"تغذیه در بارداری و نوزادان"

تغذیه کافی در دوران شیر خوارگی و اوایل کودکی در  کنار محیط روانی اجتماعی  و خانوادگی مناسب، اساس تکامل کودک برای رسیدن به ظرفیت کامل انسانی است. دوره تولد تا دو سالگی سن حساس و مهمی برای ارتقاء رشد، سلامت و تکامل رفتاری مطلوب است.

روش های مناسب تغذیه با شیر مادر و تغذیه تکمیلی نادرست سبب ابتلا به بیماری های عفونی شده و علت عمده سوء تغذیه، اختلال رشد و کوتاهی قد در طول دو سال اول عمر محسوب می شود. کوتاهی قد بندرت در دورانهای بعدی کودکی و نوجوانی قابل جبران است. تغذیه ناکافی دختران نیز باعث کاهش مواد مغذی در بدن آنها و به خطر افتادن سلامتی آنها در بارداری می شود. به دلایل فوق بسیار ضروری است که مادران در زمینه تغذیه مطلوب شیرخواران و کودکان خردسال اطلاعات صحیح داشته باشند.

ادامه مطلب . . .

عادات غذایی در دوران کودکی به ویژه سنین 2 – 5 سالگی شکل می گیرد. بنابراین عادات غذایی سالم را باید از دوران کودکی پایه ریزی نمود. تغذیه صحیح در دوران کودکی می تواند در پیشگیری از بسیاری از بیماری های سنین بزرگسالی مانند فشار خون بالا، چاقی، پوکی استخوان، بالا بودن کلسترول خون، بیماری های قلبی – عروقی و انواع سرطان ها نقش داشته باشد.

ادامه مطلب . . .

کم خونی در واقع کاهش میزان هموگلوبین خون است که در نتیجه کمبود گلبولهای قرمز یا کمبود هموگلوبین در سلولهای قرمز خون و یا هر دو علت روی می دهد. کم خونی انواع مختلفی دارد که کم خونی ناشی از کمبود آهن متدوال ترین نوع آن است. این نوع کم خونی به دلیل کاهش آهن در بدن اتفاق می افتد. هر گونه کمبود در مواد مغذی نظیر ویتامین , B6  B12، اسید فولیک، ویتامین A و مس نیز باعث این بیماری می شود.

ادامه مطلب . . .

یکی از خطرناک ترین آلاینده ها جیوه است. از دهه 1950 میلادی به بعد تأثیرات این نوع آلاینده بر انسان به دقت مورد مطالعه قرار گرفت. تحقیقات اولیه نشان داد که ماهیان و سایر موجودات آبزی در محیط های آلوده به جیوه مستقیماً تحت تأثیر قرار می گیرند.

امروزه این آگاهی بدست آمده که این مشکل حاصل فرآیندی به نام انباشت بیولوژیکی است. منظور از انباشت بیولوژیکی پروسه ای است که در آن موجودات زنده نظیر انسان کم کم مواد آلاینده را از محیط جذب می کنند. مشکل زمانی حاد می شود که سرعت جذب خیلی سریع تر از آن است که بدن بتواند آن ماده آلاینده را از بدن دفع کند. جیوه نیز از دیگر آلاینده ها مستثنا نیست حتی مشکل جیوه این است که مقادیر ناچیز آن هم می تواند خطرناک باشد اگر جیوه در محیط باشد، قطعاً زنجیره غذایی از خرد تا کلان آن را جذب خواهند کرد.

ادامه مطلب . . .

کودک چاق، خصوصاً در فرهنگ ایرانی دوست داشتنی و زیبا تلقی می شود. مادران باردار با دیدن عکس کودکان چاق آرزو می کنند چنین کودکانی داشته باشند اما آیا این باور درست است؟ حقیقت این است که خطرات زیادی سلامتی کودکان چاق را تهدید می کند. افزایش آمار چاقی در کودکان یکی از مشکلات بهداشتی دنیا شناخته شده است. از سال 1986 تا کنون، آمار کودکان چاق دو برابر افزایش را نشان می دهد. بیشتر کودکانی که در سنین کم خصوصاً زیر 7 سال مبتلا به چاقی می شوند، در نوجوانی و بزرگسالی افرادی چاق خواهند بود.

ادامه مطلب . . .

