فواید و مضرات کندر در بارداری

کندر در حقیقت صمغ گیاهی به همین نام است که مزه ای گس و تلخ دارد. این صمغ از زمانهای بسیار قدیم توسط درمانگران طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده  قرارگرفته و امروزه نیز به سه صورت خوراکی، موضعی و بخور مصرف می شود.

به باور بسیاری از مردم، مصرف کندر موجب افزایش حافظه و تقویت ضریب هوشی افراد می شود. این باور صحیح می باشد اما مادران باردار باید مراقب باشند که مصرف کندر بیش از سه ماه موجب بیش فعالی کودک آنها شده و این امر در آینده آنها را با مشکلات متعددی روبه رو می کند. بنابراین توصیه می شود مادران باردار برای افزایش میزان هوش و تقویت حافظه نوزاد به مدت یک ماه بعد از اتمام ماه چهارم بارداری اقدام به مصرف کندر نمایند. محققان دریافتند که تجویز، کندر به ویژه 0.05 g/kg، در دوران بحرانی رشد و نمو سیستم عصبی جنین و نوزاد، موجب افزایش چشمگیر (p<001/0) قابلیتهای یادگیری، به ویژه تقویت و نگهداری حافظه می شود. از این رو به نظر می رسد که کندر می تواند دارای تأثیر مثبت بر روند تکامل مغز و احتمالاً شکل گیری مناسب درختهای دندریتی، اکسونها و برقراری ارتباطات صحیح بین آنها باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید:
نحوه استفاده کندر

کندر را کوبیده و هر روز صبح ناشتا، یک قاشق چایخوری از آن را در یک استکان آب حل کرده و مصرف نمایید. همچنین می توان آن را در دهان گذاشته و به صورت آدامس از آن استفاده نمود. اما کمی تلخ می باشد.