ضد دردهای طبیعی

شواهد علمی نشان می دهند که مواد غذایی نیز می توانند به اندازه داروها، و یا حتی بهتر از آنها، منجر به تسکین انواع مختلفی از دردها شوند.

 

 خداحافظی با درد با روش های طبیعی

در آمریکا 116 میلیون نفر از افراد بزرگسال، به عبارت دیگر بیش از 1/3 جمعیت این کشور، تحت تاثیر دردهای مزمن قرار دارند. اگرچه مصرف مسکن ها می تواند باعث کاهش درد شود، ولی با این وجود احتمال اعتیاد به این داروها و بروز عوارض جانبی که در پی مصرف آنها رخ می دهند نیز وجود دارد. بدتر از همه، این داروها اغلب قادر به از بین بردن علت اصلی دردها نیستند.

به اعتقاد دکتر James N.Dillard، مولف کتاب The Chronic Pain Solution ، اهمیتی ندارد که اثربخشی داروهای تجویزی به چه میزان باشد، نکته مهم این است که چنین داروهایی هرگز منجر به تسکین دردهای مزمن نخواهد شد، چنین پدیده ای یک مشکل بزرگ محسوب می شود و جامعه پزشکی نیز راهکار نادرستی را برای حل آن اتخاذ کرده است. با این وجود برای از بین بردن این دردها شیوه های جایگزینی هم وجود دارند، برای یافتن چنین شیوه هایی فقط کافی است که به آشپزخانه سری بزنید! برخی از مواد غذایی بواسطه مبارزه با التهاب، متوقف کردن سیگنالهای درد و حتی درمان بیماری های نهفته و پایه منجر به کاهش چنین دردهای مزمنی می شوند.

به گفته دکتر James A.Duke، گیاه شناس و مولف کتاب  The green Pharmacy Guide to Healing Foods  تقریبا برای تمامی داروها می توان یک همتای گیاهی پیدا کرد که تاثیر بی خطرتری داشته باشند. با این وجود، قبل از دست یابی به چنین منافعی می بایست از مصرف تمامی غذاهای مضری که منجر به اختلال در سیستم درد بدن می شوند دست بکشید. رژیم های غذایی غربی سرشار از مواد غذایی هستند که منجر به بالا رفتن میزان بروز التهاب می شوند که از آن جمله می توان به مواد غذایی کنسرو شده و کربوهیدرات های خالص اشاره کرد. مصرف صرف میوه ها، سبزیجات یا گیاهان علفی بدون ایجاد تغییراتی در شیوه های مرتبط با رژیم های غذایی، نظیر کاهش مصرف غذاهای کنسروی و بالا بردن میزان دریافت غلات، منجر به تسکین درد ها نخواهد شد.

به گفته دکتر Peter Abaci، درست است که انجام این کار آسان نیست ولی با این وجود چنانچه خود را موظف به پیروی از یک برنامه غذایی سالم بدانید به احتمال زیاد از شر بسیاری از دردها خلاص خواهید شد.

می توانید مصرف 10 ماده غذایی ضد درد ذکر شده در این بخش را امتحان کنید. هر کدام از این خوراکی ها می توانند انواعی از درد های مزمن بدن در نواحی مختلف را تسکین دهند. این خوراکی ها عبارتند از: گیلاس، زنجبیل، کرنبری، ماهی آزاد، زردچوبه، ماست، قهوه، نعناع، دانه های سبز سویا و فلفل.

گیلاس

دارو: گیلاس

هدف: آرتروز، درد عضلات

دوز مصرفی: روزانه 45 عدد

 

ترکیبات موجود در گیلاس که آنتوسیانین نامیده می شوند (همانPhytonutrient  ها که سبب ایجاد رنگ یاقوتی تیره در گیلاس می شوند) آنتی اکسیدان های قوی هستند که به دو شیوه منجر به کاهش درد می شوند. به گفته دکتر مورالید هاران1 ، دارو ساز و تولید کننده فراورده های طبیعی در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی میشیگان، این آنتی اکسیدانها باعث توقف التهاب و جلوگیری از انتشار آنزیم های درد می شوند و عملکرد مشابه به آسپیرین، ناپروکسن و سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی دارند. بر طبق نتایج تحقیق به انتشار رسیده در مجله تغذیه2، در آن دسته از افرادی که برای صبحانه یک کاسه گیلاس خورده بودند، نشانگر اصلی التهاب به میزان 25 درصد کاهش یافته بود. سایر محققان به این نکته پی بردند که آن دسته از دوندگانی که 7 روز قبل از انجام دوهای استقامتی، روزانه 2 بار و هر بار 12 اونس ( 372گرم) شربت گیلاس ترش نوشیده بودند در مقایسه با سایر دوندگان از دردهای ماهیچه ای کمتری شکایت می کردند.

