گروه    "سبزیجات، گیاهان و ادویه جات"
شاهی آبی
انتخاب اندازه یا وزن :
وزن (گرم):
ارزش تغذیه ای در   [100]   گرم :
شاهی آبی (آب تره یا بولاغ اوتی) - خام
%DV*
انرژی 11 KCal 1%
کربوهیدرات 1.29 gr 0.4%
چربی 0.1 gr 0.2%
کلسترول 0 mg 0%
پروتئین 2.3 gr 4.6%
فیبر خوراکی 0.5 gr 2%
سدیم 41 mg 1.7%
پتاسیم 330 mg 9.4%
آهن 0.2 mg 1.1%
کلسیم 120 mg 12%
منیزیم 21 mg 5.3%
ویتامین A 3191 IU 63.8%
ویتامین D 0 µg 0%
ویتامین C 43 mg 71.7%
ویتامین B6 0.13 mg 6.5%
فولات 9 µg 2.3%
ویتامین B12 0 µg 0%

*Daily Value: نیاز روزانه، درصد نیاز روزانه بر اساس رژیم غذایی 2000 Kcal و برای افراد بزرگسال، تنظیم گردیده. مقادیر واقعی ممکن است، بسته به نیازهای افراد (بخصوص در زنان باردار و یا شیرده)، متفاوت باشد.

شاهی آبی

شاهی آبی یا بولاغ اوتی از تیره شب بوها به ارتفاع 10 تا 60 سانتی متر با برگ های کوچک به رنگ سبز تیره و گل های خوشه ای کوچک سفید و ساقه های خزنده است که از نقاط مختلف آن ریشه های کوچک و سفید خارج می شود و معمولاً در کنار جوی ها و باتلاقها می روید. این گیاه مقدار قابل توجهی آهن، کلسیم، و اسید فولیک و کمی هم ویتامین های A  و C دارد.

آهن قابل جذب شاهی آبی از اسفناج هم بیشتر است و به همین جهت می تواند در بهبود کم خونی مؤثر باشد.

شاهی آبی بصورت وحشی در بسیاری از نقاط آسیا و اروپا می روید و انسانها از دوران باستان با آن آشنا بوده و خاصیت های درمانی گوناگونی را به آن نسبت می دادند. این گیاه هم به خاطر این خاصیت های دارویی و هم مزه تند خوش گوار آن مورد علاقه بسیاری بوده است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
فواید

تحقیقات متعددی از اثر ضد سرطانی شاهی آبی حکایت داشته است. در سال 2010 تحقیق در دانشگاه ساوتمیتون نشان داده که تنها پس از چند ساعت از گذشت مصرف حدود 80 گرم شاهی آبی، میزان ملکولهای ضد سرطانی در خون افزایش یافته و از رشد سلولهای سرطان پستان جلوگیری می شود. به این ترتیب این گیاه هم در جلوگیری از رشد سرطان پستان و هم در کمک به بهبودی مبتلایان به این بیماری و جلوگیری از عود آن مؤثر است.

مطالعه ای که در ژورنال "همه گیرشناسی سرطان" در سال 1995 به چاپ رسید از کاهش پیشرفت سرطان ریه در افراد سیگاری با مصرف منظم 57 گرم شاهی آبی حکایت داشت. مطالعه دیگری در دانشگاه اولستر که در "ژورنال امریکایی تغذیه بالینی" در سال 2007 به چاپ رسید نشان داده که مصرف 85 گرم شاهی آبی در روز به مدت 8 هفته حدود 23 درصد تخریب DNA گلبولهای سفید بر اثر سرطان را کاهش می دهد. اثر مثبت شاهی آبی در افراد سیگاری چشمگیرتر است که این احتمالاً به کمبود آنتی اکسیدانها در بدن سیگاری ها مربوط می شود.

همچنین مقدار بالای ید در این گیاه آن را برای بهبود فعالیت غده تیروئید و درمان بیماران مبتلا به کم کاری تیروئیدی سودمند ساخته است.

از ویژگی های دیگر این گیاه مدر بودن، خلط آوری (که آن را برای بهبود سرفه و گلو درد مفید می سازد) و داشتن اسیدهای گوارشی (کمک به هضم غذا) است.

مضرات

به سبب مهار آنزیم سیتوکروم P450 در مصرف زیاد این گیاه، ممکن است در متابولیسم برخی داروها اختلال ایجاد کند.