پیشگیری از سرطان با 20 توصیه ساده

کاهش خطر ابتلا به سرطان

بهره گیری از برخی از مواد غذایی ضد سرطان و عادات سالم می تواند منجر به کاهش چشمگیر خطر ابتلا به سرطان شود.

با توجه به اظهارات دکتر توماس سلر1، داشتن یک سبک زندگی سالم تا حد زیادی منجر به کاهش احتمال ابتلا به انواع سرطان می شود، چرا که در حدود 70% از عوامل بروز بسیاری از سرطانها قابل پیشگیری و به نوع و سبک زندگی افراد مربوط می شوند.

البته درست است که پیروی از رژیم های غذایی سالم، انجام تمرینات ورزشی و پرهیز از استعمال دخانیات نخستین راه های مراقبتی محسوب می شوند، با این وجود تحقیقی که اخیرا به انجام رسیده است به وجود بسیاری از روش های ساده ای اشاره دارد که می توان با بهره گیری از آنها از ابتلا به بسیاری از بیماری ها جلوگیری کرد.

در اینجا روش هایی ذکر شده که با انجام آنها تا حدود زیادی می توان از بروز بیماری سرطان پیشگیری کرد.

 

1 Thomas A. Sellers, PhD, associate director for cancer prevention and control at Moffitt Cancer Center in Tampa

تصفیه آب آشامیدنی

انجام این کار تا اندازه زیادی منجر به کاهش قرار گرفتن در معرض مواد سرطان زای شناخته شده یا مشکوک و همچنین مواد شیمیایی مختل کننده هورمون ها می شود. گزارش مربوط به چگونگی کم کردن میزان قرار گرفتن در معرض مواد سرطان زا، که اخیرا به انتشار رسیده است1، اشاره بر این نکته دارد که تصفیه آب آشامیدنی در خانه بسیار مطمئن تر از استفاده از بطری های آب تصفیه ای شده ای می باشد که از کیفیت چندان بالایی هم برخوردار نیستند. با توجه به نتایج یک مطالعه2 ، گاهی اوقات کیفیت آب این بطری ها حتی بدتر از منابع آب شهری می باشد. به منظور جلوگیری از بروز آلودگی های شیمیایی نظیر BPA3 که می تواند از بطری های پلاستیکی به آب داخل آن انتقال یابد، بهتر است آب را درون بطری های آهنی ضد زنگ یا بطری های شیشه ای ذخیره کنید.

 

1 President&39;s Cancer Panel

2 Environmental Working Group

3 Bisphenol A

پرهیز از پر کردن بیش از اندازه باک خودرو

با توجه به گزارشات مراکز تحقیقاتی1، پر کردن بیش از حد باک خودرو، حتی به اندازه یک قطره پس از پر شدن، می تواند منجر به سرریز شدن سوخت و کار نکردن سیستم ریکاوری بخار پمپ شود که به منظور جلوگیری از انتشار مواد سمی نظیر بنزین سرطان زا در هوا طراحی شده است. در صورت بروز چنین پدیده ای، احتمال تماس این مواد با پوست یا ورود آنها به ریه ها چند برابر خواهد شد.

 

1 EPA and the President&39;s Cancer Panel

مزه دار کردن گوشت

گوشت های فراوری شده، نیم سوز و یا بیش از اندازه پخته شده می توانند حاوی آمین های هتروسیسیلیک1 سرطان زا که به هنگام پختن گوشت در دمای بالا تشکیل می شوند، و هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای2 باشند که به هنگام سرخ کردن گوشت بر روی زغال بدون گوشت نفوذ پیدا می کنند. به گفته محققان شواهد علمی معتبر زیادی وجود دارند که کاهش مصرف گوشت های کبابی را توصیه می کنند. در صورت کبابی کردن گوشت، به سس گوشت (که معمولا مخلوطی از آب و نمک، سرکه و ادویه می باشد) رزماری و آویشن اضافه کنید و اجازه دهید که گوشت قبل از پخت، حداقل به مدت نیم ساعت در این سس قرار گیرد. با توجه به نتایج تحقیق انجام گرفته در دانشگاه کانزاس، این ادویه های سرشار از آنتی اکسیدان می توانند منجر به کاهش HCA ها به میزان 87% شوند.

