شیر خشک
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
شیر خشک کامل - ویتامین D افزوده
%DV*
انرژی 496 KCal 25%
کربوهیدرات 38.42 gr 12.8%
چربی 26.71 gr 41.1%
کلسترول 97 mg 32.3%
پروتئین 26.32 gr 52.6%
فیبر خوراکی 0 gr 0%
سدیم 371 mg 15.5%
پتاسیم 1330 mg 38%
آهن 0.47 mg 2.6%
کلسیم 912 mg 91.2%
منیزیم 85 mg 21.3%
ویتامین A 934 IU 18.7%
ویتامین D 10.5 µg 105%
ویتامین C 8.6 mg 14.3%
ویتامین B6 0.3 mg 15%
فولات 37 µg 9.3%
ویتامین B12 3.25 µg 54.2%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

شیر خشک

شیر خشک

شیر خشک ترکیب پودری شکل از شیر است که برای نوزادان و کودکانی که به هر دلیلی نمی توانند از شیر مادر تغذیه  کنند، مورد استفاده قرار می گیرند.

در سال 1866 یک داروساز سوئیسی آلمانی تبار به نام هنری نستله را با استفاده از ترکیبات مختلف شیر گاو، آرد و شکر غذای جایگزینی را برای نوزادانی که از شیر مادر محروم بودند، فراهم کرد. او تولید این محصول جدید را با نام "لاکتوز فارینا نستله" در سال 1866 شروع کرد.

معمولاً برای تهیه شیر خشک، شیر پاستوریزه را از لوله ای که سوراخهای بسیار ریزی دارد عبور داده و سپس، این شیر را روی ورقه فولادی داغی که عاری از هر گونه میکروب است می پاشند. در این قسمت، آب شیر تبخیر می شود و اجزای تشکیل دهنده آن بصورت پودر پایین می ریزند حال، شیر خشک آماده است.

انواع مختلف شیر خشک از جمله کم چرب و یا پرچرب موجود می باشد. معمولاً چربی موجود در شیر خشک، سبب ترش شدن سریع آن می شود، بنابراین، اغلب شیر خشک را بصورت بدون چربی عرضه می نمایند. البته بهترین و کامل ترین غذایی که تمام نیازهای یک نوزاد معمولی را تأمین می کند شیر مادر است. موادی که در شیر مادر وجود دارد برای نوزاد بیشتر قابل جذب است. ترکیبات آنزیمی موجود در شیر مادر باعث کاهش التهاب روده در نوزاد و پیدایش مقاومت در برابر ویروسها می گردد. ترانسفرین موجود در شیر مادر باعث جذب بیشتر آهن و لاکتوفرین موجود در آن باعث جلوگیری از فعالیت باکتری ها می گردد.

به هر صورت در مواردی که به علت اختلالاتی در نوزاد یا مادر مجبور به استفاده از شیر خشک هستیم و گاه نیز به عنوان مکمل شیر مادر از شیر خشک استفاده می کنیم بهتر است با انواع شیر خشک آشنایی داشته باشیم

شیر خشک Nan

این شیر خشک ساخت کارخانه Nestle است. از شیر گاو بدون چربی ساخته شده و منشاء چربی های این شیر خشک روغن گیاهی مثل ذرت، نارگیل، آفتاب گردان و سویا است که در واقع جانشین چربی شیر گاو شده و باعث جذب بهتر و کاهش ناراحتی های گوارشی مثل ترشح بیش از حد اسید معده و ترش کردن در بچه ها می شود. این شیر خشک از لحاظ غذایی شبیه شیر مادر است و برای نوزادان کامل Full- Term مناسب است شیر خشک Nan را در نوزادانی که دچار اختلالات اکامترولیتی هستند و نوزادان نارسی که در بدو تولد کمتر از 1500 گرم وزن دارند نباید مورد استفاده قرار گیرد.