در سنین 7 تا 11 سالگی، به وزن کودک در هر سال به طور متوسط 3 تا 3.5 کیلوگرم و به قد آنها 6 سانتی متر اضافه می شود. رشد کودکان در این سن آهسته است و از طرفی دائمی نیست، بلکه به صورت جهش های رشدی که معمولاً به طور متوسط 8 هفته طول می کشد رخ می دهد. در تمام این دوران تنها 2 تا 3 سانتی متر به اندازه دور سر کودک اضافه می شود که نشان می دهد برخلاف سالهای قبل رشد مغز کند و آهسته است. سلولهای مغز کودکان در سن 7 سالگی از نظر ساختمانی تکامل یافته است. در این سنین قسمت وسط و تحتانی صورت بتدریج رشد می کند. با پیدایش اولین دندان آسیا در سن 6 سالگی و از دست دادن دندانهای شیری به نسبت 4 عدد در هر سال، دندانهای همیشگی جایگزین دندانها شیری می گردد.

ادامه مطلب . . .

کودکان قبل از سن یک سالگی نباید شیر گاو مصرف کنند، شیر مادر – و نه شیر فرآوری نشده گاو- نیازهای تغذیه ای کودک را برآورده نمی کند و اگر مادر نمی تواند بنابر دلایلی به کودک خود شیر بدهد بهتر است از شیر خشک غنی شده با آهن که از شیر معمولی درست شده باشد استفاده کند. این به معنای اجتناب از مصرف شیر گاو نیست بلکه بیانگر این است که مصرف شیر مادر و شیرهای خشک غنی از آهن در درجه اول اولویت قرار دارند. به عبارت دیگر شیر گاو بهترین منبع در تأمین نیازهای غذایی نوزادان نیست.

ادامه مطلب . . .

دختران امروز مادران فردا و کلید سلامتی نسل کنونی و آینده می باشند. تمام مطالعات انجام شده نشان داده است که بسیاری از مشکلات دوران بارداری و تولد نوزادان نارس ارتباط مستقیم با وضع تغذیه مادر در زمان قبل از بارداری و سنین قبل از ازدواج دارد. بطور کلی، دخترانی که زندگی خود را به تغذیه ناکافی دوران کودکی همراه با بیماری شروع کرده و به دوره نوجوانی پا می گذارند، از یک طرف به علت کمبودهای تغذیه ای با کاهش قدرت یادگیری، افت تحصیلی، افزایش ابتلا به بیماری ها و کاهش توانمندی ذهنی و جسمی مواجه هستند و از سوی دیگر، پس از ازدواج نمی توانند دوران بارداری و شیردهی خوبی داشته باشند. زیرا در دوران بارداری و شیردهی ذخایر بدنی مادر مصرف می شود و سوء تغذیه او تشدید یافته و علاوه بر مادر سوء تغذیه گریبانگیر فرزندنش نیز می شود.

ادامه مطلب . . .

پوسیدگی دندان یکی از مشکلات بزرگ جوامع بشری و شایع ترین بیماری مزمن عفونی است. دندانهای شیری نقش مؤثری در تأمین نیازهای تغذیه ای و تکاملی کودکان، حفظ فضای لازم برای رویش دندانهای دائمی دارد. پوسیدگی دندان می تواند باعث درد آبسه شود و از این طریق تغذیه کودکان را مختل می کند.

از آنجا که مشکل پوسیدگی دندان در سنین خیلی پایین شروع می شود، درمان این پوسیدگی ها هم برای بیمار و هم برای دندانپزشک یک معضل محسوب می گردد. این در حالی است که تنها با رعایت نکاتی ساده می توان از بروز چنین مشکلی جلوگیری کرد.

 

ادامه مطلب . . .

اگر چه کودکان می توانند مقدار انرژی مورد نیاز بدنشان را با دریافت غذای کافی تنظیم کنند، ولی سیستمی وجود ندارد که آنها را برای انتخاب یک رژیم متعادل راهنمایی کند.

کودکان از والدین یاد می گیرند که چگونه تغذیه سالمی داشته باشند. اگر روزانه از تمام گروه های غذایی استفاده کنند، انرژی، ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد غذایی مورد نیازشان خواهد شد. هرم غذایی کمک می کند تا انواع مختلفی از غذاها را دریافت کنند.

ادامه مطلب . . .