6 ماده غذایی تاثیر گذار بر سرطان سینه

احتمال بروز سرطان سینه در زنان به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که از آن جمله می توان به ژنتیک، شیوه زندگی و یا احتمال صرف اشاره کرد، تقریبا از هر 8 زن یک نفر در طول زندگی خود به این سرطان مبتلا می شود.

فاکتورهای خطر زیادی برای سرطان سینه وجود دارد، از جمله مواردی که خارج از کنترل فرد هستند؛ از آن جمله می توان به فاکتورهای چون وجود سابقه ابتلا به این بیماری در خانواده و ژنتیک اشاره کرد. با این وجود برخی از جنبه های مرتبط به سبک زندگی فردی نیز می توانند بر میزان چنین احتمالی تاثیر گذار باشند. انجام منظم تمرینات ورزشی، برخورداری از تناسب اندام و وزن متناسب و پرهیز از استعمال دخانیات از جمله مواردی هستند که می توانند منجر به کاهش احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنان شوند.

بر طبق نتایج تحقیقات، رژیم های غذایی نیز می توانند بر میزان احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنان تاثیر گذار باشند. اگر چه نتایج بسیاری از تحقیقات به انجام رسیده مرتبط با رژیم غذایی و خطر ابتلا به سرطان سینه، متغییر و مختلف می باشند. با این وجود، روندهای موجود در این تحقیقات نشان می دهند که برخی از مواد غذایی خاص می توانند بر میزان احتمال ابتلا به این نوع سرطان تاثیر گذار باشند.

در این بخش به 6 ماده غذایی اشاره شده است که بر طبق شواهد موجود می توانند بر احتمال ابتلا به برخی از گونه های سرطان سینه تاثیرگذار باشند.

مواد لبنی پر چرب

استروژن موجود در چربی محصولات لبنی می تواند منجر به بروز گروهی از سرطان ها شود که به هورمونها مربوط می شوند. از آن جمله می توان به سرطان سینه و سرطان پروستات اشاره کرد.

نتایج مربوط به بررسی که بر روی بیماران مبتلا به سرطان سینه انجام گرفته بود، نشان داد که در آن دسته از زنانی که روزانه بیش از یک وعده از محصولات لبنی پر چرب را در رژیم غذایی خود داشتند، احتمال بروز مرگ در اثر ابتلا به سرطان 50% بیشتر از سایر بیماران بود.

با توجه به نتایج سایر تحقیقات، در آن دسته از افرادی که مقادیر زیادی شیر و پنیر مصرف می کنند، نیز احتمال بروز سرطان بالا می باشد.

به اعتقاد محققان، وجود چنین رابطه ای بین مصرف لبنیات پر چرب و افزایش احتمال ابتلا به سرطان، می تواند به دلیل وجود استروژن باشد. استروژن هورمونی محلول در چربی است، بنابراین غلظت این هورمون در لبنیات پر چرب، در مقایسه با محصولات کم چرب تر نظیر پنیر بدون چرب، بسیار بالاتر می باشد. برخی از گونه های سرطان سینه دارای گیرنده های استروژن هستند و بنابراین وجود مقادیر بالایی از این هورمون منجر به افزایش احتمال ابتلا به این نوع سرطان می شود.

چای سبز

با توجه به نتایج تحقیقات، نوشیدن چای سبز می تواند بواسطه محدود کردن رشد تومور در خلال پیشرفت بیماری به افراد مبتلا به سرطان سینه کمک کند. با توجه به مطالعات تجربی انجام گرفته بر روی حیوانات، چنین به نظر می رسد که مواد شیمیایی موجود در چای سبز که پلی فنول نامیده می شوند، مهار آن دسته از پروتئین هایی را بر عهده دارند که سبب افزایش میزان رشد سلولهای توموری و جابجایی آنها به سایر نقاط بدن می شوند.

فولات و اسیدفولیک

بر طبق نتایج تحقیقات به انجام رسیده، یک رژیم غذایی سرشار از فولات و اسیدفولیک، که فرمی از ویتامین B هستند، می تواند منافع زیادی را برای درمان سرطان سینه داشته باشد.