 

1 Heterocyclic amines (HCA)

2 Polycyclic aromatic hydrocarbons

مصرف قهوه کافئین دار

با توجه به نتایج یک بررسی انگلیسی، خطر ابتلا به تومور مغزی در دوستداران قهوه ای که روزانه 5 فنجان یا بیشتر قهوه کافئین دار نوشیده بودند 40 درصد کمتر از افرادی بود که کمترین میزان کافئین دریافتی را داشتند. نوشیدن 5 فنجان قهوه در طول روز می تواند باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان دهان و نای به میزان مشابه شود. محققان به خواص کافئین ایمان آورده اند: نوشیدن قهوه بدون کافئین فاقد این اثرات می باشد.

به اعتقاد محققان انگلیسی، نوشیدن چای نیز می تواند منجر به پیشگیری از ابتلا به سرطان مغز شود با این وجود تاثیر قهوه در روند پیشگیری از ابتلا به سرطان دهان و نای بسیار بیشتر از تاثیر چای می باشد.

نوشیدن آب فراوان

نوشیدن مقادیر زیاد آب و سایر مایعات می تواند بواسطه رقیق کردن غلظت عناصر سرطان زای موجود در ادرار و کمک به عبور سریع آنها از مثانه، منجر به کاهش خطر ابتلا به سرطان مثانه شود. انجمن سرطان آمریکا، نوشیدن حداقل 8 لیوان مایعات را در طول روز توصیه می کند.

مصرف فراوان سبزیجات تیره رنگ

از این به بعد چنانچه خواستید سبزیجات مورد نیاز برای درست کردن سالاد را تهیه کنید، بهتر است تیره ترین آنها را انتخاب کنید.

کلروفیل موجود در سبزیجات که باعث سبز شدن رنگ آنها می شود، سرشار از منیزیم می باشد که با توجه به نتایج بسیاری تحقیقات انجام گرفته، منجر به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در زنان می شود. به گفته محققان، مصرف منیزیم بر روند ارسال پیام ها در سلولها تاثیر گذار است و در صورت عدم وجود مقادیر کافی از این ماده، ممکن است سلولها نتوانند به درستی تقسیم و تکثیر شوند. مصرف تنها نصف فنجان اسفناج پخته شده، منیزیمی به میزان 75mg را به بدن می رساند  که برابر با 20 درصد از ارزش غذایی روزانه می باشد.

مصرف آجیل

با توجه به نتایج تحقیق انجام گرفته از سوی دانشکده پزشکی دارت موث1، انواع آجیل منبع عالی از سلنیوم، آنتی اکسیدانی که منجر به کاهش خطر ابتلا سرطان مثانه در زنان می شود، محسوب می شود. نتایج سایر مطالعات نشان می دهند که خطر مرگ در اثر ابتلا به سرطان ریه و سرطان پانکراس در افرادی که سطح سلنیوم خون آنها بالا است، کمتر از سایر افراد می باشد. به اعتقاد محققان سلنیوم نه تنها از سلولها در برابر آسیب های وارده از سوی رادیکال های آزاد محافظت می کند، بلکه می تواند منجر به افزایش عملکرد سیستم ایمنی و توقف شکل گیری رگهای خونی تغذیه کننده تومورها نیز شود.

 

1 Dartmouth Medical School

تمرینات ورزشی

انجام تمرینات ورزشی آرام نظیر پیاده روی با سرعت بالا به مدت 2 ساعت در هفته منجر به کاهش 18 درصدی احتمال ابتلا به سرطان سینه می شود. انجام ورزش های روزانه نیز می تواند بواسطه سوزاندن چربی ها به کاهش خطرات کمک کند. چربی ها در صورت سوخته نشدن منجر به تولید استروژن می شوند، ماده ای که نقش زیادی در ابتلا به سرطان سینه دارد.

