آشنایی با خواص بی نظیر گیلاس

گیلاس نام علمی (Prunusavium) از خانواده (Rosaceae) گیلاس میوه کوچک گرد و ملینی است که در هنگام چیدن به رنگ قرمز یا سیاه می باشد و دارای یک هسته است، گیلاس ها را همیشه رسیده می چینند زیرا پس از چیدن به خوبی رشد نمی کنند و شما می توانید آن را تنها 1 الی 3 روز به خوبی نگهداری نمایید.

 گیلاس ها را بهتر است تازه تازه پس از چیدن از درخت تناول کرد، اغلب از گیلاس مربا یا ژله درست می کنند زیرا نمی توان آن را (تازه) ذخیره و نگهداری کرد، ولی می توان آن ها را فریز (منجمد) کرد اما بهتر است که اول هسته های آن درآورده شود.

 

 سه نوع گیلاس به رنگ های قرمز، سیاه و زرد دریافت می شود.

بر طبق آخرین و بهترین اخبار بدست آمده، مشخص گردیده که گیلاس ها منبع غنی آنتی اکسیدان ها هستند، گیلاس ها غذای متداولی در عصر حجر بوده اند و باستان شناسان بقایای هسته های گیلاس را در بسیاری از غارها و صخره های مسکونی ما قبل تاریخ یافته اند. گیلاس شیرین (Prunusavium) یک میوه فصلی است که امروزه به غیر از مصرف تازه آن می توان به خوبی از میوه خشک آن و یا به صورت آب میوه استفاده کرد. 

گروه های گیاه شناختی زیر مجموعه درخت های گیلاس شامل: درختان آلو، هلو، بادام و زردآلو است و نه تنها از میوه درخت گیلاس، بلکه از شکوفه ها و چوب آن نیز استفاده می گردد. برای اینکه ارزش این گیاه را بدانیم کافی است بگوییم تمام قسمت های این میوه یعنی: گوشت، دم، هسته، برگ و ساقه آن در طب و صنعت استعمال دارد، همه ما از مصرف گیلاس تازه در یک روز گرم تابستانی لذت می بریم، این میوه دارای چربی کم و فیبر زیاد است و اگر شما درمان گیاهی را قبول داشته باشید بدانید که گواتر مزمن با خوردن گیلاس تا حد زیادی کنترل می شود و همچنین مانند یک عامل تخلیه و زهکشی در مجاری ادرار و لوله های هاضمه کار می کند و سنگ ها را از بین می برد و مصرف آن (در حد مناسب) به مبتلایان به مرض قند و ورم مفاصل توصیه می شود زیرا میوه ای است که نشاسته کمی دارد و قندش برای افراد دیابتی زیان بار نیست (البته اگر به میزان توصیه شده توسط متخصصین تغذیه مصرف شود). گیلاس همچنین مسکن اعصاب بوده و ملین است، خون را پاک و معده را نیز تمیز می کند و جوشانده دم گیلاس برای دفع سنگ های مثانه و تمیز کردن مجاری ادرار در طب تجربی مصرف دائم دارد.

چربی اشباع شده در آن بسیار کم است،  کلسترول ندارد (مانند سایر گیاهان)، سدیم ندارد، فیبر خوراکی بالایی دارد، از ویتامین C بالایی برخوردار است.