 

1 Muraleed haran

2 Journal of Nutrition

زنجبیل

دارو: زنجبیل

هدف: میگرن، آرتروز، درد عضلات

دوز مصرفی: روزانه 1/4 قاشق چایخوری

 

این ریشه معطر مسکنی سنتی برای درد معده، و تسکین دریازدگی و حالت تهوع می باشد. چنین تصور می شود که عملکرد زنجبیل بواسطه تجزیه گازهای روده ای و انسداد گیرنده ای در روده که منجر به بروز تهوع می شود صورت می گیرد. با این وجود شواهدی وجود دارند که از مزایای مصرف زنجبیل، حتی در صورت عدم ابتلا به موارد ذکر شده، خبر می دهند. عملکرد زنجبیل همانند آسپرین و داروهای ضد التهابی می باشد، مصرف این ماده می تواند منجر به تسکین میگرن، دردهای آرتروز و عضلانی شوند.

شیوه های متعددی برای گنجاندن زنجبیل در رژیم های غذایی وجود دارد. به عنوان مثال می توان این گیاه را به شکل رنده شده به رژیم های آسیایی، اسموتی ها ( نوعی نوشیدنی تهیه شده از میوه جات) و آب میوه ها افزود و یا با قرار دادن برش هایی از زنجبیلی که پوست آن کنده شده است، درون آب جوش به مدت 15 دقیقه چای زنجبیل درست کرد. برای تهیه لیموناد زنجبیل، کافی است ریشه رنده شده این گیاه را با آب لیمو، عسل و آب یخ مخلوط کنید.

آب کرنبری (قره قاط)

دارو: آب کرنبری (قره قاط)

هدف: زخم های گوارشی

دوز مصرفی: نوشیدن یک فنجان از این میوه به شکل روزانه

 

زخم معده در نتیجه پاتوژن هایی بوجود می آیند که هلیکوباکترپیلوری1  نامیده می شوند. پاتوژن های مذکور به پوشش محافظتی معده یا روده کوچک حمله می کنند و در نتیجه باعث بوجود آمدن زخم ها می شوند. درمان معمول چنین زخم هایی مصرف آنتی بیوتیک ها می باشد لیکن می توان با نوشیدن آب کرنبری نیز از بروز چنین زخم هایی جلوگیری کرد، چرا که این ماده مانع اتصال هلیکوباکترپیلوری به پوشش معده می شود. با توجه به نتایج یکی از تحقیقات به انجام رسیده، مصرف یک فنجان از این ماده به شکل روزانه و به مدت 3 هفته می تواند باعث از بین رفتن 20 درصد از تمامی موارد عفونت مرتبط به هلیکوباکترپیلوری، بدون مصرف دارو شود. با این وجود مصرف این ماده به همراه شکر فراوان می تواند سبب ایجاد التهاب شود، بنابراین بهتر است به هنگام خرید، آب کرنبری 100% طبیعی را انتخاب کنید و می توانید در صورت تلخ به آن آب یا شیرین کننده های طبیعی نظیر استویا2 (نوعی شیرین کننده گیاهی) را اضافه کنید.

 

1 H.pylori

2 Stevia

ماهی آزاد، شاه ماهی، ساردین

دارو: ماهی آزاد، شاه ماهی، ساردین

هدف: کمر درد، درد گردن و درد مفاصل

دوز مصرفی: مصرف 3 اونس (93 گرم) 2 تا 3 بار در هفته

 

مصرف ماهی های سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 که مقادیر جیوه در آنها پایین است، می تواند به تسکین کمردرد کمک کند. در افرادی که کمردرد ندارند، رگهای خونی موجود در کناره دیسکهای نخاعی، وظیفه انتقال مواد مغذی حیاتی را به این دیسک ها بر عهده دارند. به گفته دکتر نیل بارنارد1، در صورت کاهش جریان خون، این دیسک ها منبع اکسیژن و سایر مواد مغذی خود را از دست داده و کم کم از بین خواهند رفت.

مصرف امگا 3 به بهتر شدن فشار خون و کاهش التهاب در رگهای خونی و اعصاب کمک می کند. با ابن وجود به منظور کسب میزان حداکثری تاثیرات، به احتمال زیاد به مصرف مکمل ها نیز نیاز خواهید داشت. بر طبق بررسی انجام شده از سوی مجله Surgical Neurology، مصرف روزانه 1200 mg (یا بیشتر) 2EPA و 3DHA (هر دو از انواع اسیدهای چرب امگا-3 هستند) می تواند منجر به کاهش کمر درد و دردهای ناحیه گردن شود.

