پخت و پز بدون استفاده از مواد شیمیایی

اطمینان حاصل کنید که غذاهایی که تهیه می کنید عاری از هرگونه مواد شیمیایی خطرناک باشند

بیسکویت های مخصوص، کیک ها و کلوچه ها و ... نمی بایست حاوی مواد شیمیایی نهفته باشند. لیکن از آنجایی که تولید کنندگان هنوز هم به شکل مخفیانه اقدام به افزودن مواد شیمیایی مضر به تمامی محصولات خود، از کاغذ بیسکویت ها و کاپ کیک ها گرفته تا لیست عناصر سازنده مواد غذایی، می کنند آگاهی از مواد واقعی موجود در هدیه های خوردنی مخصوص تعطیلات بسیار دشوار می باشند. با این وجود خبرهای خوشی وجود دارد: چنانچه قصد دارید در تعطیلات برای خود، خانواده یا بسیاری از افراد دیگر بیسکویت درست کنید، می توانید از شگردهای آشپزی خوشمزه ای که عاری از مواد شیمیایی مشکوک می باشند استفاده کنید.

 

چگونه می توان روند شیرینی پزی در روز تعطیل را سم زدایی کنید؟

بسیاری از ماهی تابه ها، سینی های فر و سینی های مخصوص کاپ کیک های موجود با روکشی از ماده شیمیایی نچسب تفلون پوشانده شده اند. این ماده شیمیایی ارتباط مستقیمی با بروز بیماری های تیروئیدی، اختلال عدم توجه و بیش فعالی1، ناباروری مردان و کلسترول بالا دارد.

اگر چه دور انداختن تمامی لوازم نچسب آشپزخانه، به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست، با این وجود بهتر است که به هنگام مشاهده خطوط و خراش هایی بر روی این ابزار، اقدام به تعویض آنها و خرید جایگزین های سالم تری بکنید. آشپزها تمایل زیادی به استفاده از سینی های فر و ماهی تابه های بدون روکش و آلومینیومی دارند، چرا که آلومینیوم به دلیل توزیع یکنواخت گرما ارزش زیادی دارد. مواد غذایی اسیدی می توانند منجر به ورود فلزات به درون مواد غذایی شوند، بنابراین تدارک ایمنی بیشتر و پوشاندن سینی با کاغذهای پوستی سفید نشده با مواد شیمیایی بهترین شیوه محسوب می شود. ظروف سرامیکی و سفالی، شیشه ای و سینی های چدنی قدیمی نیز گزینه های بی خطری هستند.

به منظور جلوگیری از چسبیدن مواد غذایی به ظرف، ظروف تفلون را کنار بگذارید و از شگرد قدیمی استفاده کنید. قبل از ریختن مایه کیک یا خمیر به درون سینی، انگشت (البته انگشت تمیز!) خود را آغشته به کره طبیعی بکنید و به شکل هموار بر سطح سینی بمالید، گرمی انگشتان منجر به نرم شدن کره خواهد شد.

 

رنگ های خوراکی را نیز در نظر بگیرید

تمامی افراد خواهان رنگی بودن مواد غذایی خود بویژه در تعطیلات زمستان هستند. با این وجود چنانچه قصد رنگ کردن رویه خامه ای کیک و شیرینی و یا استفاده از سایر مواد تزئینی مخصوص پخت و پز و آشپزی را دارید، می بایست از مصنوعی نبودن رنگ های خوراکی که مصرف می کنید مطمئن شود. (مصرف بسیاری از رنگ های خوراکی مصنوعی در اروپا ممنوع شده است). بسیاری از محصولات تزئینی و شیرینی پزی حاوی رنگ های مصنوعی می باشند، همچنین بسیاری از رنگ های بدست آمده از مواد نفتی نیز منجر به بروز تومور مغزی، واکنش های حساسیتی و بیش فعالی می شوند. مرکز علمی علم به نفع عموم2، مصرانه خواهان ممنوعیت مصرف آن دسته از رنگ های مصنوعی در آمریکا است که ارتباط زیادی با بروز مشکلات مرتبط به بیش فعالی دارند.

