نوشیدن قهوه و کاهش خطر ابتلا به دیابت

کاهش خطر دیابت با واسطه نوشیدن یک فنجان قهوه در روز

آیا از عوارض نوشیدن قهوه واهمه دارید؟ راحت باشید و یک فنجان قهوه دیگر بنوشید.

بر طبق نتایج حاصل از بررسی جدید مرتبط با عوارض نوشیدن قهوه که از سوی موسسه اطلاعات علمی مرتبط با قهوه1، به انتشار رسیده است، مصرف منظم و متعادل قهوه می تواند باعث کاهش 25 درصدی یا بیشتر، احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 در مراحل بعدی زندگی شود.

متاآنالیز 5 بررسی که به مناسبت روز جهانی دیابت بازنگری و دوباره به چاپ رسیده اند، نشان می دهند که با نوشیدن فقط سه الی چهار فنجان قهوه در طول روز یک فرد می تواند به بیشترین منافع ممکن دست یابد. با این حال، اگر که میزان قهوه مصرفی خود را به میزان 2 فنجان کم کرده اید نگران نباشید، چرا که مطابق گزارش مذکور، نوشیدن هر یک فنجان قهوه منجر به کاهش 7 - 8 درصدی خطرات احتمالی می شود.

چگونه جوشاندن دانه های قهوه منجر به ایجاد چنین فوایدی می شود؟

 با گذشت زمان محققان بیشتر به فواید اسیدکلروژنیک (CGA) ایمان آورده اند. بر طبق نتایج بدست آمده، اسید مذکور باعث ایجاد تاخیر در روند جذب گلوکز در بدن می شود. با توجه به توضیحات دکتر سیامک بیدل2، استاد دانشگاه هلسینکی، وجود التهاب مزمن نیز یکی از عوامل مهم در بروز پدیده مقاومت به انسولین محسوب می شود. در آزمایش های کنترلی، رابطه مستقیمی میان مصرف قهوه و وجود سطوح بالایی از مارکرهای ضد التهابی وجود داشت.

علاوه بر اینها، نوشیدن قهوه منجر به سازماندهی پلی فنول ها می شود، ترکیباتی که در شکلات تلخ وجود دارند و باعث وارد آمدن آسیب به رادیکالهای آزاد می شوند و به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. به اعتقاد دکتر بیدل، مصرف قهوه همچنین می تواند بواسطه داشتن خواص پره بیوتیک، باعث کاهش سطح پپتیدهای روده ای و تغییر فلور روده ای (میکرو ارگانیسم هایی که بشکل طبیعی در مجرای گوارشی وجود دارند) شود.

نظر محققان در پژوهش جدیدی که از سوی Mayo Clinic Proceeding به انجام رسیده است و بر مبنای آن مصرف روزانه 4 فنجان قهوه می تواند باعث بالا رفتن خطر مرگ و میر شود، چیست؟ به اعتقاد دکتر بیدل، در این تحقیق هیچ نظارتی بر برخی از متغیرهای مهم نظیر میزان استرس یا فاکتورهای مرتبط با زندگی نامطلوب وجود نداشته است. همچنین او خاطر نشان می کند که بر طبق نتایج حاصل از مطالعات پیشین، هیچ ارتباطی میان مصرف قهوه و بیماری های قلبی - عروقی وجود ندارد (در تحقیق Mayo Clinic نیز نتایج مشابهی حاصل شد). بعلاوه بر طبق اظهارات دکتر بیدل، در تحقیق جدید هیچ ارتباطی میان مصرف قهوه و خطر ابتلا به سرطان دستگاه گوارش مشاهده نشده است.

بنا به نظر محققین این پژوهش مصرف قهوه می تواند مانع از ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 شود، البته در صورتی که با یک شیوه زندگی سالم تلفیق شود. از همه مهمتر چنانچه ترجیح می دهید از قهوه های بدون کافئین استفاده کنید، که بهترین کار هم همین است، مطمئن باشید که باز هم منافعی را بدست خواهید آورید. نکته دیگر این است که هر چقدر که مصرف قهوه به شکل منظم تری انجام شود، میزان تاثیرات آن نیز به همان اندازه قویتر خواهد بود.

                                                                                          

1 Institute for Scientific Information on Coffee

2 Siamak Bidel, MD, PHD, professor at the University of Helsinki