دارویی که فرایند پیری را کند می کند

زیست شناسان دانشگاه ام آی تی آمریکا موفق به ساخت قرصی شده اند که فرآیند پیری را کند می کند.

به گزارش ساینس، این قرص BASISTM نام دارد و با افزایش سرعت متابولیسم بدن، فرآیند پیری را کند می کند. این قرص حاوی ترکیباتی به نام نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید (NAD) است. این ترکیب به طور طبیعی در بدن وجود دارد و باعث تحریک واکنش های متابولیک در میتوکندری ها می شود. با افزایش سن میزان تولید این ماده شیمیایی در بدن کاهش می یابد. یکی دیگر از وظایف این ماده شیمیایی در بدن، ترمیم پروتئین های DNA آسیب دیده است.

آزمایش های اولیه این دارو بر روی موش های پیر موفقیت آمیز بوده و سلامت آنان را بهبود بخشیده است. محققان در تلاشند تا این محصول را با مکمل های دیگری ترکیب کنند تا علاوه بر بهبود سیستم سوخت و ساز بدن، به ترمیم حافظه و عضلات نیز کمک کند. مدیر این پروژه تحقیقاتی لئونارد گوارنت نام دارد و بیش از 34 سال از عمر خود را صرف مطالعات مربوط به پیری کرده است. وی معتقد است که نمی توان فرآیند پیری را به طور کلی متوقف کرد؛ بلکه می توان سرعت آن را کند کرد.

قرار است این قرص در بسته بندی مکمل های ویتامینی وارد بازار شود و به همین دلیل به تاییدیه سازمان غذا و دارو نیاز ندارد. فروش این قرص فقط از طریق وب سایت شرکت سازنده امکان پذیر است و قرار است برای مصرف یک ماه، به قیمت 60 دلار به فروش برسد. کاربران پس از یک ماه می توانند برای خرید مجدد، به وب سایت شرکت مراجعه کنند.