فواید آقطی

از خاصیت آنتی اکسیدانی گیاه آقطی برای کاهش کلسترول، بهبود بینایی، تقویت سیستم ایمنی، ارتقا سلامت قلب و رفع سرفه، سرماخوردگی، آنفولانزا، عفونتهای باکتریایی و ویروسی و التهاب لوزه استفاده می شود. در سال 1995 در پاناما شربت آقطی برای درمان اپیدمی آنفولانزا مورد استفاده قرار گرفت.

قرن هاست که آقطی (سامباکوس) در مناطقی چون آمریکای شمالی، اروپا، غرب آسیا و آفریقای شمالی در قالب یک درمان سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل است که در حال حاضر خواص دارویی این گیاه تحت بررسی و ارزیابی مجدد قرار گرفته است.

بیوفلاونوئیدها و سایر پروتئین های موجود در شیره گیاه آقطی توانایی ویروسهای آنفلوانزا و سرماخوردگی برای عفونی کردن سلولها را از بین می برند. مصرف شیره آقطی در افراد مبتلا به آنفلوانزا منجر به کاهش شدت علایم و بهبودی سریعتر بیماری می شود.

ترکیبات مفید موجود در آقطی

آقطی حاوی رنگدانه های ارگانیک، تانن، اسیدهای آمینه، کاروتنوییدها، فلاونوئیدها، شکر، ریوتین، اسید ویبرونیک، ویتامین A و B و مقادیر زیادی از ویتامین C می باشد. همچنین این گیاه به اندازه کم دارای خاصیت ملینی و ادرار آوری است و سبب افزایش تعریق نیز می شود. خواص درمانی گل ها و میوه های آقطی بدلیل وجود فلانوییدها، از جمله کوئرستین، می باشد.

با توجه به مطالعات آزمایشگاهی انجام گرفته، فلاونوئیدها شامل آنتوسیانین ها می شوند که آنتی اکسیدان های قوی هستند و از سلولها در برابر آسیب ها محافظت می کنند.

فواید آقطی برای سلامتی بدن

آقطی در سال 1985 وارد کتاب راهنمای گیاهان دارویی CRC شده است و در سال 2000 اسم آقطی بعنوان یک ماده مبارزه کننده با آنفلوانزا، سرماخوردگی، عفونت های مخمر، احتقان بینی و قفسه سینه، و تب یونجه وارد مرجع دارویی پرستاری مزبی1 شد.

 نتایج تحقیقاتی در مورد فواید آقطی نشان می دهد که این گیاه سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. این محققان از این ماده برای درمان افراد مبتلا سرطان و ایدز استفاده می کنند. فواید پزشکی گسترده آقطی (از درمان آنفلوانزا و سرماخوردگی گرفته تا کاهش شدت آسم و دیابت و نیز کاهش وزن) به احتمال زیاد بعلت تقویت سیستم ایمنی می باشد که در اثر مصرف این ماده رخ می دهد.

نتایج مطالعات انجام شده در مرکز تحقیقات مواد غذایی نشان می دهد که آنتوسیانین موجود در آقطی از طریق افزایش میزان تولید سیتوکین ها منجر به تقویت عملکرد سیستم ایمنی می شود. این پروتیین های منحصر بفرد، در سیستم ایمنی بعنوان یک پیک عمل کرده و با کمک به تنظیم واکنش های سیستم ایمنی به دفاع از بدن در برابر بیماری ها کمک می کنند.

مطالعات بیشتر انجام شده در این زمینه حاکی از این بودند که آنتوسیانین های موجود در آقطی در مقایسه با ویتامین های E یا C از ظرفیت آنتی اکسیدانی بالاتری برخوردار هستند.

تحقیقات انجام گرفته در دانشگاه Graz اتریش نشان می دهد که عصاره آقطی سبب کاهش اکسایش کلسترول لیپوپروتیین با چگالی پایین (LDL) می شود. اکسایش کلسترول LDL می تواند موجب تشکیل پلاک های آترواسکلروزی و بروز بیماری های قلبی - عروقی شود.

 

1 Mosbys Nursing Drug reference

آیا آقطی سمی است؟

 بیشتر گونه های میوه سامباکوز که چیده و سپس پخته می شوند قابل خوردن هستند. هم پوست و هم پالپ میوه خوردنی می باشد. با وجود این می بایستی به این نکته توجه کرد که بیشتر میوه های خام و سایر بخش های این گیاه سمی هستند. سامباکوز نیگرا (آقطی سیاه) گونه ای از آقطی می باشد که بدلیل خواص دارویی خود طرفداران زیادی پیدا کرده است و تنها گونه آقطی است که حتی شکل خام آن نیز سمی نمی باشد. با این حال توصیه می شود که به منظور بالا بردن قابلیت هضم و بهتر شدن مزه، میوه این گیاه به شکل پخته مصرف شود.