از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر

در حال حاضر از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر، یکی از رایج ترین پروسه های آرایشی است که در آمریکا انجام می شود. در این روش پرتوهایی از نور شدید و متمرکز بر روی فولیکول های مو تا بانده می شود. رنگ دانه های موجود در فولیکول ها نور را جذب می کنند و همین امر باعث از بین رفتن موها می شود.

چنانچه برای از بین بردن موهای زائد از نتایج روش هایی چون اصلاح با تیغ، کندن آنها یا استفاده موم، راضی نیستید، به احتمال زیاد روش لیزر درمانی ارزش فکر کردن را دارد.

 

مزایای از بین بردن موهای زائد به روش لیزر درمانی

استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد صورت، ساق، پا، بازوها و دست ها، زیر بغل، زهار و سایر مناطق مفید است.

مزایای لیزر درمانی شامل موارد زیر می باشد:

  • دقت: لیزر به شکل گزینشی موهای سیاه و زبر را از بین می برد، در حالیکه هیچ صدمه ای به پوست مجاور نمی زند.
  • سرعت: زمان هر ضربه لیزر کمتر از 1 ثانیه بوده و در این یک ضربه تعداد زیادی از موها به شکل همزمان تحت تاثیر قرار می گیرند. در هر یک ثانیه، لیزر توانایی پاکسازی تقریبی 1/4 از منطقه مورد نظر را دارد. مناطق کوچکتر نظیر پشت لب را می توان با استفاده از لیزر در کمتر از 1 دقیقه پاکسازی کرد، و از بین بردن موهای زائد مناطق وسیعتر نظیر پشت یا پاها می تواند بیش از یک ساعت به طول انجامد.
  • قابلیت پیش بینی: 90% از بیماران پس از میانگین 5 - 3 جلسه درمان با لیزر برای همیشه از دست موهای زائد راحت می شوند.

 

چگونه می بایست برای درمان با لیزر آماده شد؟

از بین بردن موهای زائد به روش لیزر درمانی چیزی فراتر از حذف صِرف موهای ناخواسته می باشد. این روش یک فرآیند پزشکی است و برای اجرا نیازمند آموزش می باشد و احتمالا خطراتی را نیز به دنبال خواهد داشت.

بنابراین برای اینکه بیشترین نفع را از این فرایند برده و عوارض کمتری را تجربه کنید به نکات زیر دقت نمایید:

  • قبل از لیزر درمانی می بایست مجوز پزشک یا تکنسین مذبور را با دقت تمام چک کنید.
  • در صورتی که قصد انجام لیزر درمانی را دارید، می بایست از 6 هفته قبل، از انجام هرگونه موم گذاری، اصلاح و یا الکترولیز کردن موها خودداری کنید. دلیل این کار این است که، هدف لیزر از بین بردن ریشه های مو است که در روش های ذکر شده به شکل موقت از بین می روند.
  • قبل و بعد از درمان با لیزر می بایست از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید، چرا که قرار گرفتن در معرض نور آفتاب باعث کاهش اثر بخشی لیزر درمانی شده و به احتمال زیاد باعث بروز عوارض جانبی نیز می شود.

 

در طول درمان با لیزر چه فرایندهایی را پشت سر خواهید گذاشت؟

درست قبل از انجام لیزر درمانی، موهایی که تحت درمان قرار خواهند گرفت کوتاه خواهند شد، بطوریکه تنها چند میلیمتر از آنها باقی بماند.

تجهیزات مرتبط به لیزر با توجه به رنگ و منطقه مورد نظر و همچنین نوع رنگ پوست تنظیم خواهند شد.

بسته به لیزر یا منبع نوری مورد استفاده، شما و خود تکنسین به استفاده از محافظ چشم مناسب نیاز خواهید داشت، همچنین حفاظت از لایه های خارجی پوست با استفاده از ژل سرد یا دستگاه خنک کننده ویژه ضروری می باشد چرا که این عمل به نفوذ نور لیزر به پوست کمک می کند.

در مرحله بعدی، تکنسین یک پالس از نور لیزر را به منطقه درمان خواهد تاباند و به منظور حصول اطمینان از عملکرد خوب دستگاه و یا بررسی واکنش های نامطلوب به مدت چند دقیقه به بررسی منطقه مذکور خواهد پرداخت.

در پایان درمان به منظور کم کردن هرگونه درد یا ناراحتی، بسته های یخ، کرم ها یا محلول های ضد التهابی یا آب سرد در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

می توانید زمان جلسه بعدی درمان را برای 6 - 4 هفته بعد تنظیم کنید.