بعلاوه بر طبق اظهارات آقای مارون4، مولف ارشد تحقیق، مصرف این مواد شامل منافع دیگری نیز می باشد: مصرف روغن ماهی به هر میزان که باشد در روند محافظت از بدن در برابر بیماری های قلبی - عروقی و بهتر شدن خلق و خو بسیار موثر می باشد. نتایج بررسی به انتشار رسیده در مجله Pain نشان می دهد که به هنگام ابتلا به افسردگی است که افراد نسبت به دردهای خود آگاه تر می شوند.

یک مزیت دیگر: مصرف امگا 3 همچنین می تواند باعث کاهش و یا توقف روند تحلیل مغز شود، که معمولا در افراد مسن رخ می دهد.

 

1 Neal Barnard

2 Docosahexaenoic acid (an omega-3 fatty acid)

3 Eicosapentaenoic acid (an omega-3 fatty acid)

4 Joseph.Maroon

زرد چوبه

دارو: زرد چوبه

هدف: درد مفاصل، کولیت (التهاب کولون)

دوز مصرفی: روزانه به میزان یک قاشق سوپ خوری

 

سالهای زیادی است که در طب آیورودا1 از زرد چوبه برای تسکین درد و تسریع گوارش استفاده می شود. با این وجود، علت علاقه محققان به این ادویه وجود خواص ضد التهابی موجود در این ماده است که منشاء آن ماده ای بنام Curcumin می باشد. به گفته دکتر Abaci، زردچوبه می تواند از بدن در برابر تخریب بافت ها و التهاب مفاصل محافظت کند و همچنین منجر به حفظ عملکرد مطلوب سلولهای ایمنی شود.

آیا علاقه ای به مصرف کاری ندارید؟ زردچوبه را بر روی سس سالاد سوپ، حبوبات پخته شده و سبزیجات بپاشید. یا می توانید با مصرف مکمل های زردچوبه، مقادیر بیشتری از این ماده را دریافت کنید (مطمئن شوید که بر روی بر چسب مکمل ها نوشته شده باشد که محصول حاوی 95 درصد Curcuminoids می باشد). همچنین توجه کنید که به هنگام پخت و پز با زردچوبه از فلفل ساب استفاده کنید. بر طبق اظهارات دکتر Dillard، زردچوبه و فلفل سیاه می بایست همیشه به همراه هم مصرف شوند، چرا که ماده قلیایی موجود در فلفل سیاه منجر به انتشار Curcumin از ادویه مذکور می شود.

 

1Ayurvedic  

ماست

دارو: ماست

هدف : IBS (سندرم روده تحریک پذیر)

دوز مصرفی: مصرف روزانه 1 یا 2 ظرف 8 اونسی (284  گرمی)

 

در حدود 20 درصد از آمریکایی هایی که مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر هستند از درد معده نیز شکایت می کنند. با این وجود، باکتری های مفید موجود در ماست که پره بیوتیک نامیده می شوند، در واقع هزاران میلیون باکتری، می توانند به کمک این افراد بیایند! بر طبق بررسی به انجام رسیده در سال 2010، چندین گونه باکتریایی موجود در ماست1 باعث کاهش درد، التهاب و نفخ می شوند. در یک بررسی دیگر باکتری B.Lactis نیز اثربخشی مشابهی را از خود نشان داد. با این وجود بهتر است به هنگام خرید دقت کنید. تمامی ماست ها حاوی پروبیوتیک ها نمی باشند. بنابراین به هنگام خرید بدنبال ماستی باشید که بر چسب (کشت زنده و فعال) بر روی آن وجود داشته باشد. افراد گیاهخوار می توانند مقادیر مورد نیاز روزانه خود را از طریق مصرف ماست سویای غنی شده با پروبیوتیک بدست آورند.

 

1 B.infantis و L.acidophilus

قهوه

دارو: قهوه

هدف: سردرد

دوز مصرفی: 2 فنجان 4 اونسی (124  گرم)

 

قهوه تنها یک نوشیدنی مقوی صبحگاهی محسوب نمی شود، بلکه این نوشیدنی می تواند در قالب یک دارو نیز عمل کند. به گفته دکتر اندرو ویل1 ، مصرف قهوه بواسطه تنگ کردن رگ های خونی متسع شده، که به هنگام بروز سردرد رخ می دهد، به کاهش درد کمک می کند.

همچنین نوشیدن قهوه منجر به بروز 2 پدیده پی در پی می شود: کاهش ترکیبات افزایش دهنده درد و بالا رفتن میزان اثربخشی سایر مسکن ها.

با این وجود مراقب باشید: چنانچه به نوشیدن قهوه معتاد هستید، بدانید که مصرف بیش از اندازه قهوه می تواند اثرات عکسی را در پی داشته باشد. احتمال بروز سردردها حتی پس از ترک قهوه نیز وجود دارد. قهوه تنها در صورتی می تواند نقش مسکن برای سر دردها را داشته باشد که به شکل نامنظم مصرف شود.

