آنچه که درباره سیب باید بدانید

سیب یکی از سلامت بخش ترین خوراکی های اطراف انسان محسوب می شود. درخت سیب، درختی برگریز از خانواده گلسرخیان بوده که میوه شیرین و گوشتی دارد. منشاء این درخت آسیای مرکزی است. سیب پس از هزاران سال کشت در آسیا و اروپا، توسط مهاجران اروپایی به آمریکای شمالی برده شد. بیش از 7500 رقم سیب شناخته شده وجود دارد. درختان سیب معمولاً بوسیله پیوند زدن تکثیر می شوند، گرچه سیب های وحشی به سادگی از دانه می رویند. سیب میوه بهشتی است و سرشار از ویتامین های C , B, A و پتاسیم. یک ضرب المثل انگلیسی می گوید که خوردن یک سیب در روز شما را از رفتن نزد پزشک بی نیاز می کند*.

 

*eat an apple a day keep the doctor away

خواص سیب برای شادابی پوست

با استفاده از سیب می توان ناراحتی های شایع پوستی مانند خشکی، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی بسیاری از بیماری های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد یا نشانه های آن را کاهش داد. این خاصیت پوست به دلیل وجود ویتامین های A, C, B2 و مواد معدنی مانند آهن، منیزیوم، کلسیم و پتاسیم می باشد.

خواص سیب و نقرس و درد مفاصل

یکی از بیماری هایی که به طور مشخص به علت پرخوری و مصرف مداوم منابع حیوانی (گوشت قرمز و چربی) و الکل بروز می کند، درد مفاصل و نقرس است. البته آمادگی ابتلا به این بیماری ارثی است. در موارد شدید، بیمار با دارو و کمپرس سرد درمان می شود.

برای جلوگیری از گسترش و طولانی شدن بیماری پیروی از برنامه غذایی فاقد گوشت و چربی، لازم است. همچنین سیب میوه ای بسیار با ارزش است چرا که هم چربی چندانی ندارد و هم موجب کاهش اوره می گردد.

سیب خام یا پخته مانع از تشکیل اسید اوریک در بدن می شود و پس از آن مقدار کمی اسیدهای ادرار، به ویژه اسید فرمیک افزایش می یابد از این رو مصرف آن برای مبتلایان به درد مفاصل و نقرس توصیه می گردد.

خواص سیب برای حافظه و مغز

سیب مقوی مغز است. به همین جهت برای کسانی که کارهای فکری انجام می دهند مفید می باشد. به طور کلی سیب به علت داشتن فسفر، اعصاب و مغز را تقویت می کند.

خواص سیب برای دندانها و لثه

اسیدهای موجود در سیب، هنگام جویدن باکتری های دهان را از بین برده و دندانها و لثه را تمیز می کند. جویدن سیب مانند استفاده از یک مسواک طبیعی است. مطالعات نشان می دهند که سیب قادر است ذرات غذایی باقیمانده در پشت دندانها و لثه ها را پاک کرده و پوسیدگی دندان و بیماری های لثه را از شما دور کند. مواد مغذی موجود در سیب باعث تقویت ساختار دندانها میگردد، مینای دندان را محکم تر می سازد و از جرم گرفتن دندانها پیشگیری می کند. پژوهش های علمی نشان داده است که یک ربع ساعت پس از خوردن آهسته یک عدد سیب ترش حدود 90 درصد و بعد از یک ساعت تقریباً تمامی ذرات میکروبی موجود در دهان از بین می روند.

خواص سیب در عفونت

بررسی ها نشان می دهد افرادی که بیشتر سیب می خورند کمتر دچار سرماخوردگی یا عفونتهای قسمتهای فوقانی دستگاه تنفسی شده و عموماً کمتر بیمار می شوند. برخی بر این باورند که آب سیب ویروسهای عفونت زا را از بین می برد.

خواص سیب در پایین آوردن کلسترول

سطح بالای کلسترول در بدن مشکلات طولانی مدت و خطرناکی را به دنبال دارد با مصرف سیب می توانید سطح کلسترول را در حد نرمال نگه دارید. مطالعات و پژوهش ها حاکی از این است که خوردن دو عدد سیب در هر روز تقریباً به میزان 16 درصد سطح کلسترول را پایین می آورد برای کاهش کلسترول هیچ چیز دیگری به اندازه سیب مفید نیست.

خواص سیب درمان کم خونی

از آنجایی که سیب سرشار از آهن است در درمان آنمی نقش مهمی دارد. آهن موجود در بدن سطح هموگلوبین را افزایش می دهد که افزایش هموگلوبین با درمان کم خونی رابطه مستقیم دارد. اگر فردی دائماً احساس ضعف و خستگی می کند با خوردن این میوه سرحال می شود زیرا قند طبیعی موجود در سیب با آهن آن ترکیب شده و باعث افزایش انرژی و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن می شود به گونه ای که بدن در برابر بیماری ها حالت آماده باش به خود می گیرد.

خواص سیب در کاهش خطر ابتلا به سرطان

از دیگر فواید این میوه کاهش خطر ابتلا به سرطانهای خاص است. از آنجایی که فیبر موجود در سیب در تقویت دستگاه گوارش مؤثر است از خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند. خوشبختانه مطالعات نشان داده است که مصرف این میوه خطر ابتلا به سرطان ریه و سینه را نیز کاهش می دهد و به طور کلی سیب میوه ای استثنایی در پیشگیری از انواع سرطانها به شمار می آید.

خواص سیب در کاهش خطر حملات قلبی

سیب سرشار از آنتی اکسیدانهای قوی است و در حقیقت آنتی اکسیدان برای سلامت قلب فواید زیادی دارد مصرف سیب کمک زیادی به درمان و پیشگیری از بیماری های قلبی می کند از آنجایی که بیماری قلبی با افزایش سن زیاد می شود، مصرف این میوه هیچ وقت دیر نیست و به خوردن آن توصیه زیادی شده است.

خواص سیب در درمان و پیشگیری از آسم

اگر فردی از مشکلات ناشی از آسم رنج می برد با خوردن یک فنجان آب سیب می توانند به رفع این مشکلات کمک کنند. همچنین زنان باردار با خوردن این میوه به مقدار زیاد در طول بارداری می توانند از مبتلا شدن جنین به آسم جلوگیری کنند.

خواص سیب در بهبود دیابت

ژلاتین موجود در سیب نقش انسولین را ایفا می کند و در نتیجه در تنظیم سطح قند خون بدن اهمیت ویژه ای دارد.

خواص سیب در افزایش بینایی

مشکلات ناشی از بینایی تقریباً غیر قابل پیشگیری است اما اخیراً مطالعات انجام شده نشان داده است که سیب می تواند اثر مطلوبی بر بینایی داشته باشد از آنجایی که سیب منبعی غنی از ویتامین A و ویتامین C است در درمان شب کوری و کوررنگی اثرات مثبتی دارد.

خواص سیب در پیشگیری و درمان آلزایمر

یکی از شگفت انگیز ترین اثرات سیب، درمان و پیشگیری از آلزایمر است، اثر آن در درمان و پیشگیری از این بیماری به گونه ای است که خوردن سیب باعث تقویت سلولهای مغز می شود.

خواص سیب در تقویت دستگاه گوارش

افرادی که از مشکلات دستگاه گوارش رنج می برند با خوردن سیب می توانند عملکرد این دستگاه را در حد نرمال نگه دارند مهمترین دلیل در تنظیم و تقویت دستگاه گوارش این است که سیب سرشار از فیبر است و این بدان معناست که حرکات روده ای را منظم می کند و دیر هضمی و یبوست را از بین می برد.