نبردن لباس ها به خشک شویی

بر طبق نتایج انجام گرفته از سوی EPA که در اوایل سال 2010 مورد تایید آکادمی ملی علوم نیز قرار گرفت، حلالی که با نام Perc1  شناخته شده است و در خشک شویی ها بکار می رود می تواند منجر به بروز سرطان کبد، کلیه و خون شود. اگر چه محققان هنوز نمی دانند که آیا مشتریان نیز در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند یا خیر، ولی با این وجود، کارگرانی که با این مواد شیمیایی سرو کار دارند و یا با استفاده از دستگاههای قدیمی به شستشوی لباس ها می پردازند، بیشتر در معرض خطرند.

سایر روش های جایگزین که درصد سمی بودن آنها کمتر است: شستشوی لباس ها با دست و با استفاده از صابون های ملایم و خشک کردن آنها در هوا، و از بین بردن لکه های موجود برروی لباس ها با استفاده از سرکه سفید.

 

1 perchloroethylene

آزمایش تراکم پستان

با توجه به نتایج تحقیق جدید، خطر ابتلا به سرطان سینه در آن دسته از زنانی که نتایج ماموگرافی آنها نشان می دهد که میزان تراکم سینه آنها 75 درصد و یا بالاتر می باشد، در مقایسه با زنانی که تراکم سینه کمتری دارند، 4-5 برابر بیشتر می باشد.

 یکی از فرضیه های مطرح شده در این زمینه این است که افزایش تراکم پستان ناشی از وجود سطح بالایی از استروژن می باشد که این امر لزوم و اهمیت انجام تمرینات ورزشی را نشان می دهد. بر طبق اظهارات Walker، کاهش چربی بدن منجر به بروز تغییراتی در فاکتورهای رشد شده  که این تغییرات خود منجر به ارسال پروتئین هایی نظیر آدیپوکینز و برخی هورمون ها مانند انسولین به شیوه ای می شوند که باعث متوقف شدن روند های سرطان زا در سلولها می شود.

تلفن های همراه و خطر سرطان

بهتر است از تلفن همراه تنها برای مکالمه های کوتاه یا فرستادن پیامک استفاده کنید. همچنین می توانید برای صحبت کردن از هندز فری استفاده کنید، چرا که این وسیله باعث دور نگهداشتن تلفن، و فرکانس های رادیویی منتشر شده از آن، از سر می شود. هدف از انجام این کارها، بیشتر جلوگیری از بروز خطرات است تا محافظت در برابر یک خطر به تایید رسیده. با توجه به نتایج گزارشات1، شواهد موجود در ارتباط با نقش تلفن همراه در افزایش خطر ابتلا به سرطان مغز قطعی نیستند، با این وجود برخی از بررسی های انجام شده از وجود ارتباط میان این دو خبر می دهند.

 

1 President’s Control Panel

انتخاب مناسب رنگ لباس

بر طبق اظهارات محققان اسپانیایی، انتخاب عاقلانه رنگ لباس های بیرون می تواند به روند محافظت از پوست در برابر ابتلا به سرطان کمک کند. در بررسی انجام گرفته از سوی این محققان، میزان محافظت پارچه های آبی و قرمز رنگ از پوست در برابر اشعه فرابنفش (UV) بنحو چشمگیری بهتر از رنگ های سفید و زرد می باشد. استفاده از کلاه را فراموش نکنید: اگرچه احتمال بروز ملانوم در تمامی نقاط بدن وجود دارد، با این وجود بروز آن در نواحی که در معرض برخورد با نور خورشید قرار دارند شایع تر است و محققان دانشگاه کارولینای شمالی1 به این نکته دست یافته اند که نرخ مرگ و میر در آن دسته از افرادی که در ناحیه پوست سر یا گردن به ملانوما مبتلا هستند، تقریبا 2 برابر افرادی است که در سایر نواحی بدن به این سرطان مبتلا شده اند.

