم غذایی، زبان معادل 3 واحد گوشت است و نیاز روزانه  انسان از گروه گوشت نیز همان 3 واحد می باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید:
کالری

زبان گوسفند در مقایسه به زبان گوساله کالری بیشتری دارد و پرچرب تر است. 100 گرم زبان گوساله حدود 130 کالری انرژی و 100 گرم زبان گوسفند حدود 220 کیلوکالری انرژی دارد.

پروتئین

ارزش تغذیه ای زبان همانند گوشت قرمز است و حاوی پروتئین با کیفیت بالا می باشد بطوریکه یکی از غنی ترین منابع پروتئین به شمار می رود. پروتئین موجود در آن برای رشد و ترمیم بسیاری از بافتهای بدن مفید است.

چربی

این قسمت از فرآورده دامی پر چرب بوده و حاوی کلسترول می باشد. چربی موجود در فرآورده های جانبی دام، بیماری مبتلایان به دردهای مفصلی و آرتروز را وخیم تر  می کند.

مواد معدنی

مواد معدنی موجود در زبان شامل سدیم، پتاسیم، آهن، کلسیم، منیزیوم می باشد. زبان سرشار از آهن بوده و برای درمان کم خونی ناشی از آهن مفید است.

ویتامین

زبان سرشار از ویتامین های گروه B مخصوصاً ویتامین B12 است. این ویتامین ها نقش های مفید زیادی برای بدن دارند. بعنوان مثال، ویتامین B12 در خونسازی و عملکرد سیستم عصبی نقش دارد.

مضرات

چربی موجود در فرآورده های جانبی دام همچون پیه گوشت و دنبه حیوان مشخص و نمایان نیست. این فرآروده ها حاوی چربی اشباع پنهان هستند که با ورود به بدن موجب افزایش سریع تری گلیسیرید و کلسترول خون می شود و در اغلب موارد باعث بروز پاسخ های التهابی در بدن شده و بخصوص در بیماران مبتلا به دردهای مفصلی و آرتریت روماتوئید شرایط بیماری را دردناک تر می کند. از طرفی به دلیل میزان بالای پورین (اسید آمینه ای که به بالا رفتن اسید اوریک خون منجر می شود) باعث افزایش اسید اوریک خون شده و برای مبتلایان به نقرس و نارسایی کلیوی منع مصرف دارد.