"تغذیه در بارداری و نوزادان"

اگر چه کودکان می توانند مقدار انرژی مورد نیاز بدنشان را با دریافت غذای کافی تنظیم کنند، ولی سیستمی وجود ندارد که آنها را برای انتخاب یک رژیم متعادل راهنمایی کند.

کودکان از والدین یاد می گیرند که چگونه تغذیه سالمی داشته باشند. اگر روزانه از تمام گروه های غذایی استفاده کنند، انرژی، ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد غذایی مورد نیازشان خواهد شد. هرم غذایی کمک می کند تا انواع مختلفی از غذاها را دریافت کنند.

ادامه مطلب . . .

در سال دوم زندگی، رشد فیزیکی کودک یعنی افزایش قد، وزن و دور سر او قدری کندتر از سال اول زندگی است به طوری که متوسط افزایش وزن حدود 2.5 کیلوگرم، افزایش قد 12 – 14.5 سانتی متر و افزایش دور سر تقریباً 2 – 3 متر می باشد.

(در طی سال اول زندگی، به طور متوسط 7 کیلوگرم به وزن، حدود 25 سانتی متر به قد و حدود 12 سانتی متر به دور سر هنگام تولد اضافه می شود). بنابراین وزن کودک در پایان دو سالگی چهار برابر و قد او حدود 1.75 برابر وزن و قد هنگام تولد او می شود.

ادامه مطلب . . .

هر چند تغذیه مناسب می تواند نقش مهمی در افزایش هوش بچه ها بازی کند، اما به هر حال نمی توانیم از نقش ژنتیک هم در افزایش یا کاهش میزان هوش چشم پوشی کنیم، روان شناسان معتقدند حدود 60 – 70 درصد هوش به زمینه های محیطی و ژنتیکی برمی گردد و والدین می توانند فقط 30 – 40 درصد در باهوش تر شدن کودکشان نقش داشته باشند.

ادامه مطلب . . .

از شیر گرفتن کودک معمولاً کار ساده ای نیست زیرا جدای از شیرخوردن، کودک وابستگی هایی به مادر و آغوش او پیدا کرده است که به راحتی از آن دل نمی کند. بعضی از بچه ها به راحتی شیر خوردن را ترک می کنند اما برخی دیگر در دوره ای طولانی و با سختی های بسیار، راضی به خوردن غذاهای دیگر می شوند. برخی از اصول روان شناختی می تواند برای از شیر گرفتن کودک از شیر مادر مؤثر باشد.

زمان از شیر گرفتن، در کشورهای مختلف متفاوت است و آخرین اطلاعات و توصیه ها، سنین دو سالگی به بعد را پیشنهاد می کنند. تصمیم در مورد از شیر گرفتن بستگی به شرایط جسمی، روانی مادر و کودک و ویژگیهای خانواده دارد.

ادامه مطلب . . .

مغز فعال و پویایی کودک آماده دریافت همه پیام های محیط زندگی و اطرافیان است لذا عادات خوب غذایی هم باید از سنین پایین به کودک آموزش داده شود. آموزش عملی و عینی به مراتب اثربخش تر از بیان است.

همه افراد بزرگتر خانواده باید بدانند رفتارهای غذایی آنان می تواند برای افراد کوچک تر خانواده الگو باشد. پس سر سفره و هنگام صرف غذا باید مراقب باشیم و حداقل به منظور آموزش فرزندانمان، خودمان هم به هنگام غذا خوردن مراقب رفتار و گفتارمان بوده و به عادات خوب غذایی عمل کنیم مثلاً بر سر سفره و هنگام غذا خوردن نگوییم که "من این غذا را دوست ندارم" و یا "چقدر بدمزه و بدشکل است".

ادامه مطلب . . .

هدف از مقوی کردن غذای کودک این است که انرژی غذای کودک بیشتر شود، به ویژه کودکانی که دچار اختلال رشد شده اند باید انرژی بیشتری به بدنشان برسد. برای اینکه انرژی غذای کودک بیشتر شود بر اساس سن کودک در هر زمان می توان به غذای او موادی اضافه نمود.

ادامه مطلب . . .

تعداد بیماری هایی که سیستم ایمنی را درگیر می نمایند، می توانند خانمها را در دوران بارداری تحت تأثیر قرار دهند مثل بیماری آرتریت روماتوئید، لوپوس، میاستنی و همچنین ام اس. اغلب این بیماری ها در دوران بارداری به حالت خاموش و یا در مرحله فروکش می باشند ولی از آنجا که بارداری به دلایل مختلف سیستم ایمنی را تحت تأثیر قرار می دهد. پیشگیری این بیماری ها در این مرحله اساسی و لازم است.

خوشبختانه در طی بارداری سیستم ایمنی بدن موادی تولید می کند که اثر حفاظتی روی سلولهای عصبی دارد و به طور اختصاصی مراحل آخر بارداری، سه ماه سوم، نقش قابل توجه تری دارد.

ادامه مطلب . . .

شاید هیچ مرحله ای از زندگی انسان مانند دوران جنینی و پس از آن یعنی دوران شیرخواری و کودکی پرمخاطره نباشد. در این دوران نیازهای تغذیه ای مادر باردار از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا جنین برای تکثیر سریع سلولهای خود نیازهای ویژه ای دارد.

ادامه مطلب . . .

فشار خون بارداری برای زنان باردار کمتر از 130 روی 85 میلی متر جیوه (همان 13 روی 8.5)  است و اگر این میزان به 140 روی 90 میلی متر جیوه (14 روی9) برسد یا بالاتر برود، به عنوان فشار خون بالا محسوب می شود. البته این وضع باید در دو بار اندازه گیری فشار خون جداگانه پیش بیاید تا بتوان نام فشار خون بالا روی آن گذاشت. بعضی از خانم ها ممکن است قبل از بارداری فشار خون بالا داشته باشند ولی عده ای هم به علت حاملگی دچار این مشکل می شوند. در هر دو صورت خانم های دچار فشار خون بالا باید با دقت توصیه های پزشک و متخصص تغذیه را  رعایت کنند تا خطری متوجه آنها و جنینشان نشود.

ادامه مطلب . . .

عسل یک غذای طبیعی و شفابخش هست که می تواند برای پیشگیری و درمان مشکلات سلامتی متنوعی به کار رود. با وجود شفابخش بودن و خواص بیشمار عسل طبیعی بسیاری از زنان از مصرف عسل در دوران بارداری امتناع می کنند و از وجود باکتری هایی که فکر می کنند ممکن است در ترکیب عسل باشند و سم بوتولینوم تولید کنند می ترسند. گفته می شود که ممکن است در عسل باکتری های وجود داشته باشد که این سم را تولید کند اما محیط اسیدی عسل طبیعی اجازه رشد باکتری ها را نمی دهد و خاصیت ضد میکروب بودن یکی از خواص بسیار مهم عسل طبیعی است. به فرض اگر باکتری مذکور در عسل موجود باشد و از بین هم نرود و اسید قوی معده مادر حتماً آن را از بین می برد. پس مادران نباید نگران این موضوع باشند. مادامی که عسل ارگانیک و طبیعی مصرف می کنند، این موضوع ثابت شده است که عسل به هیچ وجه برای جنین ضرر ندارد.

ادامه مطلب . . .