شیر خشک Pre-Nan

این شیر خشک نیز ساخت کارخانه Nestle است. این شیر نسبت به شیر نان رقیق تر است و به علاوه آهن آن بیشتر و لاکتوزش نیز کمتر است منشاء چربی این شیر خشک Medium Chain TGG یا  Mct است. شیر خشک هایی که شامل 40 درصد روغن Mct باشند از بروز اسهال چرب جلوگیری می کنند و به علاوه سبب افزایش وزن و جذب بهتر کلسیم در نوزادانی با وزن کم نیز می شوند. روغن های Mct در آب محلولند و برای هضم نیاز به نمکهای صفراوی ندارند. به همین دلیل در ناراحتی های گوارشی به خصوص کبدی – صفراوی مصرف می شوند. شیر خشک Pre-Nan برای نوزادانی که در بدو تولد کمتر از 2500 گرم وزن دارند و نوزادان نارس یعنی نوزادانی که قبل از 38 هفتگی متولد شده اند مناسب است. با این که در نوزادان نارس دستگاه گوارش سالم است، از نظر عملکرد یعنی حرکات جلو برنده و جذب، ناقص عمل می کند. بنابراین تخلیه معده در این نوزادان کندتر صورت می گیرد. نوزادان نارس و کم وزن به کم خونی کمبود آهن حساس ترند. پس در شیر خشک آنها به آهن بیشتری نیاز است. همچنین فعالیت آنزیم لاکتاز (آنزیم تجزیه کننده لاکتوز شیر) نیز در دستگاه گوارشی این نوزادان نسبت به نوزادان کامل کمتر است. به علاوه لیپاز و نمک های صفراوی کمتری هم دارند. پس نوع چربی شیر باید Mct باشد.

شیر خشک AI – 110

این شیر خشک فاقد لاکتوز و حاوی پروتئین هیدرولیز شده کازئین است. و مخصوص نوزادانی است که به علت عدم تحمل لاکتوز، اسهال های سخت دارند. کازئین هیدرولیز شده پروتئینی است که مخلوطی از اسیدهای آمینه است و وزن مولکولی اجزای تشکیل دهنده آن بسیار کم است و آلرژی زایی حداقل دارد.

چربی شیر خشک AI – 110 از دسته روغنهای Mct است.

این شیر خشک علاوه بر نوزادانی که عدم تحمل لاکتوز دارند، در نوزادانی که دچار اختلال دستگاه گوارشی، بدی جذب پروتئین، چربی، کربوهیدرات، اسهال های سخت، آلرژی های شدید غذایی، فیبروزکیستیک، سوء تغذیه شدید یا آلرژی به پروتئین سویا هستند نیز مصرف می شود.

شیر خشک Multi

این شیر خشک محصول شرکت سلیای فرانسه است. فاقد گلوتن و ساکاروز است و در نوزادانی که در اثر عدم تحمل به ساکاروز، لاکتوز و حساسیت به گلوتن اسهالهای شدید دارند مصرف می شود.

شیر خشک Biomilsoy , Prosorbee1 ,Prosorbee2

این شیر خشک نیز فاقد گلوتن و ساکاروز هست. پایه پروتئینی آنها به جای شیر گاو از پروتئین سویا تهیه شده و برای نوزادانی که به شیر خشک پایه گاو یا حتی شیر مادر حساسیت دارند و دچار اسهال های شدید ناشی از عدم تحمل لاکتوز، ساکاروز، حساسیت ناشی از گلوتن هستند، مصرف می شوند.

شیر خشک Prosorbee به طور روتین نباید در نوزادان کامل و یا وزن کم یا نارس و همچنین نوزادان مبتلا به فیبروز کیستیک مصرف شوند. شیر خشک Prosorbee از شش ماهگی به بعد مصرف می شود.

