درمان های خانگی برای اگزما و خشکی پوست

علت خشکی بیش از حد پوست در زمستان چیست؟

عمده ترین دلایل بروز این پدیده عبارتنداز: هوای سرد، رطوبت کم و استفاده از گرمایش مرکزی که منجر به خشک تر شدن هوا نیز می شود.

در نتیجه، پوست زبر، پوسته پوسته شده و دچار خارش می شود و در نتیجه مشکلات موجود نظیر اگزما تشدید می یابند.

 

در این بخش به منظور کاهش خشکی پوست چندین درمان طبیعی ذکر شده است که می توانند باعث کاهش احتمال عود اگزما و همچنین تسکین بیماری های نه چندان شدید مرتبط با خشکی پوست شوند:

 

روغن زیتون: روغن زیتون به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان هایی که می توانند باعث کاهش التهاب مرتبط با اگزما شوند، پایه و اساس اکثر مرطوب کننده ها محسوب می شوند، این روغن ها به تنهایی فاقد محرک های شیمیایی است که در بسیاری از کرم های موجود در بازار وجود دارند. بعلاوه، آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون می توانند در روند پیشگیری و درمان آسیب های وارد آمده ای که منجر به بروز چین و چروک و نقاط قهوه ای رنگ می شوند نیز موثر باشند.

 

حمام با پودر یولاف (جو دوسر): اگرچه در حدود یک قرن است که از پودر یولاف در قالب مسکنی برای بیماری های پوستی استفاده می شود، با این وجود، محققان اخیرا به این نکته پی برده اند که آونانترامیدهای1 موجود در یولاف ها، ترکیبات مهمی هستند که می توانند به تسکین خارش و التهاب پوست کمک کنند.

 یولاف را درون یک جوراب خشک و تمیز قرار دهید و با استفاده از یک کش پلاستیکی انتهای آنرا به خوبی محکم کنید و سپس آنرا درون یک وان پر از آب ولرم یا داغ قرار دهید و خودتان نیز به مدت 15 - 20 دقیقه درون وان بنشینید.

 

استفاده از مواد بدون عطر: دکتر لایفرمن، پروفسور بیماریهای پوستی در دانشگاه پزشکی Utah چنین بیان می کند:

"من به بیماران خود توصیه می کنم تا از مرطوب کننده های ملایمی استفاده کنند که حاوی مقادیر کمتری عطر، رنگ یا افزودنی های مجازی که منجر به التهاب پوست می شوند، باشند".

 

 

1 avenanthramides (a group of phenolic alkaloids found mainly in oats)