گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
خردل
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
دانه خردل - آسیاب شده
%DV*
انرژی 508 KCal 25%
کربوهیدرات 28.09 gr 9.4%
چربی 36.24 gr 55.8%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 26.08 gr 52.2%
فیبر خوراکی 12.2 gr 48.8%
سدیم 13 mg 0.5%
پتاسیم 738 mg 21.1%
آهن 9.21 mg 51.2%
کلسیم 266 mg 26.6%
منیزیم 370 mg 92.5%
ویتامین A 31 IU 0.6%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 7.1 mg 11.8%
ویتامین B6 0.4 mg 20%
فولات 162 µg 40.5%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

خردل

خردل گیاهی علفی، یک ساله و به ارتفاع 20 تا 60 سانتی متر است که دارای کرک های خشنی است، این گیاه دارای برگ بوده و گلهای آن زرد رنگ است و بوی نسبتآً مطبوعی دارد. در پزشکی از خردل به دو صورت استفاده می شود: خردل سفید و خردل سیاه. خردل سیاه به صورت دانه و خردل سفید به صورت آرد استفاده می شود.

معمولاً مردم خردل را به صورت سس استفاه می کنند. سس خردل رژیمی ترکیبی از دانه کوبیده خردل سفید و سرکه، روغن زیتون، نمک و فلفل و سیر است اما سس خردل غیر رژیمی همان سس مایونزی است که کمی خردل به آن اضافه شده است. بنابراین مصرف سس خردل غیر رژیمی به کسانی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند، اصلاً توصیه نمی شود. سس خردل، چاشنی بسیار مناسبی برای انواع ساندویچ ها، پیتزا، ماکارونی و حتی سالادها محسوب می شود

آنچه در این مقاله می خوانید:
موادمعدنی

دانه های خردل سرشار از کلسیم، منگنز، آهن، روی هستند. دانه خردل سرشار از ریز مغذی موسوم به سلنیوم است که این ماده معدنی خواص ضد التهابی فوق العاده ای دارد، همچنین دانه خردل منبع غنی از عنصر منیزیوم است که به کاهش شدت حملات آسم و علائم خاص آرتریت روماتوئید و پایین آوردن فشار خون کمک می کند.

فواید

خردل از نظر طبی گرم و خشک بوده و به دلیل دارا بودن ترکیبات گوگردی، ضد عفونی کننده قوی محسوب می شود. همچنین از خردل برای تسکین دردهای قاعدگی و دل درد نیز استفاده می شود.

مصرف خردل می تواند برای جلوگیری از سوء هاضمه و نفخ مفید باشد. می توان گفت که مزایای سس خردل هم با کمی تخفیف، تقریباً شبیه خودش است به شرطی که از سس های خردل رژیمی با کمترین میزان افزودنی استفاده شود.

دانه های خردل همچنین برای گوارش و هضم فوق العاده سودمند هستند، چون سرعت متابولیسم را در بدن افزایش می دهند. این دانه ها همچنین برای زنان یائسه که مشکل خواب دارند، مفید است این دانه ها آرام بخش مؤثر برای کاهش تعداد دفعات سردردهای میگرنی هستند.

مضرات

متخصصان گیاهان دارویی مضراتی از قبیل ابتلا به یبوست، احساس تشنگی، ناراحتی کبد و حتی حالت تهوع و ورم کلیه بیان کرده اند.

قسمتی از ترکیبات شیمیای گاز اشک آور در برخی جنگ ها از ماده ای در خردل سیاه بدست می آید که محرک مخاط و نسوج مرطوب بدن است، خصوصاً در مخاط چشم و بینی اثر شدیدی دارد. تنفس مقدار زیاد آن موجب سوختگی مخاط شده و در مواردی منجر به مرگ می گردد. همین ماده در خردل در مواردی که به مقدار اندک به عنوان ادویه مصرف شود موجب تحریک اشتها و تسریع تحریک بزاق می گردد و البته مصرف زیاد آن حالت سوزاننده داشته و باعث ریزش اشک می شود. ضمناً ادویه با سس خردل در مجاورت نور فاسد می شود لذا باید آن را در جای خنک نگهداری نمایند. بهترین زمان ماندگاری سس خردل 6 ماه است.

سس های خردل موجود در بازار معمولاً تند و تیز هستند بنابراین خوردن این محصولات به کسانی که آلرژی غذایی یا ناراحتی معده دارند، پیشنهاد نمی شود. ضمن اینکه بهتر است به خاطر وجود نمک، فلفل و شکر به عنوان افزودنی در این سس از اضافه کردن آن به رژیم غذایی کودکان زیر 5 سال خودداری کنید.