"تغذیه در بارداری و نوزادان"

شاید هیچ مرحله ای از زندگی انسان مانند دوران جنینی و پس از آن یعنی دوران شیرخواری و کودکی پرمخاطره نباشد. در این دوران نیازهای تغذیه ای مادر باردار از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا جنین برای تکثیر سریع سلولهای خود نیازهای ویژه ای دارد.

ادامه مطلب . . .

فشار خون بارداری برای زنان باردار کمتر از 130 روی 85 میلی متر جیوه (همان 13 روی 8.5)  است و اگر این میزان به 140 روی 90 میلی متر جیوه (14 روی9) برسد یا بالاتر برود، به عنوان فشار خون بالا محسوب می شود. البته این وضع باید در دو بار اندازه گیری فشار خون جداگانه پیش بیاید تا بتوان نام فشار خون بالا روی آن گذاشت. بعضی از خانم ها ممکن است قبل از بارداری فشار خون بالا داشته باشند ولی عده ای هم به علت حاملگی دچار این مشکل می شوند. در هر دو صورت خانم های دچار فشار خون بالا باید با دقت توصیه های پزشک و متخصص تغذیه را جدا کنند تا خطری متوجه آنها و جنینشان نشود.

ادامه مطلب . . .

عسل یک غذای طبیعی و شفابخش هست که می تواند برای پیشگیری و درمان مشکلات سلامتی متنوعی به کار رود. با وجود شفابخش بودن و خواص بیشمار عسل طبیعی بسیاری از زنان از مصرف عسل در دوران بارداری امتناع می کنند و از وجود باکتری هایی که فکر می کنند ممکن است در ترکیب عسل باشند و سم بوتولینوم تولید کنند می ترسند. گفته می شود که ممکن است در عسل باکتری های وجود داشته باشد که این سم را تولید کند اما محیط اسیدی عسل طبیعی اجازه رشد باکتری ها را نمی دهد و خاصیت ضد میکروب بودن یکی از خواص بسیار مهم عسل طبیعی است. به فرض اگر باکتری مذکور در عسل موجود باشد و از بین هم نرود و اسید قوی معده مادر حتماً آن را از بین می برد. پس مادران نباید نگران این موضوع باشند. مادامی که عسل ارگانیک و طبیعی مصرف می کنند، این موضوع ثابت شده است که عسل به هیچ وجه برای جنین ضرر ندارد.

ادامه مطلب . . .

کم شدن رشد جنین در هفته های آخر بارداری، مشکل خطرناکی است که در بسیاری از بارداری ها رخ می دهد. تشخیص به موقع این مشکل، به حفظ سلامت جنین در بارداری کمک زیادی می کند. در موارد شدید، تنها راه بهبود رشد جنین، زایمان زودتر از موعد مادر است گروه دیگری از جنین ها را تا یک زمان معین مورد پایش قرار می دهند، طوری که مادر باید تمام این مدت به طور منظم تحت نظر پزشک قرار گیرد.

ادامه مطلب . . .

داشتن نوزاد سالم و تندرست و حفظ سلامتی همراه با یک دوران مطلوب و موفقیت آمیز بارداری و شیردهی که آرزوی همه زنان است، با رفتار تغذیه و ذخایر مواد معدنی در بدن قبل از دوران بارداری ارتباط مستقیم و تنگاتنگ دارد.

در آغاز بارداری یک رشته تغییرات عمده فیزیولوژیکی در بدن مادر به وجود می آید، در نتیجه سوخت و ساز و میزان مصرف نسبت به روزهای پیش از بارداری افزایش پیدا می کند تا از این طریق از سویی ذخایر مواد معدنی بدن بالا برود و از سوی دیگر نیز نیازمندی های جفت و جنین در حال رشد تأمین شود.

ادامه مطلب . . .

کندر در حقیقت صمغ گیاهی به همین نام است که مزه ای گس و تلخ دارد. این صمغ از زمانهای بسیار قدیم توسط درمانگران طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته و امروزه نیز به سه صورت خوراکی، موضعی و بخور مصرف می شود.

ادامه مطلب . . .

تغذیه تکمیلی یعنی افزایش تدریجی طیف وسیعی از مواد غذایی علاوه بر شیر مادر به برنامه غذایی شیرخوار به نحوی که او هم، بتدریج بتواند ازحدود یک سالگی همان غذایی که بقیه افراد خانواده می خورند استفاده نماید.

ادامه مطلب . . .

واریس، تورم رگهای سطح پوست است که در برخی موارد نیز دردناک می شود. این رگها معمولاً در ناحیه پا یا رانها و به رنگ آبی تیره یا بنفش دیده می شوند.

ادامه مطلب . . .

آرزوی هر مادر باردار این است که فرزندی سالم به دنیا آورد و طبعاً سلامت جسم و روان کودک تا حد زیادی به تغذیه مادر در دوران بارداری وابسته است. شواهد علمی موجود نیز حاکی از آن است که سلامت افراد حتی در بزرگسالی از دوران جنینی پایه ریزی می شود و تغذیه مادر در این دوران دارای نقش عمده است. بسیاری از ویتامین ها اثرات بسیار مهمی در بارداری مطلوب و سلامت مادر و جنین دارند.

در بیشتر موارد تأمین ویتامین ها از طریق رژیم غذایی مقدور است، اما در شرایط خاص از مکمل های ویتامین – مواد معدنی  استفاده می شود. در این مقاله به سه ویتامین اسید فولیک، ویتامین A و ویتامین D اشاره می شود.

ادامه مطلب . . .

ابتلا به دیابت در طی دوره بارداری به دیابت بارداری معروف است. دیابت بارداری در 7 درصد از تمام حاملگی ها اتفاق می افتد. شیوع دیابت در بارداری در نیمه دوم بارداری معمولاً بالا می رود و با بدنیا آمدن نوزاد برطرف می شود. اگر دیابت بارداری درمان نشود عوارضی را بوجود خواهد آورد.

ادامه مطلب . . .