یک بررسی به انجام رسیده بر روی زنانی که در دوران پس از یائسگی بسر می برند نشان داد که احتمال ابتلا به سرطان در آن دسته از زنانی که مقادیر زیادی از مکمل های فولات را مصرف کرده بودند، به میزان 24% کمتر از زنانی بود که میزان فولات مصرفی آنان بسیار پایین بود.

با توجه به نتیجه گیری محققان در مقاله به انتشار رسیده در مجله تغذیه بالینی، فولات می تواند تا حدودی در برابر سرطان های پستان بدون رسپتور استروژنی1 نیز موثر باشد.

 

1 estrogen-receptor-negative types of breast cancer

سویا

سویا حاوی ایزوفلاونول ها می باشد – گونه ای از استروژن گیاهی – و می تواند منجر به کاهش احتمال ابتلا به سرطان سینه یا کاهش نرخ عود این بیماری در افرادی شود که این بیماری را پشت سر گذارده اند.

از آنجایی که هورمون ها می توانند منجر به بروز سرطان شوند، محققان به بررسی این نکته پرداخته اند که آیا محصولات حاوی سویا می توانند برای بیماران مفید باشد یا خیر.

در بررسی مرتبط با زنان درمان شده سرطان سینه، که در دوران پس از یائسگی به سر می برند، این نکته مشخص شد که احتمال بازگشت مجدد بیماری در آن دسته از افرادی که بیشترین مقادیر ایزوفلاونولها را مصرف کرده بودند (در حدود 423 میلی گرم در روز)، بسیار کمتر از افرادی بود که پایین ترین میزان دریافتی را داشتند و یا روزانه فقط 152 mg از این ماده را مصرف کرده بودند.

بررسی دیگری که در کنفرانس برگزار شده از سوی مجمع تحقیقات سرطان ارائه شد، نشان داد که احتمال ابتلا به سرطان سینه وخیم در آن دسته از زنانی که روزانه نیم پرس ایزوفلاونول سویا مصرف کرده بودند، 30% کمتر از زنانی بود که تقریبا هیچ سویایی در رژیم غذایی خود نداشتند.

محققان در مطالعات وسیعتری که به بررسی 10,000 نفر از نجات یافتگان سرطان سینه در آمریکا و چین پرداخته بودند به این نکته دست یافتند که نرخ بازگشت مجدد این بیماری در آن دسته از زنانی که مصرف روزانه ایزوفلاونولهای سویا در آنان بیش از 10 mg بود، بسیار پایین تر از زنانی بود که مقادیر کم تری از این ماده را مصرف کرده بودند.

روغن ماهی

در ارتباط با مزایای اسیدهای چرب امگا 3 که در روغن ماهی و برخی از گیاهان یافت می شوند، نتایج متناقض و مختلفی وجود دارد.

با این وجود و با توجه به یافته های بررسی وسیعی که اخیرا به انجام رسیده است، احتمال ابتلا به سرطان سینه در آن دسته از زنانی که بالاترین میزان اسیدهای چرب امگا 3 از نوع روغن ماهی را مصرف کرده بودند، بواسطه مصرف ماهی یا مکمل های روغن ماهی، به میزان 14% کمتر از سایر افراد بود.

مقدار امگا 3 مورد نیاز برای کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه معادل مصرف هفتگی 1 یا 2 وعده ماهی روغنی نظیر قزل آلا، شاه ماهی و یا ساردین می باشد.

تخمه آفتابگردان و کدو تنبل

مواد مذکور حاوی مقادیر بالایی از عناصر استروژن مانند گیاهی می باشند.

بررسی که بر روی 3000 بیمار مبتلا به سرطان سینه و 5000 زن سالم انجام گرفت نشان داد که مصرف بیشتر این مواد و همچنین دانه های سویا منجر به کاهش احتمال ابتلا به سرطان سینه پس از دوران یائسگی می شود.