به منظور آگاهی از بی خطر بودن رنگ های خوراکی می توانید از عناصر طبیعی کمک بگیرید و رنگ و بویی تعطیلاتی به خوراکی هایی که درست کرده اید بدهید.

می توان بواسطه ترکیب خامه و شکر با چند قطره از رنگ های گیاهی طبیعی، رنگ های خاصی را به این مواد بخشید. می بایست بلافاصله از این مواد استفاده کنید، یا در مورد شکر آنرا پخش کنید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس آنرا در ظرفی قرار دهید که امکان نفوذ هوا به به آن وجود نداشته باشد.

 

انتخاب لوازم شیرینی پزی بادوام و بی خطر

آیا می خواهید خلاقیت به خرج دهید؟ تمامی لوازم شیرینی پزی استاندارد را کنار بگذارید و با پیروی از دستورالعمل های پخت کیک لیوانی (که تفاوت آنها با دستورالعمل های عادی بسیار جزئی می باشد) اقدام به پختن کیک در یک لیوان شیشه ای با دهانه گشاد بکنید. همچنین می توانید کیک های فوری کوچک را در شیشه های مخصوص تهیه ژله یا لیوان های شیشه ای نیم پانیتی درست کنید (هر پانیت برابر با 0.473 لیتر می باشد)

در مورد کاپ کیک ها، هیچ نیازی به استفاده از کپسول های مخصوص (کاغذ دور کیک) ندارید، با این وجود چنانچه استفاده از این کپسول ها را ترجیح می دهید بهتر است از انتخاب کاغذهای رنگی و سفید شده با مواد شیمیایی که باعث ورود دی اکسین های سرطان زا به طبیعت می شوند خودداری کنید.

 

انتخاب عناصر طبیعی

مواد شیمیایی استفاده شده در کشاورزی ارتباط مستقیمی با بروز سرطان، دیابت، نقایص مادرزادی و طیف گسترده ای از سایر مشکلات دارند. در واقع برخی از آفت کش ها بجای نشستن برروی مواد غذایی به درون آنها وارد می شوند. بنابراین بهتر است عناصر طبیعی را انتخاب کنید که بدون بهره گیری از مواد شیمیایی یا آفت کش های مصنوعی بوجود آمده اند.

در تهیه خوردنی های پرطرفدار مخصوص تعطیلات، نظیر شکلات، استفاده از مواد مجازی که به تایید رسیده اند و بی ضرر و مطلوب بودن شرایط کاری پرورش دهندگان کاکائو را تضمین می کنند، بسیار مهم تلقی می شود.

 

به کار بردن بسته بندی های سبز و بی ضرر برای محیط زیست

  • برای برخی از افراد نحوه دادن هدیه به اندازه خود هدیه اهمیت دارد. لیکن به منظور جلوگیری از ایجاد زباله بیشتر یا افزودن مواد شیمیایی پلاستیکی به درون خوراکی ها می توانید ایده های ذکر شده در ذیل را امتحان کنید:
  • تهیه و هدیه دادن کیک های خانوادگی در ظروف شیشه ای چند بار مصرف
  • سرزدن به مغازه هایی که اجناس دست دوم می فروشند و یافتن بشقاب ها یا دیس های چینی به منظور هدیه دادن ظروف به همراه غذا (می توانید از فویل های آلومینیومی قابل بازیافت به عنوان پوشش استفاده کنید)
  • قرار دادن مواد غذایی در میان برگ های انگور، با انجام این کار این میوه نیز به عنوان هدیه ای دیگر محسوب خواهد شد.

 

1 ADHD (Attention deficit hyperactivity disorder)

2 Science in the Public Interest