همه چیز درباره زردآلو

زردآلو نام علمی (Prunus armeniaca) یک گونه از خانواده گلسرخیان است. این درخت کوچک که میوه آن خوراکی است از دوران پیش از تاریخ کشت می شده است. زردآلو در زبان ارضی "دزیران" در ترکی آذربایجانی اریک (arik)  و در ترکی استانبولی قیسی (Kayisi) نامیده می شود.

درخت زردآلو بومی چین می باشد و هنوز هم بصورت وحشی در این مناطق می روید این درخت در اوائل قرن اول میلادی به آسیا و اروپا راه یافت. درخت زردآلو تا ارتفاع 6 متر می رسد. برگهای آن مانند قلب نوک تیز و برنگ سبز روشن مایل به زرد می باشد. گلهای زردآلو درشت و برنگ سفید متمایل به قرمز است. میوه آن گوشتی و زرد رنگ با طعمی مطبوع و شیرین بوده که در اواسط تابستان می رسد. هسته زردآلو صاف، قهوه ای و بیضی شکل است. مغز آن در داخل هسته قرار دارد که طعم آن شیرین و گاهی تلخ می باشد.

 

مواد مغذی موجود در زردآلو و اثرات مفید آنها:

این میوه سرشار از ویتامین های A و C و آهن است. مواد مغذی موجود در زردآلو از چشم ها و قلب حفاظت می کند و فیبر موجود در آن بر علیه بیماری ها مبارزه می کند.

زردآلو منبع غنی بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین A) است. زردآلوهایی که رنگ نارنجی تیره دارند حاوی بتاکاروتن بیشتری هستند. مواد غذایی حاوی بتاکاروتن باعث کاهش خطر بروز بیماری های قلبی، سکته، آب مروارید و بعضی سرطانها می شوند.

مقادیر بالای بتاکاروتن و لیکوپن موجود در زردآلو باعث می شود غذای مفیدی برای حفظ سلامتی قلب باشد. این دو ماده به عنوان آنتی اکسیدان، از اکسیداسیون LDL – کلسترول و بروز بیماری قلبی جلوگیری می کنند.

بتاکاروتن در بدن، به ویتامین A تبدیل می شود. پس می توان گفت زردآلو منبع غنی ویتامین A است که در حفظ بینایی چشم مؤثر است و به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی جلوی تخریب سلولها توسط رادیکالهای آزاد را می گیرد.

زردآلو منبع غنی بتاکاروتن است. لذا در تقویت بینایی چشم، جلوگیری از برزو بیماری های قلبی و آب مروارید مؤثر است.

رادیکالهای آزاد، عدسی چشم را تخریب می کنند و باعث بروز آب مروارید می شوند یا اینکه ذخیره خونی چشم ها را از بین برده و باعث تخریب بافت چشم می شوند.

زردآلو حاوی فیبرهای محلول در آب است. مطالعات نشان می دهد مصرف فیبرهای محلول باعث حفظ قند خون در مقدار طبیعی و کاهش کلسترول خون می شود. فیبر موجود در زردآلو از بروز یبوست و بیماری های روده ای جلوگیری می کند.

برگه زردآلو سرشار از پتاسیم است. مصرف مواد غنی از پتاسیم به تنظیم فشار خون کمک می کند.

زردآلو رسیده به علت دارا بودن ویتامین های گروه B برای درمان بیماری های عصبی و روحی، بی خوابی، خستگی شدید، گیجی، فراموشی و ... مفید است.

میوه و هسته شیرین زردآلو به علت دارا بودن ویتامین C برای تقویت بدن، رفع اختلال در رشد کودکان و جلوگیری از خونریزی لثه مؤثر است. زردآلو به علت داشتن مقدار فراوان آهن، می تواند ماده غذایی بسیار خوب برای افرادی باشد که دارای فقر آهن هستند. مصرف زیاد این میوه تولید هموگلوبین خون را افزایش می دهد و استفاده از آن به خصوص برای خانم هایی که یک دوره سنگین قاعددگی را پشت سر گذاشته اند، توصیه می شود.

 

توجه:

مصرف زیاد این میوه به خاطر داشتن مقدار کمی اگزالات برای کسانی که سنگ کلیه دارند و کلیه آنها سنگ ساز است، توصیه نمی شود.