 

1 Andrew Weil

نعناع

دارو: نعناع

هدف: IBS (سندروم روده تحریک پذیر)، سردردها

دوز مصرفی: روزانه یک فنجان به شکل چای

 

جویدن قرص نعناع می تواند به خنک و تازه شدن نفس کمک کند، لیکن دلایل دیگری نیز برای استفاده از این گیاه وجود دارد. منتول موجود در نعناع از گرفتگی عضلات جلوگیری می کند، به همین دلیل است که روغن قرص نعناع به شکل موثری به درمان سندرم روده تحریک پذیر کمک می کند. همچنین روغن قرص نعناع برای درمان تسکین سردردها نیز مفید است. می توانید مقادیری از این روغن را بر روی گیجگاه یامچ دست خود بمالید و عطر نعناع را نیز استشمام کنید.

James A.Duke گیاه شناس و مولف کتاب Healing Foods  The green Pharmacy Guide to دم کردن چای نعناع را برای تسکین تمامی دردها توصیه می کند. آب جوشیده شده را برروی برگ های نعناع بریزید تا این برگ ها دم بکشند. و در پایان، افزودن چند قطره از عصاره لیمو به چای نعناع به شما کمک خواهد کرد تا تمامی مواد شیمیایی که باعث کاهش درد می شوند را بدست آورید.

دانه های سویای سبز

دارو:  دانه های سویای سبز1

هدف: آرتروز

دوز مصرفی: روزانه 1/4  فنجان

 

زمانی که نوبت به استفاده از مواد غذایی برای کاهش درد می رسد، بیماری استئوآرتریت (آرتروز) می تواند چالش برانگیز باشد. سائیدگی مفاصل، که باعث از بین رفتن غضروف و سایش استخوان ها می شود، قابل درمان نیست، با این وجود امیدهایی برای کاهش آن وجود دارد.

محققان دانشگاه سراسری اوکلاهما، به مدت 3 ماه مصرف 40 گرم پروتئین سویا (در حدود 1/4 فنجان سویای سبز با پوست) یا پروتئین شیر را برای افراد شرکت کننده در تحقیق تجویز کردند. در پایان تحقیق، تنها آن دسته از افرادی که از پروتئین سویا مصرف کرده بودند کاهش قابل توجهی را در دردهای خود احساس کردند. دکتر جیمز دیلارد2 مولف کتاب راهکارهای دردهای مزمن3، چنین بیان می کند: "منظور از پروتئین سویا، توفو، تمپه (نوعی غذای اندونزیایی)، و سایر اشکال سویای تخمیری می باشد، نه پروتئین های سویای مجزا که معمولا در چاشت های فراوری شده وجود دارند. مادام اینکه از اصول مقدماتی آگاه باشید، آشپزی با توفو بسیار ساده خواهد بود. از توفوی نرم اغلب در سس های خامه ای، سوپ ها و سایر دسرها استفاده می شود. توفوی سفت نیز معمولا همانند گوشت پخته می شود، به عنوان مثال گوشت مزه دار شده یا کبابی.

 

1 Edamame

2 James.Dillard

3 The chronic Pain Solution

فلفل قرمز

دارو: فلفل قرمز

هدف: آرتروز

دوز مصرفی: مصرف روزانه نصف قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز

 

همان فلفلی که منجر به سوزش زبان و سرازیر شدن اشک از چشمان می شود، خاصیت ضد درد نیز دارد. این خاصیت به دلیل وجود ترکیبی به نام کاپسایسین می باشد. کاپسایسین بواسطه تحریک پایانه های اعصاب و کاهش انتشار ماده شیمیایی که به انتقال سیگنالهای درد می پردازد، منجر به تسکین درد می شود. به گفته دکتر Duke که از کاپسایسین برای تسکین دردهای آرتروزی خود استفاده می کند، کرم های حاوی کاپسایسین در بیشتر داروخانه ها موجود هستند. اگرچه استفاده موضعی از این ماده از اثربخشی بیشتری برخوردار است با این وجود خوردن فلفل قرمز نیز می تواند مفید باشد دکتر Duke فلفل را به سوپ خود اضافه می کند و اغلب در غذاهای خود از سس فلفل استفاده می کند. هر چقدر که فلفل تندتر باشد به همان میزان از کاپسایسین بیشتری برخوردار خواهد بود. پس از تماس با فلفل های تند، دست های خود را به خوبی بشویید. یک حوله مرطوب آغشته به شیر در از بین بردن اثرات فلفل تند بهتر از آب عمل می کند. چنانچه قبل از شستن دست ها، آنها را به صورت خود بزنید، علت اینکه چرا کاپسایسین ترکیب اصلی جوز هندی می باشد را در خواهید یافت!