خواص و مضرات کیوی

کیوی منبعی غنی و سرشار از ویتامین C است و مقدار ویتامین C آن دو برابر پرتقال و شش برابر لیمو ترش و میزان مواد مغذی آن 8 برابر سیب است. همچنین دانه های سیاه آن حاوی ویتامین D است. کیوی همچنین دارای ویتامین E, A، ویتامین های B1, B2, B3، اسیدفولیک و سایر ویتامین های گروه B است. کیوی از میوه های بسیار کم کالری است. در 100 گرم کیوی 61 کالری وجود دارد و از جهت میزان کالری هم ردیف زردآلو و نارنگی است. در 100 گرم کیوی 331 میلی گرم پتاسیم، 26 میلی گرم کلسیم و 40 میلی گرم فسفر وجود دارد. مقدار پتاسیم آن از موز کمتر است، اما در مقابل از میران منیزیوم بسیار بالایی برخوردار است. همچنین دارای مس، آهن و فسفر است.

آنچه در این مقاله می خوانید:
خواص کیوی

کیوی این میوه پرزدار، دارای مواد غذایی بالا و میزان کالری بسیار پایینی است، به این خاطر در رده میوه های بسیار مفید قرار دارد. این میوه به دلیل خاصیت کاهندگی سطح تری گلیسیرید از غلظت خون می کاهد و از تنگ شدن عروق و بروز انواع سکته ها جلوگیری می کند. کیوی با داشتن آنتی اکسیدان فراوان خاصیت ضد سرطانی بسیاری دارد و امکان مبتلا شدن به بعضی از سرطانها را کاهش می دهد.

کیوی با داشتن پیش سازهای ویتامین A و ویتامین E و C موجب حفظ سلولهای دستگاه بینایی می شود. ویتامین C موجود در کیوی موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. کیوی منبع غنی از پتاسیم و کلسیم است. پتاسیم باعث کاهش فشار خون می شود. کیوی ادرارآور است. به علت کالری پایین افرادی که تصمیم به کاهش وزن خود دارند می توانند این میوه را مصرف کنند.

کیوی دارای مقادیر زیادی آنزیم حل کننده پتاسیم به نام پاپایین است که از نظر تجاری برای نرم کردن گوشت مفید است اما احتمال دارد برای برخی افراد آلرژی زا باشد به ویژه افرادی که به آناناس حساسیت دارند مستعد حساسیت به این میوه نیز هستند این آنزیم با پختن میوه به سرعت از بین می رود.

به این ترتیب استفاده از کیوی خام در دسرهای حاوی شیر یا هر فرآورده لبنی دیگر نامناسب است زیرا این آنزیم در عرض چند دقیقه در حالیکه بوی بسیار بدی تولید می کند شروع به حل کردن پروتئین شیر می نماید.

متاسفانه آنزیم های کیوی در معده بوسیله اسید معده از بین می رود. اما اسید معده بعد از خوردن غذاهای گوشتی و لبنی زیاد مقداری خنثی می شود و آنزیم های کیوی می توانند مدت کوتاهی فعالیت کنند. و این زمان کافی است تا مواد پروتئین در اثر این آنزیم ها به قطعات کوچکتری تجزیه شوند و این امر عمل هضم غذاهای سنگین را در معده و روده آسانتر می کند.

کیوی مانند قرص آسپرین موجب رقیق شدن خون شده و از ایجاد پلاک در خون جلوگیری می کند. این میوه به دلیل خاصیت کاهندگی که بر سطح تری گلیسیرید دارد از غلظت خون می کاهد و از تنگ شدن عروق و بروز انواع سکته ها جلوگیری می کند.

مضرات کیوی

کیوی دارای اگزالات است. این ترکیب می تواند موجب ایجاد سنگ کلیه شود. به این علت این میوه برای افرادی که مستعد سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا هستند باید با احتیاط مصرف شود. اگزالات موجود در کیوی مانع جذب کلسیم می شود. به این علت بهتر است 2 تا 3 ساعت قبل و بعد از مصرف لبنیات این میوه را میل نکنید تا مانع جذب کلسیم نشود.