تاثیر قهوه و ویتامین D در كاهش خطر ابتلا به ام اس

دو مطالعه جداگانه محققان نشان می دهد كه میزان ویتامین D خون زنان باردار در سه ماهه اول و مصرف روزانه 4 فنجان قهوه دو فاكتوری هستند كه احتمالا در كاهش خطر ابتلا به ام اس تاثیر دارند.

مطالعه اول كه در دانشگاه هاروارد آمریكا انجام گرفته نشان می دهد كه كمبود ویتامین D در سه ماهه اول بارداری، ریسك ابتلا فرزند به ام اس را تقریبا دوبرابر می كند.

در این مطالعه میزان متوسط ویتامینD  در خون مادران كمتر از 12.02 ng/ml بوده است و دیده شد كه ریسك ابتلا فرزندان این مادران 90 درصد بالاتر از مادرانی بوده است كه سطح ویتامینD خونشان نرمال بود.

مطالعه دوم كه به طور مشترك در كشور سوئد و دانشگاه جان هاپكینز آمریكا انجام گرفت، نشان می دهد، افرادی كه روزانه 4 فنجان قهوه می نوشیدند در مقایسه با آنها كه اصلا قهوه نمی نوشیدند احتمال ابتلا به بیماری ام اس در آنها كمتر بود.

مطالعه بر روی عوامل محیطی كار بسیار دشواری است چرا كه عوامل محیطی پیرامون ما كه بتوانند بر ابتلا به یك بیماری مؤثر باشند بسیار متعدد و متنوع هستند و در بسیاری موارد حذف فاكتورهای همراه و مطالعه بر یك فاكتور مورد نظر كاری بسیار سخت و در برخی موارد غیر ممكن است.

در حال حاضر درستی نتایج فوق نامشخص است و لازم است مطالعات بیشتر و بزرگتری انجام گیرد تا بتوان در خصوص صحت و سقم مطالب فوق قضاوت كرد.

توصیه می شود زنان بادار در زمان بارداری میزان ویتامینD  خونشان را اندازه گیری كنند و در صورت صلاحدید متخصص زنان – زایمان كمبود آنرا جبران كنند.

نوشیدن قهوه هم ممكن است اثرات منفی به همراه داشته باشد كه در نوع خود می تواند آزار دهنده باشد مثلا اینكه كافئین موجود در آن محرك سیستم عصبی و قلب است و ممكن است ایجاد بیخوابی، تپش قلب و اضطراب كند علاوه بر آن این ماده ضمن آنكه یكی از اعتیاد آورهای قوی است، محرك مثانه هم هست و می تواند دفعات ادرار كردن را افزایش دهد. لذا مصرف آن برای هر فرد ممكن است مفید یا در شرایطی مضر باشد .