تأثیر ماهی بر اختلالات رفتاری نظیر بیش فعالی

یکی از خطرناک ترین آلاینده ها جیوه است. از دهه 1950 میلادی به بعد تأثیرات این نوع آلاینده بر انسان به دقت مورد مطالعه قرار گرفت. تحقیقات اولیه نشان داد که ماهیان و سایر موجودات آبزی در محیط های آلوده به جیوه مستقیماً تحت تأثیر قرار می گیرند.

امروزه این آگاهی بدست آمده که این مشکل حاصل فرآیندی به نام انباشت بیولوژیکی است. منظور از انباشت بیولوژیکی پروسه ای است که در آن موجودات زنده نظیر انسان کم کم مواد آلاینده را از محیط جذب می کنند. مشکل زمانی حاد می شود که سرعت جذب خیلی سریع تر از آن است که بدن بتواند آن ماده آلاینده را از بدن دفع کند. جیوه نیز از دیگر آلاینده ها مستثنا نیست حتی مشکل جیوه این است که مقادیر ناچیز آن هم می تواند خطرناک باشد اگر جیوه در محیط باشد، قطعاً زنجیره غذایی از خرد تا کلان آن را جذب خواهند کرد.

تصور کنید ماهی از مواد غذایی آلوده به جیوه تغذیه کند و انسان نیز از این ماهی تغذیه کند، در این شرایط وارد شدن جیوه به بدن انسان قطعی است، اگر موجود زنده به هر دلیلی منبع غذایی خود را تغییر دهد آنگاه به بدن مجال داده می شود که آن ماده را دفع کند، اما گر استفاده از آن منبع همچنان ادامه داشته باشد، میزان آلاینده از سطح مجاز در بدن بالاتر خواهد رفت و این شروع مشکل است.

همچنین تحقیقات گسترده در این زمینه نشان می دهد تغذیه مادران باردار از ماهی می تواند مانع از یکی از مهم ترین اختلالات رفتاری در کودکان شود. تحقیقات ثابت کرده تغذیه منظم مادران باردار از ماهیانی که آلوده به جیوه نیستند می تواند روی سلامت فرزندان تأثیر بسزایی داشته باشد.

یکی از اختلالات رفتاری شایع در کودکان بیش فعالی یا ADHD است. کودکان مبتلا به این اختلالات رفتاری فوق العاده پر انرژی، پرتحرک هستند این کودکان بدون اراده و با یک نیروی مهار نشدنی کارهایی را انجام می دهند که کودکان عادی حتی تصور آن را هم در ذهن ندارند، همین مسئله معمولاً باعث می شود که آنها با واکنش های تندی از سوی اطرافیان مواجه شوند. با وجود این که این اختلال مدت هاست که شناخته شده ولی متاسفانه والدین این کودکان اغلب از پذیرش آن در مورد فرزندانشان سرباز می زنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:
نکته مهم

تغذیه مادر در دوران بارداری در بروز بسیاری از اختلالات رفتاری از جمله بیش فعالی نقش بسیار مهمی دارد. مواد مفید و مضر موجود در انواع مختلف مواد غذایی نه تنها سلامت مادر بلکه سلامت جنین را تحت تأثیر خود قرار می دهد. در حدود 3 تا 5 درصد از کودکان به این عارضه مبتلا هستند، اما اغلب درصد پسران بیش فعال از دختران بیشتر است.

هنوز بدرستی مشخص نیست چه عاملی سبب این رفتارها می شود، اما محققان بر این باورند دلیل آن هر چه باشد، به آغاز حیات نوزاد یا دوره تکامل مغز بر می گردد. افسردگی، کمبود خواب، عدم توانایی در یادگیری، انقباض های غیرعادی اندام ها و مشکلات رفتاری از عوارض این اختلال است.

تحقیقات جدید نشان داده تغذیه مادر در دوران بارداری می تواند در این زمینه بسیار تأثیرگذار باشد. بخشی از این مجموعه تحقیقات گسترده در ایالت ماساچوست آمریکا صورت گرفته و در آن نوزادان 515 زن با رژیم غذایی مشخص مورد مطالعه قرار گرفته اند. از موی سر 420 نفر از این مادران تست جیوه گرفته شد. هشت سال پیش از این نمونه برداری محققان روی کودکان این مادران تست هوش و سایر آزمایش های رفتاری را انجام دادند.

تحقیقات نشان داد فرزندان مادرانی که بطور منظم از ماهی تغذیه کرده بودند، هیچ نشانی دال بر اختلالات رفتاری از نوع بیش فعالی از خود نشان نمی دهند. محققان معتقدند که رژیم غذایی مادران قطعاً فاکتور مهمی است. آنها همچنین روی گونه های مختلف ماهی که این مادران از آنها تغذیه کردند، آزمایش خاصی انجام نداند، اما تحقیقات آنها نشان داد مادرانی که از ماهیان سالمون یا ماهیان فلس دار تغذیه کرده اند نسبت به آنهایی که از گوشت کوسه، ماهی تن یا شمشیر ماهی استفاده کرده اند، معمولاً کمتر به بیش فعالی مبتلا شده اند. همچنین این آزمایش ها نشان داد که جنین های پسر نسبت به دختر حساسیت بیشتری به جیوه دارند.