 

1 University of North Carolina

انتخاب پزشکان با تجربه

زمانی که نوبت به تفسیر صحیح و دقیق ماموگرافی ها می رسد، تجربه پزشکان نقش مهمی را به خود می گیرد. نتایج حاصل از بررسی های به انجام رسیده در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، نشان می دهد که پزشکانی که حداقل 25 سال سابقه کاری داشتند در روند تفسیر نتایج تصویر برداری ها دقیق تر عمل کرده بودند و احتمال اشتباه بودن نتیجه مثبت تشخیص داده شده از سوی آنان نیز بسیار پایین بود. در ارتباط با سابقه کاری رادیولوژیست خود پرس و جو کنید، چنانچه او کار خود را به تازگی شروع کرده است و یا تجربه زیادی در بررسی و چکاپ نتایج ماموگرافی ندارد، از یک پزشک با تجربه تر بخواهید تا مجددا نتایج ماموگرافی را تفسیر کند.

مصرف خوراکی های تازه و خالص

محققان توصیه می کنند که گوشت های آنتی بیوتیکی و هورمونی، که گمان می رود باعث بوجود آمدن بیماری های آندوکرین (مربوط به غدد درونریز) و سرطان می شود، را استفاده نکنید. همچنین توصیه می کنند محصولات کشاورزی که در روند رشد آنها از هیچ آفت کشی استفاده نشده است، را خریداری نموده و قبل از مصرف آنها را به منظور دفع تمامی پس مانده ها، کاملا بشویید. مواد غذایی که حاوی بیشترین درصد آفت کش ها می باشند عبارتند از: کرفس، هلو، توت فرنگی، سیب و بلوبری. با توجه به اظهارات Sellers، تا به امروز حداقل 40 ماده سرطان زا در آفت کش ها شناسایی شده اند، بنابراین می بایست حداکثر تلاش برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض این مواد را بکار برد.

آزمایش اسید فولیک

نقش اسید فولیک در ارتباط با خطرات احتمالی ابتلا به سرطان همانند یک شمشیر 2 لبه است. (وجود مقادیر کافی از این ویتامین در زنان باردار یا زنانی که قصد بچه دار شدن را دارند به منظور پیشگیری از بروز نقایص مادرزادی ضروری است).

مصرف مقادیر زیادی از گونه مصنوعی این ویتامین، منجر به افزایش احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ، سرطان ریه و سرطان پروستات می شود. بنابراین بهتر است در مورد مولتی ویتامین مصرفی خود تجدید نظر کنید، بویژه چنانچه مقادیر زیادی از غلات و مواد غذایی غنی شده را نیز مصرف می کنید. بررسی CDC انجام گرفته نشان داد که میزان دریافت اسید فولیک روزانه در نیمی از مصرف کنندگانی که از مکمل های حاوی 400 mcg اسید فولیک، یا بیشتر، مصرف کرده بودند به میزان فراتر از 1000 mcg رسیده بود. اغلب مکمل ها، حاوی 400 mcg اسید فولیک می باشند. احتمالا برای آن دسته از زنانی که تصمیم به بچه دار شدن ندارند، مصرف مکمل های جداگانه (به عنوان مثال ویتامین های D و کلسیم) گزینه بهتری محسوب می شود.

افزایش میزان کلسیم دریافتی

مصرف شیر می تواند مانع از ابتلا به سرطان روده بزرگ شود. بر طبق نتایج بررسی انجام گرفته از سوی محققان، در آن دسته از افرادی که به مدت 4 سال کلسیم دریافت کرده بودند، نرخ ابتلا به موارد جدیدی از پولیپ های پیش سرطانی روده بزرگ به میزان 36% کاهش یافته بود.