شیر خشک Similac

این شیر خشک برای نوزادان مبتلا به نارسایی قلبی، فشار خون بالا، نفریت حاد (ناراحتی کلیه) ساخته شده است. به این ترتیب در حجم کم تر، کالری بالاتری را برای نوزاد فراهم می کند و همین طور سدیم آن کمتر از سدیم شیر مادر است. نوزادان مبتلا به نارسایی قلبی و فشار خون بالا و مبتلا به نفریت حاد به کالری بالایی نیاز دارند چون قبل از اینکه حجم معینی از شیر را مصرف کنند و به طور کافی تغذیه شوند خسته می شوند. به علاوه در این نوزادان برای کنترل فشار خون بالا و جلوگیری از ایجاد بار زیاد کلیه، باید میزان سدیم موجود در شیر آنها کمتر از میزان معمول باشد. از شیر خشکی با مقدار سدیم کمتر ساخته شده است. البته این نوع شیر خشک فقط برای مدت کوتاه قابل استفاده است. زیرا بعد از مدتی اختلال در میزان آب و الکترولیت ایجاد می شود.

شیر خشک های Enfamid, Lonalac

این دو شیر خشک نیز از شیر خشک هایی با مقدار سدیم کم هستند. موارد کاربرد آنها نیز مشابه شیر خشک Similac است.

شیر خشک های Guigoz ,Dynaamilk ,Humana , Biomid ,Nini

این شیر خشک ها نیز از بدو تولد برای نوزادان سالم و کامل بکار می روند و رشد خوب و کامل را برای نوزاد فراهم می کنند و حاوی کلیه مواد لازم برای رشد نوزادان هستند. این شیر خشک ها از شیر گاو بدون اضافه پروتئین آب پنیر تشکیل شده اند. منشاء کربوهیدرات آنها لاکتوز و منشاء چربی، روغن گیاهی است.

اگر از آب پنیر بدون مواد معدنی در ساخت این شیر خشک ها استفاده شده باشد به دلیل کیفیت غذایی خوب و بار کلیوی کم که ایجاد می کنند در نوزادان نارس با وزن کم نیز می توان از آنها استفاده کرد.

شیر خشک Nursoy

این شیر خشک فاقد ترکیبات ذرت است و برای نوزادانی مناسب است که به ترکیبات ذرت حساسند و نمی توانند از شیرهای معمولی استفاده کنند.

شیر خشک های Isomid ,Formula.s

این شیر خشک فاقد لاکتوز و در نوزادانی که گالاکتوزمی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. گالاکتوزمی یک بیماری ارثی است که در اثر نبود بعضی از آنزیم ها در بدن ایجاد می شود. نتیجه این بیماری آسیب به کلیه و کبد، اشکالات تغذیه ای، استفراغ و کاهش وزن کودک است و اگر درمان صورت نگیرد، می تواند منجر به کوری، عقب افتادگی جسمی و ذهنی و در انتها مرگ کودک شود.

شیر خشک های Phenyldon Mixtur, Phenyl Free ,Lofenalac ,Phenyl donformula

شیر خشک های Phenyldon Mixtur ,Iofenalac دارای مقدار کمی فنیل آلانین و دو شیر خشک دیگر بدون فنیل آلانین هستند. این شیر خشک ها برای نوزادان مبتلا به فنیل کتونوری تهیه شده اند. فنیل کتونوری به علت نقص مادرزادی در متابولیسم اسید آمینه فنیل آلانین است که می تواند باعث ایجاد تخریب مغزی و اختلالات ذهنی شود.

شیر خشک MSUD

این شیر خشک برای نوزادان مبتلا به بیماری شربت افرا مورد استفاده قرار می گیرد. این بیماری در واقع یک اختلال ارثی – مغزی پیش رونده مربوط به متابولیسم چند اسید آمینه است به علت اینکه در این بیماری ادرار، پوست و عرق بدن بوی شربت افرا می دهند. به این نام خوانده می شود. این بیماری از روز پنجم یا ششم زندگی شروع می شود و علائم اولیه آن به بهانه گیری و امتناع در خوردن شیر، کاهش وزن بدن، تنفس نامنظم و کم شدن بعضی واکنش ها مشخص می شوند. علائم پیشرونده این بیماری کاهش واکنش آندونی، تشنج و اختلالات مغزی و آسیب های عصبی دائمی است که با تشخیص و درمان آن در مراحل اولیه می توان از مرگ جلوگیری کرد.