خواص درمانی نعناع

فواید نعناع

نعناع طعم دهنده ای محبوب و پر طرفدار در بسیاری از نوشیدنی ها و غذاها می باشد. همچنین نعناع بعنوان یک مکمل گیاهی نیز برای سلامتی مفید می باشد.

نعناع دارای خواص مفید بسیاری می باشد که به درمان بیماری ها کمک می کند. برداشت برگ های نعناع به اشکال بسیار متنوعی انجام می گیرد و این گیاه دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد. امروزه در تمامی آشپزخانه های جهان، نعناع به اشکال بسیار مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

زیستگاه

نعناع، که نخست در اروپا کشت می شده است، در حال حاضر در آمریکای شمالی و سراسر ایالت متحده آمریکا و کانادا نیز یافت می شود. بسیاری از افراد اقدام به کشت نعناع در باغچه ها و گلخانه های شخصی می کنند. از این گذشته نعناع بشکل طبیعی در مجاورت رودخانه ها، نهرها، و سایر مکان های مرطوب نیز رشد می کند.

 

فواید نعناع برای سلامتی

  • درمان مشکلات گوارشی. مصرف نعناع در قالب یک مکمل گیاهی فواید زیادی برای بدن دارد. نعناع با تقویت فعالیت غدد بزاقی و تسکین ناراحتی معده به هنگام وقوع سوء هاضمه به سیستم گوارش کمک می کند و منجر به کاهش حالت تهوع نیز می شود. این گیاه را می توان به اشکال مختلف از جمله چای نعناع یا روغن نعناع مصرف کرد.
  • تسکین سردرد ها. در بسیاری از افراد قرار دادن مرهم نعناع بر روی پیشانی منجر به تسکین سر درد می شود، بویژه تسکین درد ضربان دار (زق زق کننده) که با سردرد های سینوسی همراه می باشد. در چنین شرایطی مالیدن مرهم نعناع به نواحی اطراف بینی و گیجگاه ها بسیار موثر می باشد. رایحه نعناع علاوه بر آرام بخش بودن دارای خاصیت ضد التهابی نیز می باشد.
  • سرماخوردگی و آنفلوانزا. هیچ درمان جادویی برای سرماخوردگی و آنفولانزا وجود ندارد، با این حال اثر بخشی نعناع در کاهش احتقان بینی که با بسیاری از مشکلات تنفسی همراه می باشد بخوبی به اثبات رسیده است. آن دسته از افرادی که از بسیاری از علایم ناخوشایند برونشیت، آنفلوانزا و سایر مشکلات مجاری تنفسی رنج می برند می توانند با استشمام عطر قوی نعناع، مجاری تنفسی خود را تمیز کنند. نعناع عنصر جایگزین در بسیاری از اسپری های تنفسی می باشد که با تولید اثرات خنک کننده از میزان التهابات می کاهد. مصرف نعناع به بسیاری از افراد مبتلا به آسم کمک می کند تا بیماری خود را کنترل کنند.
  • خستگی و افسردگی. به هنگام احساس خستگی یا افسردگی، نعناع بعنوان یک ماده محرک عمل می کند. می توان نعناع را در اشکال مختلف بکار برد: مالیدن مرهم نعناع یا روغن اساسی نعناع بر روی پوست، استفاده از بخور نعناع یا مصرف نعناع بشکل کپسول. حتی نوشیدن یک فنجان چای نعناع نیز می تواند منجر به افزایش سطح انرژی شود.
  • کاهش طبیعی وزن. نعناع با فعال کردن آنزیم ها و ارتقا عملکرد متابولیسم بدن، در سیستم گوارشی بعنوان یک ماده محرک عمل می کند. اضافه کردن نعناع به رژیم های غذایی سبب کاهش ذخیره چربی و سوزاندن کالری های بیشتر می شود. همراه بودن مصرف نعناع با فعالیت های فیزیکی و انتخاب رژیم های غذایی سالم تر سبب آسانتر شدن حفظ تناسب اندام می شود.
  • بهبود حافظه. مصرف نعناع اثر مثبتی بر عملکرد شناختی دارد که با بالا رفتن سن ضعیف تر می شود. گذشته از این نعناع بعنوان یک ماده محرک، بر سایر فرایندهای ذهنی نیز اثرات مطلوبی دارد. چنین بنظر می رسد که مصرف منظم نعناع به حفظ هوشیاری ذهنی و یادآوری خاطراتی  که با بالا رفتن سن به دست فراموشی سپرده می شوند نیز کمک می کند.
  • درمان بیماری ها و ضایعات پوستی. نعناع برای درمان بیماری های پوستی نیز مفید می باشد. روغن و شربت نعناع را می توان بر روی پوست بکار برد. نعناع یک ماده پاک کننده قوی ولی در عین حال ملایمی می باشد که در رفع آکنه و از بین بردن باکتری های بوجود آورنده عفونت بسیار موثر می باشد. همچنین نعناع به تسکین التهابات پوستی ناشی از گزیدگی ها، جوش ها و خراش ها نیز کمک می کند.