می توان از طریق مصرف روزانه 3 لیوان 8 اونسی (226 gr) شیر بدون چربی، به همراه یک وعده 8 اونسی ماست یا اندازه های 2-3 اونسی (56.7-85 gr) پنیر کم چرب، روزانه به میزان 1200 mg کلسیم دریافت کرد.

مصرف غلات کامل

حتما از این نکته آگاه هستید که مصرف نان سبوس دار بهتر از نان سفید می باشد. در این بخش دلایل بیشتری در ارتباط با اینکه چرا می بایست برای همیشه به مصرف غلات روی آورد ذکر شده است: نتایج بررسی دانشگاه هاروارد، بر روی38000  زن انجام شده بود نشان داد که احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ در آن دسته از زنانی که مقادیر زیادی از مواد غذایی حاوی شاخص گلیسمیک بالا (مقیاسی که نشان دهنده سرعت تاثیر مواد غذایی در افزایش قند خون می باشد) را در رژیم های غذایی خود داشتند بسیار بیشتر از زنانی بود که از مواد غذایی با شاخص گلیسمیک پایین استفاده کرده بودند.

اغلب مواد غذایی مشکل آفرین برنگ سفید هستند: نان سفید، پاستا، سیب زمینی و شیرینی های قندی. موادی که شاخص گلیسمیک در آنها پایین است حاوی فیبر می باشند.

توجه کافی به درد

در صورت داشتن نفخ شکم، درد لگن و نیاز فوری به دفع ادرار حتما به پزشک مراجعه کنید. تمامی موارد ذکر شده، مخصوصا در صورت شدید و مکرر بودن، می توانند از علایم سرطان تخمدان باشند. اغلب زنان و پزشکان توجهی به این علایم نمی کنند و همین امر علت عمده کشنده بودن این بیماری است. با این وجود و با کمال تعجب در صورت تشخیص زود هنگام، قبل از آنکه سرطان در بخش بیرونی تخمدان منتشر شود، درصد 5 ساله زنده ماندن در افراد مبتلا به سرطان تخمدان، 90-95 درصد می باشد.

پرهیز از انجام اسکن های غیر ضروری

بنا به اظهار محققان، سی تی اسکن ها ابزارهای تشخیصی فوق العاده ای هستند، با این وجود میزان تشعشعات منتشر شده از آنها بسیار بیشتر از گرافی های ساده اشعه X است و احتمال استفاده بیش از حد از آنها نیز وجود دارد. در حقیقت به اعتقاد محققان 1/3 از اسکن هایی که انجام می شوند غیر ضروری هستند.

مقادیر زیاد تشعشعات می توانند منجر به بروز سرطان خون شوند، بنابراین در صورت مراجعه به پزشکان متعدد مطمئن شوید که اسکن های تجویز شده تکراری نباشند، همچنین می توانید با پزشک خود مشورت کنید و در صورت امکان بجای اسکن از سایر روش های جایگزین نظیر سونوگرافی یا MRI بهره بگیرید.

کاهش وزن به میزان 10 پوند (حدودا 4 کیلوگرم)

بر طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، اضافه وزن یا چاقی شدید، 20 درصد از کل مرگ های بوقوع پیوسته ناشی از ابتلا به سرطان در بین زنان و 14 درصد از مرگ ها را در میان مردان به خود اختصاص داده است. (چنانچه شاخص توده بدن BMI در محدوده 25 - 29.9 باشد فرد دارای اضافه وزن است و چنانچه این  شاخص برابر با 30 یا بیشتر باشد، فرد به چاقی مبتلا می باشد). بعلاوه، کم کردن وزن اضافی منجر به کاهش تولید هورمونهای زنانه در بدن می شود و این امر می تواند به روند محافظت از بدن در برابر ابتلا به سرطان سینه، رحم و تخمدان کمک کند. حتی چنانچه اضافه وزن نداشته باشید، افزایش وزن تنها به میزان 10 پوند (4 kg) پس از 30 سالگی نیز می تواند منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه، لوزالمعده و سرطان دهانه رحم شود.